Kategorie
Aktualności Blog Ciąża i Macierzyństwo

Jak przyspieszyć poród? Sprawdź koniecznie naturalne sposoby na wywołanie porodu.
Zastanawiasz się jak przyspieszyć poród? Szukasz naturalnych metod do wywołania porodu? Dla prawie wszystkich kobiet w ciąży kilka ostatnich tygodni poprzedzających poród może być bolesne. Nie możesz spać, dziecko kopie Cię w żebra, masz opuchnięte stopy i czujesz się po prostu wielka!

Pozwolenie swojemu ciału na samoistne rozpoczęcie porodu w przeciwieństwie do farmakologicznego wywoływania porodu wiąże się z mniejszą liczbą powikłań czy krótszym pobytem w szpitalu.

Przyjrzyjmy się więc naturalnym sposobom wywoływania porodu.
Uwaga! Nie próbuj żadnej z tych czynności jako próby rozpoczęcia porodu do 37. tygodnia ciąży.

Na pewno słyszałaś: „zjadłam ostre jedzenie” lub „pojechałam samochodem po wyboistej drodze, a kilka godzin później zaczęłam rodzić”. To wszystko może być prawdą, ale rzeczywistość jest taka, że ​​nie możesz zrobić wiele, aby zacząć rodzić, jeśli Twoje ciało nie jest jeszcze fizycznie do tego gotowe. W rzeczywistości lekarze nie wiedzą dokładnie, co powoduje, że kobieta zaczyna rodzić (chociaż jest to dość interesujące!). Przeprowadzono niezliczone badania na ten temat i pomimo wielu teorii, ale nie zostało to jeszcze ustalone.
Naturalne sposoby wywoływania porodu:

Poranek zacznij od naprawdę długiego spaceru

Idź na spacer do parku, lasu, pospaceruj około 2 godziny. Gdy chodzisz, dziecko delikatnie podskakuje w górę i w dół na szyjce macicy. Pamiętaj, nie musisz chodzić energicznie!

Następnie pójdź do refleksolog ‚a
To po prostu masaż stóp. Podobno, pedicure też może pomóc, ale jeśli już je masz, to idź na refleksologię.

Następnie zjedz całego ananasa (razem z rdzeniem)

Cóż, prawie cały ananas. Zjedzenie całego ananasa w 9. miesiącu ciąży jest bardzo trudne. Ważnym czynnikiem w tym jest to, że trzeba zjeść też rdzeń. Tam właśnie jest bromelaina. Uważa się, że bromelaina jest substancją chemiczną, która zmiękcza szyjkę macicy i powoduje skurcze macicy podczas ciąży.
Potem siedzenie na piłce do jogi to dobry sposób jak przyspieszyć poród

Uważa się, że podskakiwanie w górę i w dół na piłce do jogi to ta sama teoria na temat tego, dlaczego chodzenie jest korzystne w zmiękczeniu szyjki macicy. Dziecko podskakuje w górę i w dół, wywierając nacisk na szyjkę macicy, aby zmiękła i rozszerzyła się. Siedzenie na piłce do jogi jest również pomocne, aby uzyskać dobrą pozycję porodową.

Następnie zjedz coś ostrego

Uważa się, że pikantne jedzenie pomaga w porodzie przede wszystkim dlatego, że naprawdę wprawia w ruch przewód pokarmowy. I zgadnij, co jest tuż obok Twojego przewodu pokarmowego … macica!
Potem seks

Uważa się, że stosunek seksualny wywołuje poród na kilka różnych sposobów. Po pierwsze, seks zwiększa aktywność macicy. Po drugie, nasienie jest naturalnym źródłem prostaglandyn, które są substancjami podobnymi do hormonów, które pomagają zmienić szyjkę macicy podczas porodu. Wreszcie stymulacja sutków uwalnia oksytocynę, substancję chemiczną odpowiedzialną za wywoływanie skurczów macicy podczas porodu.

I nadszedł czas na odpoczynek…

Wiele kobiet próbuje tych metod tu i ówdzie bez powodzenia. Chodzi o zrobienie ich wszystkich naraz. A co jeśli to nie zadziała?

