Kategorie
Aktualności Blog

Ćwiczenia w domu które może wykonać każdy, 10 minutowy FBW
Ćwiczenia w domu to doskonała alternatywa dla tych, którym brakuje czasu na wyjście do siłowni albo potrzebują zaoszczędzić parę groszy. We własnych czterech ścianach również można zbudować odpowiednią sylwetkę albo poprawić obecną formę. Nie potrzebne są też do tego na początku różne sprzęty do ćwiczeń. Chcesz wiedzieć jak można trenować? Przeczytaj tekst!

Co potrzebujemy do ćwiczenia w domu?

Przed rozpoczęciem musimy zastanowić się najpierw, co tak naprawdę jest potrzebne. Po pierwsze odpowiedni i wygodny strój. Nie koniecznie muszą być to specjalistyczne leginsy czy inne ubrania. Grunt, żeby było wygodnie trenować. Dlatego nawet zwykły dres czy krótkie spodenki mogą być wystarczające do treningu.

Po drugie trochę wolnej przestrzeni. Jeżeli mamy dużo domowników warto ćwiczyć w innym pokoju, gdzie nikt nikogo nie będzie rozpraszać ani przeszkadzać. Ćwiczenia także wymagają odpowiedniej koncentracji i skupienia, by były wykonywane odpowiednio.
Dobrą inspiracją może być także wsparcie motywującej muzyką do ćwiczeń. Daje to dużo energii i pozytywnego nastawienia, przez co intensywność i mobilizacja w treningu wzrastają.

Przydatna z biegiem czasu może okazać się mata. Spora część ćwiczeń wykonywana jest na podłodze, a gdy nie ma dywanu może być to bardzo niewygodne. Dobrej jakości matę możemy kupić już od 50 zł. Nie jest wielka przez co nie zajmuje dużo powierzchni po złożeniu i na pewno znajdzie się dla niej miejsce.
Dla osób, chcących poprawić także swoją masę mięśniową zaleca się także hantle do ćwiczeń. Zestaw hantli od 15 do 35 kilogramów można kupić nawet od 20 zł. Rozbieżność kilogramów będzie idealna dla par, które wspólnie postanowiły popracować nad swoją sylwetką. Warto zwrócić uwagę, żeby hantle miały okrągły kształt. Mogą być dzięki temu wykorzystane również do ćwiczeń wykonywanych na ziemi, o czym za chwilę wam napiszę.

Jeżeli nie posiadamy stroju sportowego, nawet w postaci zwykłego dresu – taki też nabyć możemy już od 40 zł. Reasumując za około 150 zł jednorazowego wydatku będziemy przygotowani na naprawdę profesjonalne ćwiczenia nie ruszając się z domu

Rozgrzewka przed ćwiczeniami

Bardzo ważny element o którym wie każdy sportowiec i miłośnik aktywności fizycznej. Rozgrzewka pozwala przygotować mięśnie do wysiłku, który na nie czeka. Pozwala to zapobiec niepotrzebnym urazom i podnosi temperaturę ciała. Wszystkie partie mięśni, ścięgna, stawy czy więzadła potrzebują odpowiedniego rozruszania by nabrać elastyczności i nie narazić ciała na kontuzje. Rozgrzewka wpływa również na układ krwionośny, serce bije szybciej i pompuje więcej krwi, a organizm ludzki staje się gotowy by sprostać większemu wysiłkowi. Na rozgrzewkę poświęcić trzeba około 15 minut.
Do rozgrzewki możemy zaliczyć między innymi:

Pajacyki,
Krążenia głową i ramionami,
Rozruszanie nadgarstków,
Krążenia bioder i stawów,
Podskoki z kolanami do klatki piersiowej,
Przysiady.
Ćwiczenia w domu jakie możemy wykonać!

No to czas najwyższy przejść do ćwiczeń! O ile rozgrzewka była rzecz jasna udana. A jakie ćwiczenia możemy wykonywać w domu? Jest ich cała masa! Między innymi:

Pompki,
Przysiady,
Pady (padnij i powstań),
Skrętoskłony,
Brzuszki skośne,
Rowerek,
Koci grzbiet,
Przyciąganie głowy do barku,
Podpór rękami i przyciąganie bioder do podłoża,
Skłony do środka,
Przyciąganie kolana do klatki piersiowej w leżeniu tyłem,
Wypychanie bioder (szczególnie istotne dl Pań , jeśli chcą wymodelować pośladki)
Wszelkiego rodzaju ćwiczenia izometryczne, które stymuluje mięśnie do wzrostu, poprawiają siłę, wspomagają układ sercowo-naczyniowy,

To rzecz jasna standardowe ćwiczenia. Pamiętajcie, że proponowaliśmy wam też zakup maty i hantli, a to bardzo urozmaici treningi i pozwoli dodatkowo wzmocnić i rozwinąć mięśnie. Sam trening z hantlami to dodatkowe obciążenie i wysiłek. Oczywiście nie namawiamy do zakupu nikogo. Warto jednak pomyśleć chociaż o samej macie, żeby ćwiczenia wykonywane były na odpowiedniej do tego płaszczyźnie.

A dla osób już trochę lepiej wytrenowanych, proponuję 10-minutowy trening całego ciała FBW, tak całość łącznie z przerwami zajmie ci 10 minut !

To dokskonałe ćwiczenia w domu. Jest to coś podobnego do ćwiczeń tabata

BARDZO istotną sprawa w tym treningu jest jego intensywność, każde ćwiczenie staraj się wykonać jak najdokładniej, jednak w możliwie jak najszybszym tempie!

Jeszcze raz dla przypomnienia,pamiętaj o ROZGRZEWCE !!

Teraz przechodzimy do ćwiczeń głównych :

1. Burpees – czas ćwiczenia 30 sekund

2. Squat Jumps – czas ćwiczenia 30 sekund

Pamiętaj technice – zeskakuj na całe stopy i siadaj odpowiednio głęboko, aby wykorzystać potencjał ćwiczenia.

3. High Knees – czas ćwiczenia 60 sekund

Bieg w miejscu, unoś wysoko kolana. Trzymaj napięty brzuch i utrzymaj wysokie tempo.

4. Push Ups – czas ćwiczenia 30 sekund

Jeżeli nie czujesz się na siłach wykonywać poprawnych pompek przez 30 sekund, możesz je robić wolniej, na kolanach lub kładąc dłonie na podwyższeniu.

PAMIĘTAJ również , aby po każdym treningu wykonać sesję rozciągającą swoje mięśnie, pozwoli Ci to uspokoić oddech i ciało po wysiłku oraz przyśpieszy po treningową regenerację.

Jeśli twierdzisz, że 10 minut to za mało, najpierw spróbuj a jeśli okaże się dla Ciebie zbyt łatwy, zawsze możesz sobie podnosić poprzeczkę lub wykonać trening dwa, lub trzy razy z rzędu.

To teraz co? Do dzieła! Czas na ćwiczenia w domu!

Zaglądajcie na Facebook
2 odpowiedzi na “Ćwiczenia w domu które może wykonać każdy, 10 minutowy FBW”

świetnie napisane, ja robię coś podobnego: boks w miejscu, pompki z powstaniem, wykroki 2 w przód 2 w tył, i potem przysiady, jak na razie udało mi się dojść do 2 serii , ale po takim czymś jestem wypompowana maksymalnie !

Dodaj komentarz