Kategorie
Aktualności Blog Ciąża i Macierzyństwo

Hemoroidy w ciąży – Jak z nimi przetrwać!
Noszenie małego dziecka może sprawić, że Twoje ciało będzie robić szalone rzeczy. Jedną z najczęstszych skarg, o których słyszymy, są hemoroidy podczas ciąży i połogu.

Hemoroidy to żylaki odbytu, które mogą być niewygodne, swędzące i wręcz bolesne!

I zgadnij co? Dostaje je ponad połowa kobiet w ciąży! Hemoroidy objawy – Powszechnie są one spowodowane uciskiem, jaki rozszerzająca się macica wywiera na żyły miedniczne i wzrostem poziomu hormonu o nazwie progesteron.
Nawet jeśli miałaś szczęście i uniknęłaś hemoroidów w czasie ciąży, możesz skończyć z nimi po porodzie (niezależnie od tego, czy masz poród drogami natury, czy cesarskie cięcie)!

Nie martw się, chociaż mogą być niezwykle irytujące. Istnieje wiele możliwości ich złagodzenia i leczenia!
Kąpiel nasiadowa „nasiadówka”

Kąpiel nasiadowa to ciepła, płytka kąpiel, odbywająca się w pozycji siedzącej. W wodzie powinny znaleźć się zanurzone pośladki i biodra. Po takiej kąpieli powinnaś poczuć natychmiastową ulgę, zmniejszając stan zapalny i dyskomfort spowodowany hemoroidami.

Dodaj trochę soli Epsom lub ziół do kąpieli, aby dodatkowo zmniejszyć obrzęki! Następnie delikatnie osusz obszar odbytu i nie pocieraj go ani nie wycieraj!

Okłady z oczaru wirginijskiego, leki na hemoroidy

Oczar wirginijski to roślina o właściwościach leczniczych powszechnie znanych z łagodzenia stanów zapalnych, zwalczania bakterii i łagodzenia wrażliwej skóry. Ponadto wiadomo, że oczar wirginijski zatrzymuje drobne krwawienia!
Oczar wirginijski można kupić w postaci płynnej lub np. maści na hemoroidy. Zwykle aplikuje się go na wacik i przykłada bezpośrednio na hemoroidy.

Dostępne leki i maści bez recepty na hemoroidy mogą również złagodzić swędzenie i pieczenie. Poproś swojego lekarza ginekologa, aby polecił Ci odpowiedni krem!
Pij dużo wody

Utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia organizmu jest kluczowe! Zaparcia są związane z odwodnieniem okrężnicy, więc zwiększenie spożycia płynów może pomóc w wypróżnieniu.

Siadaj na poduszce

Żylaki odbytu przypominają posiadanie tam winogron lub kulek, Więc siedzenie może być bardzo bolesne. Umieszczenie poduszki pod pośladkami może zmniejszyć nacisk i przynieść chwilową ulgę.

Możesz kupić poduszkę specjalnie używaną do łagodzenia hemoroidów. Te poduszki mają kształt pączka amerykańskiego, czyli mają wycięcie po środku aby nie uciskać wrażliwych miejsc.

Albo dobrze wykorzystaj poduszkę do karmienia. Usiądź na niej, a odczujesz natychmiastową ulgę!
(np. taka https://justbaby.pl/babymatex-tb0067-poduszka-poporodowa-pozycjonujaca-oponka-50×45-cm-na-hemoroidy.html )

Jak długo trwają hemoroidy w czasie ciąży?

Niestety nie ma czarno-białej odpowiedzi na to pytanie. W niektórych przypadkach hemoroidy mogą trwać przez całą ciążę aż do porodu. Dzieje się tak, ponieważ hemoroidy nie mogą całkowicie wyleczyć się z powodu nacisku wywieranego przez dziecko. Jeśli chodzi o hemoroidy poporodowe, zwykle ustępują one w ciągu kilku dni lub kilku tygodni po porodzie, w zależności od wielkości.

Niezależnie od przypadku, porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem, jeśli problem nie ustąpi po kilku tygodniach! Tylko oni mogą określić, czy utrzymujące się hemoroidy mieszczą się w normie, czy też może być wymagane bardziej rygorystyczne leczenie.

Chcesz się odstresować, w związku z tym odwiedź mój kanał YouTube gdzie znajdziesz śmiesznymi filmikami : 7Fun

Lub po prosu sprawdzaj tu: złota7
Dodaj komentarz