Kategorie
Aktualności Blog

Barwy szczęścia, wdzięczność, jak prowadzić szczęśliwe zapiski
Praktyka wdzięczności prowadzi do osiągnięcia spokoju oraz poczucia komfortu. Codzienne zapisywanie kilku rzeczy, za które jesteśmy wdzięczni, sprawia, że uczymy się doceniać codzienność oraz poprawia nastrój w gorsze dni. Nasze życie osiąga barwy szczęścia. Jak praktykować wdzięczność?

Dziennik wdzięczności – jak prowadzić szczęśliwe zapiski?

Prowadzenie dziennika wdzięczności jest bardzo proste! Wieczorne zapisywanie trzech rzeczy, które sprawiają, że czujemy wdzięczność, wydaje się przyjemnym zakończeniem dnia. Zanim zaśniemy poświęcamy bowiem czas, na znalezienie pozytywnych chwil! Praktyka wdzięczności zakłada notowanie za każdym razem innych rzeczy, dlatego po kilku dniach prowadzenia dziennika tworzymy listę kilkunastu dobrych wydarzeń w naszym życiu. Przeczytanie ich pod koniec tygodnia to bezsprzecznie wspaniałe doświadczenie.

W dzienniku wdzięczności zapisywać można:

to, co już nam się udało (np. ukończenie kursu),

miłą rzecz dziejącą się w danej chwili (np. piękny zachód słońca, pyszna kolacja),

pozytywne odczucia względem swojego ciała,

inne rzeczy związane z rodziną, pracą, podróżami.

Medytacja wdzięczności a barwy szczęścia

Wieczorny dziennik wdzięczności można uzupełnić o poranną medytację wdzięczności lub go nią zastąpić. Podczas takiej medytacji sami sobie odpowiadamy na pytania:

Za co jesteś wdzięczny w życiu zawodowym?

Za co jesteś wdzięczny w życiu prywatnym?

Co dobrego wydarzyło się poprzedniego dnia?

Wdzięczność – dziennik elektroniczny a barwy szczęścia

Ponieważ żyjemy w świecie pełnym elektroniki, także dziennik wdzięczności można prowadzić w telefonie lub na laptopie. Psycho aplikacje na telefon to coraz popularniejsza kategoria, która ma poprawić nastrój, a w związku z tym uspokoić i wyciszyć i to jest fakt.

Co dobrego daje praktyka wdzięczności?

W związku z koniecznością podawania zawsze nowych powodów do wdzięczności dziennik lub medytacja poprawiają kreatywność. Oprócz tego praktyka wdzięczności redukuje stres, poprawia jakość snu oraz zwiększa ilość energii. Regularna medytacja przynosi szczęście, spokój oraz radość!

Masz powody do wdzięczności! Znajdź je i wyhoduj swoje drzewko szczęścia!

Wellbeing – jak osiągnąć codzienne doskonałe samopoczucie?
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *