Kategorie
Aktualności Blog

10 pomysłów na trening cardio dla początkujących
Trening cardio to trening aerobowy o wysokiej intensywności lub innymi słowy trening, który sprawia, że ​​serce bije na poziomie około 40% jego wydolności. Korzyści z tego typu treningu są liczne, a także różnorodne – każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących sportowców.

Pamiętaj, aby się rozgrzać przed rozpoczęciem. Wystarczy 3-5 minuty, aby poruszyć ciałem.

1. Bieganie

Wystarczy para trampek i motywacja. Na początek możesz wybrać park, stadion lub tor. Jeśli jesteś początkującym, dobrze jest naprzemiennie biegać i chodzić, aby znormalizować tętno. Uważaj, aby nie przesadzić ani nie zranić, ponieważ może to przynieść odwrotny skutek. Bieganie wspiera wszystkie grupy mięśniowe.
2. Szybkie chodzenie

W przeciwieństwie do biegania, szybki marsz nie jest tak męczący. Chodzenie bardzo dobrze rozwija mięśnie rąk i nóg.

3. Skakanka

Jest łatwa do przenoszenia i można ją nosić wszędzie. Skakanka działa zarówno na górną, jak i dolną część ciała. Jeśli jesteś początkujący, zacznij od 5 minut i stopniowo zwiększaj, aż osiągniesz 30-40 minut na trening.
4. Taniec

Folk, orientalny, swing, zumba to dobre opcje treningu cardio. Musisz tylko wybrać taniec, który sprawia Ci przyjemność i cieszyć się nim.

5. Rower

Jazda na rowerze w parku lub na łonie natury to dobry wybór do treningu cardio na świeżym powietrzu. Jeśli nie masz roweru, możesz wypożyczyć go na kilka godzin lub skorzystać z ergometru na siłowni.

6. Kangoo Jumps

Grupowy trening cardio, który działa na całe ciało, ale główny nacisk kładzie się na nogi i wytrzymałość.
7. Wchodzenie po schodach

Spala tłuszcz i napina dolne partie ciała. Ponownie możesz wybrać, gdzie trenować – maszyna na siłowni czy wchodzenie po schodach w bloku.

8. Pływanie

Doskonałe cardio, które działa na całe ciało. Pływanie jest najlepsze dla utraty wagi.
9. Wioślarz

Wioślarz to jedno z najlepszych urządzeń do treningu wszystkich partii mięśniowych ciała. Nadaje się zarówno do spalania tkanki tłuszczowej, jak i budowania masy mięśniowej.

10. Stepper

Stepper obciąża dolną część (głównie modeluje pośladki, tył uda, łydkę). Wzmacnia również mięśnie i poprawia oddychanie. Możesz dostać takie urządzenie w internecie i robić domowe treningi.

Nie zapomnij o rozgrzewce przed treningiem i rozciąganiu po nim.

Zapraszam również na mój kanał YouTube z bajkami i grami dla dzieci : JustBaby Nursery Rhymes

Zapraszam również na moje śmieszne filmiki, które zrobią Ci dzień: śmieszne filmiki
Dodaj komentarz