Kategorie
Aktualności Blog Filmy

Filmweb – 7 najbardziej dochodowych filmów na świecie
Które filmy zarobiły najwięcej w całej historii? Jakie to były sumy? Które mają miejsce na filmweb? Tych i innych ciekawostek dowiecie się w kolejnym odcinku złotej 7!

Ogromne sumy, świetni aktorzy, niesamowite tytuły! To czeka was w dzisiejszym odcinku złotej7. Jak myślicie który film zarobił najwięcej: Król Lew, Avengers, Titanic a może Avatar ? Oto zestawienie Filmweb i bajońskie sumy pieniędzy jakie zostały zainwestowane, a następnie zarobione na każdym z wymienionych filmów. Kino najwyższych lotów, a na pewno najdroższych i najlepiej zarabiających. Zapraszam na taki mój mały program tv najlepiej zarabiających filmów na świecie

7 najmądrzejszych ludzi na świecie i ich powiązania z NASA
Jeśli nie masz czasu przeczytać całego artykułu,
zapraszam na video-relacje w pigułce.

SPODOBAŁO SIĘ ?!?

7. Król Lew z 2019 roku

Czy to zaskoczenie? Może nie koniecznie. Można było spodziewać się wysokiego wyniku tego filmu, a wszystko dzięki nostalgii. Chyba każdy doskonale pamięta oryginalnego Króla Lwa, piękną i nieśmiertelną historię Króla. Nowa komputerowa wersja była więc skazana na sukces. Wytwórni Disneya udało się zarobić 1 656 9343 394 dolarów. W wersji Polskiej mogliśmy posłuchać znów fenomenalnego głosu Mufasy, który podkładał Wiktor Zborowski. Brakuje na pewno głosu Timona, który podkładał Krzysztof Tyniec. Trzeba przyznać jednak, że Maciej Sthur daje rade. Film to w 90% odtworzony komputerowo obraz z oryginalnej bajki. Zmienionych i dodanych zostało kilka scen i kwestii, w związku z tym całość wygląda nieco bardziej dojrzale, między innymi za sprawą Skazy, który wygląda jak prawdziwy czarny charakter.
6. Jurassic World

Kto nie lubi dinozaurów? Na miejscu 6 ląduje Jurassic World, który w związku z tym zarobił 1 671 731 208. Trzeba przyznać, że powrót po latach był całkiem udany. Film ogląda się dobrze, efekty specjalne stoją na najwyższym poziomie. Najbardziej zastanawiać może jedynie postać Claire, która przez lwią część filmu biegała w szpilkach. Uciekaliście kiedyś przed Tyranozaurem w szpilkach? Chyba nie… Mimo oklepanego scenariusza z dwójką różnych od siebie braci, szalonym chińskim naukowcem film przyjął się bardzo dobrze. W Polsce może nieco mniej, na Filmweb oceniany jest na 6 i 6 dziesiętnych punktów.

5. Avengers: Wojna bez granic

Pierwsza z dwóch finałowych części przygód super bohaterów zainkasowała 2 048 357 754 dolarów. Co ciekawe, budżet na film wyniósł 316 000 000 – to oznacza, że twórcy sporo zarobili. Wszystkie części Avengersów zawsze przyjmowały się bardzo dobrze, no może z wyjątkiem drugiej odsłony, która jest zdecydowanie najsłabszą ze wszystkim, chociaż swoje też zarobiła. Wojna bez granic opowiada o Thanosie, potężnym niszczycielu, który przybył na ziemię w poszukiwaniu kryształów, dające potężną moc umożliwiającą zamienić wszystko wokół w pył. W związku z tym Iron Man, Kapitan Ameryka i jego ekipa mają za zadanie powstrzymać tyrana i obronić ziemię. Czy im się to uda? Na pewno sami dobrze wiecie!

4. Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy

Powrót do Świata Gwiezdnej Sagi po 10 latach był strzałem w 10. Na pewno zwłaszcza gdy na ekranie pojawił się między innymi kosmiczny łajdak i drań w postaci Hana Solo i swojego wiernego przyjaciela, futrzanego Chewbacce. Po wytwórni Lucas Film pieczę nad ekranizacją przejął Disney. Efekty produkcji? Na pewno sporo zarobionej gotówki. Studio zgarnęło 2 068 223 624 dolary. Odnośnie samego filmu? Opinie są podzielone. Młodsi fani na pewno będą zadowoleni. Starsi? Poczują, że oglądają odgrzewanego kotleta tylko w nowym wydaniu i z nowymi aktorami. Całość serii na pewno ratowała postać Ray w którą wcieliła się Daisy Ridley. Na pochwałę zasługuje także Adam Driver, który wcielił się w postać mrocznego Kylo Rena, syna Hana Solo. Film wzbudził mieszane uczucia u fanów, dlatego też kolejna część nie znalazła się już tak wysoko w tym rankingu.
3. Titanic

Najstarszy film z tej listy, który był hitem na miarę naszych czasów. Piękna miłosna i jednocześnie dramatyczna historia dwójki zakochanych, którzy trafili na pokład statku Titanic podbiła serca widzów na całym świecie. Titanic zgarnął 2 187 463 944 dolary! W związku z tym rozbił pulę, którą przekroczył dopiero film z miejsca drugiego, o którym niebawem opowiem. Niesamowite efekty specjalne, niesamowita gra aktorska głównych postaci, między którymi wręcz można było czuć wylewające się uczucia z ekranu. No i ta nieszczęsna scena z końcówki filmu kiedy to Rose nie podzieliła się z Jackiem miejscem… a ten biedny zamarzł. Podobno przeprowadzano testy, które dowodzą, że Jack zmieściłby się z Rose. Co o tym myślicie?

2. Avatar

Rewolucja w dziedzinie komputerowych efektów specjalnych, a w związku z tym film który po latach nadal robi ogromne wrażenie, aż szczęka opada. Scenariusz, reżyseria, gra aktorska i efekty specjalne – wszystko na najwyższym poziomie światowym. Film zgarnął 2 789 679 797 dolarów i w związku z tym jako pierwszy po 12 latach przebił Titanica! Tak, przez 12 lat niezatapialny statek świecił triumfy na pierwszym miejscu. Dopiero Avatar, który wstrząsnął krytykami i szeroką publicznością pobił nieco swojego poprzednika i znalazł się na kolejnych parę lat na pierwszej pozycji.
1. Avengers: Koniec Gry według Filmweb

Film o którym mówił cały świat. W związku z tym zaczęli się nim interesować nie tylko fani przygód super bohaterów Marvela. Udało mu się zająć pierwsze miejsce w historii najbardziej dochodowych filmów na świecie. Pobił Avatara ale tylko nieznacznie, bo około 10 milionów dolarów. Ogólna suma którą zainkasowało studio wyniosła 2 797 800 564 dolarów! Na ten film czekała rzesza fanów, wszystko między innymi za sprawą pierwszej części finałowej rozgrywki, która zostawiła więcej pytań niż odpowiedzi i nie skończyła się happy endem. Wielu zastanawiało się jak twórcom uda się pomieścić wszystkich super bohaterów na jednym ekranie? Udało im się to jednak bezbłędnie, a film stoi na naprawdę wysokim poziomie.

A Wy, znacie jakieś inny filmy które zasłużyły na wzmiankę, a co sądzicie o liście Filmweb?

Piszcie w komentarzach !

I odliczajcie razem ze mną! 7 faktów, ciekawostek, głupot lub niezwykłych informacji, które raz cię rozbawią, innym razem zadziwią. Ale na pewno nie będą nudne ! Siedem !
Dodaj komentarz