Oto kolejne 5 sposobów wywoływania porodu

Herbata z liści malin to dobry sposób jak przyspieszyć poród

To bardzo popularna metoda stosowana przez wiele kobiet. Ideą tego silnego zioła jest to, że pomaga wywołać skurcze. Tak więc, chociaż nie jest to metoda, która sprawi, że dziś wieczorem zaczniesz rodzić, jeśli pijesz kilka filiżanek tej herbaty przez ostatnie 2 miesiące ciąży, możesz być znacznie bardziej narażona na samoistne rozpoczęcie porodu bez medycznych metod!

Stymulacja sutków w celu wywołania porodu

Stymulacja sutków to uwalnianie oksytocyny, która jest głównym hormonem odpowiedzialnym za wywołanie porodu! Chodzi o to, że jeśli możesz zbombardować swoje ciało wystarczającą ilością oksytocyny … możesz rzucić się do porodu! Oksytocyna jest hormonem dobrego samopoczucia… pomyśl o zabawie na boisku, ze szczeniakami, filiżance gorącej czekolady w zimny dzień… co łączy te wszystkie rzeczy? OKSYTOCYNA! Kiedy doświadczasz czegoś przyjemnego, oksytocyna sprawia, że ​​„to jest takie dobre!” uczucie w ciele!

Stymulację sutków można przeprowadzić na kilka sposobów:

Seks
Delikatnie obracaj sutki między kciukiem a palcem wskazującym
Używanie laktatora na niskim poziomie

Jak wykonać stymulację sutków:

Najpierw wybierz narzędzie (bez względu na to, czy jest to partner, dłonie czy laktator).
Używaj tylko jednej piersi na raz
Wykonuj stałą stymulację do 5-minut, a następnie odczekaj 15 minut
Nie wykonuj stymulacji sutków podczas skurczu (pauza)
Przestań stymulować sutki, gdy skurcze będą intensywne przez trzy minuty i zwiększą się

Odwiedź kręgarza to dobry sposób jak przyspieszyć poród

Opieka kręgarz może być wspaniała podczas całej ciąży, ale może być szczególnie pomocna również podczas porodu. Istnieje kilka różnych metod, które może zastosować kręgarz.
Istnieje technika, którą można zastosować, aby stymulować czynność jelit, a także inną procedurę polegającą na wywieraniu nacisku na jedno z więzadeł macicy.

Zdzieranie błon

Jest to procedura, którą może wykonać lekarz, aby rozpocząć poród. Zwykle nie wykonuje się go przed 38-39 tygodniem, musisz mieć co najmniej jeden centymetr rozwarcia, aby wykonać tę procedurę. Twój lekarz włoży palec przez szyjkę macicy i ręcznie omiecie brzegi worka owodniowego, unosząc podstawę worka od szyjki macicy. Niestety zabieg ten jest bolesny, a wiele kobiet odczuwa skurcze w trakcie i po zabiegu. Po zabiegu może wystąpić krwawienie.
Usunięcie błon płodowych jest skutecznym sposobem na szybkie rozpoczęcie porodu, ponieważ uwalnia prostaglandyny wokół szyjki macicy, które mogą powodować skurcze macicy!

Daktyle przed porodem to dobry sposób jak przyspieszyć poród

Spożywanie daktyli przed porodem może spowodować, że zaczniesz rodzić! Daktyle uwalniają oksytocynę, która wywołuje skurcze a one rozwierają szyjkę macicy.

Wypróbuj te wskazówki, ale pamiętaj, że Twoje ciało zacznie rodzić, gdy będzie na to gotowe. Zaufaj swojemu ciału, ono wie co robić! Może wydawać się to wiecznością, ale zobaczysz że dziecko narodzi się, zanim się zorientujesz.

Powodzenia!!!

Chcesz się odstresować, w związku z tym odwiedź mój kanał YouTube gdzie znajdziesz śmiesznymi filmikami : 7Fun

Lub po prosu sprawdzaj tu: złota7
Dodaj komentarz