Kategorie
Aktualności Blog

Joga – 10 najskuteczniejszych pozycji nie tylko dla kobiet
Istnieje przekonanie, że joga jest tylko dla kobiet, ale w rzeczywistości pierwszymi osobami, które praktykowały tę technikę byli mężczyźni. A więc Panowie nic nie stoi na przeszkodzie żebyście skorzystali z maty do cwiczen jogi.

Praktykowanie jogi to nie tylko sposób na poruszanie ciałem, to jedno z najbardziej energetyzujących i transformujących doświadczeń. Kilka bardzo ważnych korzyści płynących z jogi to lepsze zdrowie psychiczne, spokojny sen i podwyższony nastrój. Z pomocą jogi czujemy się bardziej pewni siebie, pozytywnie nastawieni i zsynchronizowani ze sobą. I oczywiście wspomaga fizyczną wytrzymałość organizmu, dzięki czemu w ciągu dnia jesteśmy bardziej skupieni i żywi.

Dlatego wybrałem 10 pozycji jogi, które pomogą zmienić Twoje zdrowie psychiczne i fizyczne.

Joga Pozycja 1: Plecy kota

Połóż kolana i ręce na ziemi, upewniając się, że ramiona są na poziomie nadgarstków, a kolana na wysokości ud. Zrób wdech, unosząc głowę i miednicę. Zrób wydech, powoli opuszczając głowę, zegnij kręgosłup i ponownie weź wdech. Ta postawa jest świetna do przywracania energii w ciele i bezpośrednio wpływa na rdzeń kręgowy.

Joga Poza 2: Pies patrzy w dół

Padnij na ręce i kolana. Kolana są tuż pod biodrami, uda prostopadłe do podłogi, dłonie znajdują się poniżej ramion. Kładziemy palce na ziemi, naciskamy dłońmi, robimy wydech i odrywamy kolana od ziemi, starając się utrzymać pięty na ziemi. To jak tworzenie trójkąta swoim ciałem, którego podstawą jest ziemia. Jako jedna z głównych pozycji w większości rodzajów jogi, rozciąga kręgosłup i łagodzi napięcie mięśni ramion.

Joga Pozycja 3: Niska deska / deska

Twoje ramiona powinny znajdować się bezpośrednio nad łokciami, plecy proste, jeśli możesz podnieść nogi, w przeciwnym razie pozostań na kolanach. Bardzo ważne jest, aby utrzymać linię prostą od czubka głowy do końca kręgosłupa. Ważną rzeczą jest kontrolowanie oddechu. Ta postawa doskonale nadaje się do osiągania siły ciała, wzmacnia tułów i zmniejsza stres.

Joga Pozycja 4: Odwrócona deska / deska

Zacznij od umieszczenia rąk za plecami i wyciągania nóg jedna po drugiej do przodu. Podnieś biodra, stopy mocno na ziemi. Wzrok jest skierowany w górę, dzięki czemu szyja znajduje się w neutralnej pozycji. Brzuch napinamy tak, abyśmy mogli utrzymać go w stabilnej pozycji przez około 10 sekund. Odpowiednia postawa do rozciągania górnej części ciała, a także wzmacniająca mięśnie ramion, nóg i tułowia, rozwijająca równowagę.

Joga Poza 5: Wojownik 1

Zrób duży krok do tyłu prawą stopą, całą stopę połóż na podłodze. Odchyl ramiona do tyłu i otwórz klatkę piersiową. Podnieś ręce ze sklejonymi dłońmi. Ponownie jedna z głównych pozycji w praktyce jogi, ćwiczenie to zwiększa wytrzymałość i tonizuje dolne partie ciała. Yoga dla każdego!

Joga Poza 6: Wojownik 2

Rozłóż nogi na metr od siebie. Obróć lewą stopę o 90 °, a prawą o 45 °. Zegnij przednie kolano i odciągnij ręce na bok, spójrz w prawo. Ta ważna postawa pomaga poprawić równowagę i trawienie oraz łagodzi ból pleców.

Joga Poza 7: Most

Połóż się na plecach ze stopami blisko siebie. Podnieś biodra z nogami ugiętymi w kolanach i przytrzymaj. Ta pozycja jest ważna dla początkujących. Działa na rozciąganie przodu ciała i wzmacnia plecy, poprawia również ukrwienie i trawienie. Pomaga złagodzić stres, otwiera płuca i tarczycę.

Joga Poza 8: Poza dziecka

Usiądź na kolanach, a następnie opuść głowę na podłogę z rękami wyciągniętymi lub odłożonymi na bok. Oprócz wspomagania trawienia, ta postawa jest świetna do zmniejszania stresu i napięcia.

Poza 9: Kobra

Zacznij od spojrzenia psa w dół, podejdź do deski, zegnij ręce w łokciach i powoli pochyl się w dół, wyprostuj ramiona do tyłu i lekko unieś plecy. Postawa kobry zmniejsza sztywność dolnej części pleców, prostuje ją i otwiera klatkę piersiową i ramiona.

Joga Poza 10: Łódź

Usiądź na ziemi, ugnij kolana, odchyl się lekko do tyłu i unieś nogi. Jeśli czujesz się komfortowo w tej pozycji, wyciągnij ręce do przodu. Wyprostuj nogi tak, aby Twoje ciało było w formie V. Kolejna postawa o wielu korzystnych efektach – pomaga odstresować, poprawia trawienie, pobudza nerki, tarczycę i jelita, wzmacnia uda i dolną część pleców.

Oto 10 pozycji joga dla początkujących , które nie tylko sprawią, że zakochasz się w jodze, ale także sprawią, że poczujesz się emocjonalnie i fizycznie naładowany/a wytrzymałością i pozytywnym nastrojem.

Chcesz się odstresować, w związku z tym odwiedź mój kanał YouTube gdzie znajdziesz śmiesznymi filmikami : 7Fun

Lub po prosu sprawdzaj tu: złota7
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *