Forum

Test laptopa do 150...

Notifications
Clear all

Test laptopa do 1500 zł  

RSS

Daniel88
(@daniel88)
Active Member
30/04/2020 11:33 am  

Mam na oku fajnego laptopa za 1500 zeta, konkretnie chodzi o model Laptop Asus VivoBook - czy ktoś z was jest jakimś informatykiem i może mi powiedzieć jakie osiągnięcia ma ten sprzęt, jak działa i czego się spodziewać?

Cytat
Dexter
(@dexter)
New Member
01/05/2020 9:56 am  

Proceosr, z tego co widzę jest to Intel Calereon N3350 z 1,1 GHZ, z maks do 2,4 i z kartą Intel HD Graphics 520 i karta jest zintegrowana, więc nie masz możliwości jej wymiany. Sam mam laptopa za 1200 zł i prócz intela mam też GeForce, jest już lekko starawy ale nie jest zintegrowany i mam opcje zawsze go wymienić, co uważam za duży atut w tej kwestii bo po roku czy po dwóch zawsze możesz nieco laptopa wzmocnić.

Standardowa pamięć RAM to 4GB. Do korzystania z internetu, pracy na programach typu WORD posłuży Ci naprawdę fajnie. Istnieje możliwość dodania ram, więc albo polecam Ci dokupienie kolejnych 4GB albo od razu szukania lapka z co najmniej 8GB. Wtedy lepiej pograsz w jakąś gierkę albo pokorzystasz z Photoshopa czy Corela. Ale patrz też na kartę.  ten intel to za dużo nie pociągnie, lepiej by było mieć dodatkowo Ge Forca, zawsze pograsz w jakąś grę. Ja na moim z 8GB ram i GeForcem i 2 rdzeniowym procesorem uciągnę na średnich detalach Assasin Creeds Black Flach i gra się przyjemnie, praktycznie nie ścina.

Co do dysku widzę, że są 3 warianty: SATA 500GB, 120GB SSD i 240 GB SSD a celowałbym zawsze w minimum 240GB no i przyczyną tego jest fakt, że jak się ma gry na laptopie, zdjęcia, filmy – to 120GB jest stanowczo za mało, a SATA jest wolny. To starszy typ.

Ekran błyszczący i płyta dotykowa. Możesz wszystko obsługiwać dotykiem, co jest na pewno plusem i to cena za tego laptopa praktycznie, za ten bajer.

Reasumując jak chcesz pograć albo coś porobić na laptopie poszukaj czegoś innego, za te pieniądze na pewno można poszukać fajniejszego laptopa i to też asusa, ten model jakoś do mnie nie przemawia. No chyba, że chcesz mieć tableta i laptopa w 1 do YT to bier 😉

OdpowiedzCytat
Kruk
 Kruk
(@kruk)
Active Member
19/05/2020 1:29 pm  

Ja myślę, że też za te pieniądze na pewno coś lepszego kupisz! No chyba, że liczysz na bajer z dotykowym ekranem i chcesz na nim oglądać jedynie Netflixa i czasem maila wysłać, to wtedy ok 😉 

OdpowiedzCytat
Share: