Kategorie
Aktualności Blog

Hobby w domowym zaciszu! Jak radzić sobie z nudą!
Posiadanie hobby to wspaniała sprawa! Pasja daje nam sporo pozytywnej energii, odciąga od komputerów i telefonów, a także odstresowuje i motywuje do rozwoju. Czego można spróbować, gdy od zatłoczonych miejsc wolimy domowe zacisze?

Szycie na maszynie to przydatne hobby

W domowym zaciszu możesz tworzyć ubrania, akcesoria do domu, zabawki dla dzieci, czy legowiska dla czworonogów. Ogranicza cię jedynie wyobraźnia. Podstawy szycia na maszynie są proste. Wesprzeć można się kursami stacjonarnymi lub online. Ucząc się na własnych błędach warto szukać materiałów w second handach. W koszach z zasłonami, obrusami i pościelami znaleźć można prawdziwe perełki, które dodatkowo nie zrujnują kieszeni początkującej szwaczki.

Decoupage

Ta technika ozdabiania drewna, szkła, metalu i tkanin polega na nanoszeniu na dany materiał wzorów z cienkiego papieru. Takie hobby pozwala nadawać nowe życie starym przedmiotom oraz tworzyć oryginalne prezenty dla siebie i dla bliskich. Na początku warto kupić podstawowe akcesoria i sprawdzić, czy połkniemy bakcyla.

Florystyka

Jeśli kiedykolwiek marzyliście o pięknych bukietach, zdobiących Wasz dom każdego dnia, możecie zainteresować się kursami z zakresu florystyki. Online nauczycie się jak dobierać kwiaty, pleść wianki lub tworzyć bożonarodzeniowe ozdoby na drzwi.

Haftowanie

Trochę zapomniane haftowanie wraca do łask. Konta na instagramie o tej tematyce cieszą się sporą popularnością, a utalentowane hafciarki mają dużo zamówień na personalizowane pamiątki z imieniem dziecka, datą ślubu lub chrztu oraz różnorakie ilustracje. Chcąc zacząć przygodę z haftowaniem, należy zaopatrzyć się w tamborek, igły, nożyce oraz narzędzia do przenoszenia wzoru, a także nici i tkaniny. Naukę można zacząć samemu lub ponownie wesprzeć się kursem w formie online.

Taniec to świetne hobby

Salsa solo albo w parze? Czemu nie! Internet pęka w szwach od lekcji tańca i prezentowanych przez zawodowców układów. To idealne hobby dla pary, która chce spędzić wspólny czas w domu inaczej niż przed telewizorem. Taka nauka skutkuje nie tylko dużą ilością pozytywnej energii, ale i podziwem przyjaciół, gdy hobby przenosi się na imprezowy parkiet.

To tylko przykładowe moje hobby, możliwych do realizacji bez wychodzenia z domu jest o wiele dłuższa! Rozejrzyj się i znajdź coś dla siebie.

Odwiedzajcie mój kanał YouTube

Zaglądajcie na Facebook

close

Zapisz się do Newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych materiałach, które dla Ciebie publikujemy!
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *