Kategorie
Aktualności Blog

10 niedoskonałości ludzkiego ciała




Natura jest wspaniałym twórcą, a każde jej dzieło jest prawdziwym arcydziełem. Człowiek też jest jednym z nich. Nasze ciała są wyjątkowe, i pracują w doskonałej współpracy. Ale tu wkracza ewolucja. Jej celem nie było stworzenie doskonałych istot, ale po prostu dobrze funkcjonujących. Pojawiają się więc pewne niedoskonałości ludzkiego ciała, związane właśnie z tym trudnym procesem adaptacji do ciągle zmieniających się warunków życia.

W tym artykule przedstawiam Ci 10 niedoskonałości w naszych ciałach i ocenę, czy są one zbiegiem okoliczności, czy też całkowicie odpowiednią interwencją natury.

Nie możemy jednocześnie oddychać i połykać pokarmu

Pożywienie i powietrze przechodzą tą samą drogą, aby dostać się do naszych ciał. Tchawica i przełyk przecinają się. Aby zapobiec przedostawaniu się pokarmu do tchawicy, istnieje specjalny organ zwany nagłośnią. Ale czasami nie może zareagować wystarczająco szybko, a następnie pokarm dostaje się do układu oddechowego. Jest to niezwykle niebezpieczne i może prowadzić do śmierci. Niemowlęta mogą jednocześnie oddychać i połykać pokarm, ale z wiekiem tracą tę zdolność.

Niektóre nasze zęby są bezużyteczne

Mamy tylko jeden rząd zębów, które służą nam przez całe życie. Ale bardzo niewiele osób zachowuje wszystkie zęby aż do śmierci. Poza tym zęby mądrości są absolutnie bezużyteczne. Potrzebowali ich nasi przodkowie, którzy mieli dłuższe szczęki, ale nie my.




Nasza siatkówka jest odwrócona

Z tyłu znajdują się fotoreceptory. To sprawia, że ​​budowa oka nie jest zbyt dobra i jest przyczyną naszych częstych problemów ze wzrokiem. Poza tym z tego powodu ludzie mają martwy punkt.

Nasz żołądek jest niezabezpieczony




Ciało ludzkie jest zaprojektowane tak, aby móc absorbować duży nacisk. Jednak nasz brzuch, który jest pełen ważnych narządów, jest pokryty tylko cienką warstwą mięśni.

Nasz kręgosłup jest prosty

Nasz kręgosłup jest bardzo obciążony. Powoduje to skręcenie się i dodatkowe obciążenie innych narządów wewnętrznych, co prowadzi do zmęczenia i bólu pleców.

Nasze stopy mają za dużo kości

W ludzkiej stopie znajduje się 26 kości. Nasi przodkowie, wspinający się na drzewa, trzymający się gałęzi, naprawdę potrzebowali ich wszystkich. Chociaż od dawna stąpaliśmy po ziemi na dwóch nogach, konstrukcja naszych stóp pozostaje taka sama. Prowadzi to do niestosowania niektórych ich elementów, a tym samym do niepożądanych skręceń, złamań i zniekształceń.




Nie regenerujemy się wystarczająco dobrze

Jesteśmy w stanie zregenerować określone, małe części naszego ciała do określonego poziomu i przez miesiące. Jednak nie możemy w pełni zregenerować naszych narządów lub kończyn ze względu na złożoność naszych ciał.

Wyrostek Robaczkowy

Wielu naukowców uważa wyrostek robaczkowy za zahamowany narząd i nie rozumie jego funkcji, a nawet został uznany za jedną z najbardziej niepotrzebnych części ludzkiego ciała. Jednak według innych chroni jelita przed infekcjami i rakiem. U wielu osób wyrostek robaczkowy jest usuwany i nie ma to na nich żadnego wpływu.




Poród u kobiet

Ten proces jest zawsze bolesny i niebezpieczny, niezależnie od rozwoju medycyny. Kobiety mają dość wąski kanał rodny. Jest to przyczyną nie tylko nieznośnego bólu, ale także wielu urazów. Przyczyną tej niespójności u kobiet jest bardzo szybkie tempo ewolucji.

Jądra u mężczyzn

Będąc poza ciałem, jądra są wyjątkowo wrażliwe i często ulegają urazom. Jednak według naukowców plemniki najlepiej czują się w temperaturze o kilka stopni niższej od ciała i to jest powodem zewnętrznego umiejscowienia jąder.

„Jesteśmy zwierzętami, których ewolucja przebiegała w sposób nietypowy dla ssaków lądowych. Jesteśmy więc trochę inni. Ale przez to wcale nie najdoskonalsi. Choć z wadami konstrukcyjnymi naszych ciał radzimy sobie całkiem nieźle jak na tak nieporadne stworzenie”
Elaine Morgan, Blizny po ewolucji, Warszawa: 2010.

Chcesz się odstresować, w związku z tym odwiedź mój kanał YouTube gdzie znajdziesz śmiesznymi filmikami : 7Fun

Lub po prosu sprawdzaj tu: złota7




Dodaj komentarz