Kategorie
Blog

12 sposobów na podróżowanie po świecie bez wychodzenia z domu
Na całym świecie jest w tym momencie dziwny i całkowicie nieprzewidywalny czas, a najlepsze, co możemy zrobić, to zachować spokój i być życzliwym dla tych wokół nas, którzy nie radzą sobie tak dobrze. Mamy nadzieję, że wy, drodzy czytelnicy, jesteście silni, pozytywni i nieustraszeni oraz macie w sobie dość energii i życzliwości, aby dbać nie tylko o siebie, ale także o tych, którzy teraz potrzebują waszej pomocy – osoby starsze i małe lokalne firmy. Ale jak w obecnych czasach może wyglądać podróżowanie?

Przez ostatnie lata wszyscy przywykliśmy do oglądania świata bez granic, do latania w dowolne miejsce na świecie w dowolnym czasie, do odkrywania i uczenia się różnych kultur, języków, kuchni. A teraz, gdy nagle podróżowanie po świecie nie wchodzi w grę, jest jakoś smutno i ponuro.

Ale czy to oznacza, że ​​nie ma wyjścia z tej sytuacji, żadnej pozytywnej strony? Oczywiście że nie! Dzięki nowoczesnym technologiom możesz teraz podróżować po świecie, nawet nie wychodząc z domu!

Google Street View

Wędruj po historycznych miastach z Google Street View. Być może już wcześniej korzystałeś z opcji Google Street View – aby mieć pewność, że podczas wizyty w nowej klinice, restauracji lub innej firmie łatwo rozpoznasz właściwy budynek. Ale czy wiesz, że w ten sposób możesz odkrywać nie tylko swoją okolicę? Na przykład zapierający dech w piersiach widok na Paryż z Wieży Eiffla. Legendarne piramidy w Egipcie. A może zawsze chciałeś odwiedzić Grecję? W Google Street View znajduje się cała kolekcja greckich zabytków i kultowych historycznych budynków!

Włącz kamerę na żywo i rozpocznij podróżowanie

Wycieczki z Google Street View są niesamowite, ale brakuje im jednej ważnej rzeczy, którą wszyscy tak bardzo kochamy w podróżowaniu, a mianowicie atmosfery! Najbardziej ruchliwe ulice świata są tętniące życiem. Żadne zdjęcia tego nie oddadzą, potrzebujemy wideo. Być może słyszałeś już o EarthCam – to witryna, na której możesz oglądać filmy na żywo z Times Square w Nowym Jorku, Wieży Eiffla w Paryżu itp. i to w czasie rzeczywistym!

Odwiedź muzea online

Większość słynnych muzeów na całym świecie oferuje obecnie tak zwane „wirtualne wycieczki”, które pozwalają cieszyć się legendarnymi arcydziełami i historycznymi artefaktami w zaciszu własnego domu. Oto na przykład Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku czy Musee d’Orsay w Paryżu. Po prostu dotknij ekranu, jeśli chcesz podejść bliżej do niektórych artefaktów lub odwiedzić następny pokój.

Teatr online

Odwiedź światowej sławy teatry i sale koncertowe online. Podczas gdy wiele teatrów i kin na całym świecie jest obecnie zamkniętych, wirtualne teatry nigdzie się nie wybierają! W rzeczywistości każdego dnia pojawia się ich coraz więcej. Na przykład Metropolitan Opera oferuje bezpłatne programy cyfrowe na swojej stronie internetowej. Można je oglądać na żywo lub w dowolnym momencie w ciągu najbliższych 20 godzin po premierze.

Park narodowy online

I parki narodowe! Jeszcze raz dziękujemy Google za nasze łatwe i szczęśliwe podróże na kanapie! Ta sekcja ich strony internetowej pozwoli ci podróżować po pięciu spektakularnych parkach narodowych w USA – od Alaski po Hawaje. Możesz nawet pływać pod wodą! Ich wstępy są bardzo piękne, a odczucia są bardzo realistyczne!

Zoo online

Oglądaj zwierzęta na żywo. Niektóre ogrody zoologiczne na całym świecie mają również na swojej stronie internetowej kamery na żywo, dostrój się i obserwuj, jak te ślicznotki żyją swoim życiem, tak jak byś tam był teraz!

YouTube

Oglądaj filmy podróżnicze w YouTube. Rozdzielczość 4K, kamery 360, ujęcia podwodne – nowoczesny sprzęt filmowy pozwala oglądać świat w najwyższej możliwej rozdzielczości i pod dowolnym kątem! Oczywiście nigdy nie będzie to lepsze niż zobaczenie naszej oszałamiającej planety w prawdziwym życiu, ale i tak robi to niesamowite wrażenie.

Książki podróżnicze

Przeczytaj książki podróżnicze. To, szczerze mówiąc, najlepszy sposób na odkrywanie świata bez wychodzenia z domu! Czy to czyjeś wspomnienia, piękna książka na stoliku do kawy czy fikcyjna historia osadzona w oszałamiającej lokalizacji, książki podróżnicze są zawsze tak inspirujące.

Kulinaria

Gotuj egzotyczne potrawy. Zapaleni podróżnicy często powtarzają, że jedzenie lokalnych potraw to najlepszy sposób, aby dowiedzieć się więcej o kraju i lokalnej kulturze. Ale po co czekać do następnej podróży, kiedy wszystkie przepisy są już dostępne online?

Podcast

Słuchaj podcastów podróżniczych. Wyszukaj w Google różne listy podsumowujące najlepsze podcasty podróżnicze i po prostu przeglądaj je wszystkie jeden po drugim

Spa

Zorganizuj domowe spa. Och, czy nie wszyscy uwielbiamy udany dzień spa w hotelu: masaż, jacuzzi, maska ​​na twarz… Poczekaj chwilę, a kto powiedział, że nie możemy zrobić tego wszystkiego w domu? Jeśli masz szczęście, że masz wannę w swoim domu, teraz jest idealny czas na kąpiel z bąbelkami! Upewnij się, że masz pod ręką maskę na twarz, wino (lub herbatę) i czekoladę, weź książkę i zrelaksuj się.

Messenger a podróżowanie

Skype i messenger z zagranicznymi przyjaciółmi i rodziną. OK, nie możesz ich teraz fizycznie odwiedzić, ale nadal możecie rozmawiać, prawda? Nie tylko fajnie jest zobaczyć ludzi, na których Ci zależy, ale także przywraca poczucie braku granic i przybliża do Ciebie obce kraje.

Do działa podróżnicy !

Chcesz się odstresować, w związku z tym odwiedź mój kanał YouTube gdzie znajdziesz śmiesznymi filmikami : 7Fun

Lub po prosu sprawdzaj tu: złota7
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *