Kategorie
Blog Ciąża i Macierzyństwo

Jesienny piknik – jak zorganizować posiłek na świeżym powietrzu?
W październiku i listopadzie deszczowe dni przeplatają się ze słoneczną pogodą, którą można wykorzystać na jesienny piknik. Jak zorganizować posiłek, by było przytulnie, ciepło i pięknie? Mam dla Was kilka wskazówek i pomysłów.

Jesienny piknik – czego potrzebujesz?

Pogoda nie jest już idealna, dlatego potrzebujesz akcesoriów, które zapewnią Wam komfort! Zaopatrz się w:
gruby koc lub matę piknikową,
koce do okrycia,
termosy z ciepłymi napojami,
lampiony lub świeczniki,
pyszne przekąski,
emaliowane kubki,
obrus,
kosz piknikowy,
sztućce,
miseczki,
poduszki.

Co przygotować na jesienny piknik?

Przygotowując jedzenie na jesienny piknik postaw na coś ciepłego i pożywnego. Dobrym pomysłem jest ugotowanie zupy dyniowej do termosu oraz zrobienie kolorowych kanapek. Postaw także na orzechy, suszone owoce lub samodzielnie upieczone, ciepłe drożdżówki. Będzie zdrowo i smacznie!
Idealne miejsce

Jesienny piknik można zorganizować w ogrodzie, parku lub lesie. We własnym ogrodzie będziecie mogli trochę bardziej “zaszaleć” z dekoracjami, dlatego to idealne miejsce, gdy chcecie odtworzyć ujęcia wypatrzone na instagramie. Łatwiej będzie też o zjedzenie rozgrzewającego posiłku, bo transport nie wpłynie na temperaturę posiłków. Tymczasem w lesie lub parku piknik będzie zapewne skromniejszy, ale wciąż zachwycający barwami i zapachami jesieni.

Jakie atrakcje zorganizować?

Na rodzinnym pikniku nie może zabraknąć atrakcji dla najmłodszych. Jesienią najprościej postawić na to, co daje nam natura i zorganizować np. zbieranie kasztanów na czas, tworzenie “obrazów” z liści i innych skarbów, a także rzucanie szyszkami do celu.
Nabraliście ochoty na klimatyczny jesienny piknik? Ja planuje taki w kolejny słoneczny dzień!

Śmieszne filmiki: złota7

Zapraszam również na mój kanał YouTube z bajkami i Grami dla dzieci : JustBaby Nursery Rhymes
Dodaj komentarz