Kategorie
Aktualności Blog

6 prostych sposobów jak przezwyciężyć problemy i zmartwienia dnia codziennego
Problemy mogą sprawić, że będziesz żałować, że się nie urodziłaś. Powtarzające się tragedie mogą sprawić, że zapragniesz, abyś nigdy nie istniała; zmartwienia finansowe mogą sprawić, że będziesz miała dość życia. Mówią, że życie jest pełne wzlotów i upadków, ale kiedy wydaje się, że upadki trwają wiecznie, nieustanie się martwisz. Weźmy na przykład pandemię COVID-19 i to, jak wstrząsnęła nami wszystkimi. Po prostu siedzisz dzień w dzień w domu i martwisz się o swoje problemy. Czujesz, że nic już nie ma znaczenia. Ale prawda jest taka, że ​​coś nadal działa – TY. Nadal liczysz się, ponieważ wciąż żyjesz. Rzeczy, które robisz i myślisz, mają znaczenie. Zamartwiania się na pewno nie rozwiążą Twojego problemu.

Głębokie uczucie niepokoju i strachu, które przepływa przez nasze ciało, gdy siedzimy, przewidując przerażające skutki, jakie przyniesie nam przyszłość, jest tym, czym nazywamy intensywne zamartwianie się. Jest to bardzo nudny i psychicznie niewygodny stan, a jednak większość z nas przeżywa go od czasu do czasu.

Dlaczego się martwimy i jak to przezwyciężyć?

Większość z nas martwi się bez żadnej świadomej kontroli, prawie w trybie automatycznym. Jeśli spojrzymy na nagie fakty, oto powody, dla których się martwimy:
Ponieważ nigdy nie jesteśmy pewni, co przyniesie nam nasza przyszłość.

Martwienie się staje się niemal sposobem na zajęcie umysłu w oczekiwaniu na nadejście przyszłości.
Kiedy stwierdzamy, że nie jesteśmy w stanie podjąć żadnego konkretnego działania, pozwalamy sobie na zmartwienie z przyzwyczajenia.

Nasz umysł jest uwarunkowany do ciągłej pracy, nigdy nie może odpocząć ani zrelaksować się, więc jeśli nie może rozwiązać danej sytuacji po prostu się tym martwi.

Najważniejsze jest to, że martwimy się, gdy nie jesteśmy pewni, co przyniesie nam nasza przyszłość. Ludzie, którzy bardzo się martwią, mają zwyczaj marzyć o strasznej przyszłości. Następnie trzymają się tej negatywnej projekcji na przyszłość i martwią się o nią.
Jeśli musisz przezwyciężyć swoje zmartwienia i przejść do szczęśliwszego i bardziej pozytywnego sposobu myślenia, skorzystaj z następujących prostych wskazówek:

6 prostych sposobów na przezwyciężenie zmartwień

Wyraź swoje obawy

Wspólny problem to problem rozwiązany w połowie; abyś mógł podzielić się swoim ciężarem z kimś, komu ufasz. Ale rozumiem, że czasami problemy wydają się tak duże, że możesz odnieść wrażenie, że nie możesz nikomu o tym powiedzieć. Nie możesz jednak dalej dźwigać tego ciężaru sama. Jest o wiele za ciężki, więc niech ktoś pomoże ci go odciążyć. Niech ktoś pomoże ci zachować spokój.
Ulubione czynności

Co najbardziej lubisz robić? – słuchanie radia? Czytanie? Pisanie? Oglądanie telewizji? – krótko mówiąc, wszystko, co sprawia, że ​​czujesz się swobodnie, warto robić w smutnych chwilach. Zamartwienia się nie pomaga, ale wykonywanie ulubionych czynności może pomóc Ci poprawić nastrój i dać umysłowi tak bardzo potrzebny odpoczynek od wszystkich zmartwień.

Pozbądź się zmartwień

Tak brzmi pewne powiedzenie: bezczynny umysł to jaskinia diabła. Jest całkiem oczywiste, że martwisz się, ponieważ stałaś się bezczynna; najwyższy czas, abyś włożyła swoje myśli w coś innego. W pracy możesz starać się skoncentrować na jak najefektywniejszym działaniu, a w weekendy nie musisz zapracowywać się na śmierć tylko po to, by przezwyciężyć zmartwienia – możesz spacerować. Rozkoszuj się naturalnym słońcem i piękną energią z otaczającego Cię świata przyrody.

Śmiej się ze swoich zmartwień

Kto jest Twoim ulubionym komikiem? Mam na myśli tego, który sprawia, że ​​śmiejesz się tak bardzo, że aż płaczesz ze śmiechu. Może w końcu ta osoba nie jest komikiem. To twój przyjaciel, który został zaprojektowany ze względu na twój śmiech. Czy znasz kogoś takiego? – kto sprawia, że ​​czujesz się najważniejszą osobą na świecie, kiedy jest blisko Ciebie. Ich obecność wiele dla ciebie znaczy, więc możesz zrobić sobie przysługę i trzymać się ich. W końcu odczujesz dobre samopoczucie.

Odwiedź szpital

Ja kiedy byłem młody, czułem się niezręcznie za każdym razem, gdy byłem z wizytą w szpitalu – czemu? – ponieważ widziałem, jak wielu ludzi się martwi, widziałem wiele osób cierpiących z powodu bólu, widziałem wiele osób płaczących za swoich bliskich. Tak, znam to uczucie. Wizyta w zatłoczonym szpitalu może pomóc Ci uniknąć zmartwień. Zobaczysz naprawdę większe problemy; tylko wtedy zdasz sobie sprawę, że zdarzają się tragedie i że Twój problem jest o wiele, dużo mniejszy niż wiele tragedii, które wydarzyły się na pogotowiu. Przywraca wewnętrzną perspektywę. Pomaga nam zrozumieć, że problemy są częścią życia.

Pomóż komuś

Jeśli chcesz być szczęśliwa na zawsze, dopilnuj, aby inni też byli szczęśliwi. Brzmi prosto, ale wielu wciąż wydaje się nie zauważyć tego punktu; być może są nieugięci. Jeśli chcesz, aby Twoje problemy zostały rozwiązane, pomóż innym rozwiązać ich. Pomaganie drugiemu człowiekowi daje poczucie satysfakcji… któremu nie można dorównać. Twoje zmartwienia w tej chwili satysfakcji wydają się tak małe.

Sekretem, aby przestać się martwić, jest robienie tego, co możesz, a resztę pozostaw przeznaczeniu. Na głębszym poziomie zdajesz sobie sprawę, że „ja”, które jest tak przerażone tym, co przyniesie życie, tak naprawdę nie istnieje jako nic innego niż myśl lub idea. Oczywiście, kiedy zdasz sobie z tego sprawę, staniesz się również oświecony i nie będziesz się martwić.

Czy masz jakieś szczególne sposoby, dzięki którym pokonujesz swoje zmartwienia? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.

Chcesz się odstresować, w związku z tym odwiedź mój kanał YouTube gdzie znajdziesz śmiesznymi filmikami : 7Fun

Lub po prosu sprawdzaj tu: złota7
Dodaj komentarz