Kategorie
Aktualności Blog Filmy

Gry – 7 najbardziej dochodowych w historii
Czy gry mogą zarobić równie tyle co film? A może nawet i więcej? Jakie gry zarobiły najwięcej w historii? Wszystkiego dowiecie się w najnowszym odcinku złotej7!

7 najbardziej dochodowych gier w historii

Jeśli nie masz czasu przeczytać całego artykułu, zapraszam na video-relacje w pigułce.

SPODOBAŁO SIĘ ?!?

7. GTA San Andreas

Pierwsze GTA pojawiło się już w 1997 roku i zostało wydane przez DMA Design. Gra przyjęła się bardzo dobrze i już dwa lata później pojawiła się kontynuacja. Po kolejnych dwóch latach mogliśmy przenieść się już do świata 3D. Jednak najwięcej do zaoferowania miało GTA San Andreas które pojawiło się na PC, Xboxie i Playstation 2 w 2005 roku. Tytuł zgarnął łącznie 850 milionów dolarów. Po części to zasługa jego poprzednika, GTA Vice City, który swoimi innowacjami utorował drogę do takiego wyniku. GTA San Andreas opowiadało historię Carla Jonshona, który po pobycie w Liberty City powrócił w rodzinne strony i wspólnie z bratem postanowili odbudować wspólnie ich upadający gang. Kunsztu dodaje na pewno występ Samuela L. Jakcsona w roli oficera Thempenego, skorumpowanego gliniarza, który przez lwią część gry pastwił się nad naszą postacią.

6. It’s a me! It’s a Mario!

Fanie pegasua, wielbiciele Nintendo nie przejdą obojętnie obok tego znanego wszystkim powiedzenia. Premiera pierwszej odsłony przygód szalonego hydraulika miała miejsce już w 1985 roku. Twórcami byli Shigeru Miyamoto oraz Takashi Tezuka. Gra to prosta platformówka w której zadaniem jest uwolnienie księżniczki z rąk Bowsera, głównego antagonisty w grze. Ta prosta i kolorowa gra przyjęła się na świecie zaskakująco dobrze. W tym momencie skupiamy się jednak na odsłonie „New Super Mario Bross”. Ta odsłona zarobiła Łącznie na świecie bracia Mario zarobili 1,200,000,000 dolarów! I co ciekawe, był to dopiero jednak trzeci tytuł sprzedający się na konsolę Nintendo.
5. Wii Play to świetne gry

Wydana w 2006 przez Nintendo gra na konsolę Nintendo Wii w ciągu 2 lat sprzedała praktycznie ponad 11,5 miliona kopii gry. W grze występujemy jako zawodnik, którym rozgrywać możemy zawody w 9 różnych mniejszych gierkach. Zalicza się do nich między innymi tenis stołowy czy bilard. Twórcom udało się zarobić na tym tytule 1,25 miliarda dolarów.

4. GTA IV

Długo wyczekiwana rewolucja w świecie GTA. Nowa oprawa graficzna, nowa fizyka w nowej generacji konsol, którymi był Playstation 3 i Xbox 360. Głównym protagonistą gry był niejaki Nico Bellic z pochodzenia Serb, który przybywa do Ameryki do swojego kuzyna Romana. Jego celem jest zemsta. Planuje znaleźć zdrajcę oddziału w którym służył podczas wojny. Sama rozgrywka przeszła ogromną metamorfozę. W porównaniu do poprzednika czyli GTA San Andreas, gracze otrzymali zupełnie nową jakość. Fantastyczną fizykę, niesamowitą oprawę graficzną i najbardziej mroczny klimat ze wszystkich części. Tytuł zgarną 1,35 miliarda dolarów pomimo wielu problemów i późnym porcie do wersji pecetowej.
3. Mario Kart Wii kolejna część gry

I znów bracia Mario! Tym razem dwaj hydraulicy zasiedli na szalonych samochodzików i podbili tym samym serca nie tylko graczy ale i krytyków. Gra zarobiła 1,4 miliarda dolarów. Na rynku pojawiła się w 2008 roku. Sama gra to fantastyczna rozgrywka dla małych i dużych, a także dla całej rodziny. Wieloosobowa rozgrywka dostarcza największej radości!

2. Call of Duty: Black Ops seria gry

Seria Call of Duty zawojowała rynek. Cechuje się wysokim dynamizmem rozgrywki, ogromną rozwałką, ciekawą fabułą i dobrym trybem gry wieloosobowej. Już pierwsze Call of Duty wywołało ogromny podziw, a każda kolejna część zbierała tylko nowych fanów. Najwięcej udało się jednak zarobić odsłonie Black Ops, która zainkasowała 1,5 miliarda dolarów. Pobiła tym samym rekordy swoich poprzedników, czyli Modern Warfare 1 oraz Modern Warfare 2. Co ciekawe, gra też jest najlepiej sprzedającym się tytułem obecnej generacji konsol.

1. World of Warcraft

Gra, która zarobiła uwaga… 10 miliardów dolarów! Zgromadziła wokół siebie 11 milionów graczy, którzy regularnie opłacali abonamenty. To wpłynęło na tak ogromny zarobek tego tytułu. Tytuł pojawił się w 2004 roku na komputery stacjonarne i z miejsca zdobył uznanie fanów, którzy zakochali się w tej serii. Akcja gry tworzy się w fikcyjnym świecie, który w wyniku przejściu legionu i plagi w poprzedniej części jest zrujnowany. W grze do dyspozycji jest mnóstwo zadań i ciekawych wątków, w związku z tym gracze mają do wyboru typ rasy i klasę postaci. Można nadać jej własny wygląd i imię. Po stworzeniu postaci rozpoczynamy długą i ciekawą przygodę!
A Wy? Znasz jakieś inne dochodowe gry?

Piszcie w komentarzach!

I odliczajcie razem ze mną! 7 faktów, ciekawostek, głupot lub niezwykłych informacji, które raz cię rozbawią, innym razem zadziwią. Ale na pewno nie będą nudne ! Siedem !
Dodaj komentarz