Kategorie
Aktualności Blog Ciąża i Macierzyństwo

Krótkie fryzury czy włosy do ramion ważne jest to jak myjesz włosy
Krótkie fryzury czy włosy do ramion, trzeba o nie odpowiednio zadbać. Mycie włosów to czynność pozornie prosta i niemal codzienna. Skąd zatem biorą się liczne problemy z kondycją włosów? Często wynikają one z naszej niewiedzy i nieprawidłowej techniki mycia głowy! Jak powinno wyglądać prawidłowe mycie włosów? Sekret tkwi w szczegółach!

Jak często?

Włosy zdecydowanie nie lubią codziennego mycia! Warto zatem ograniczyć się do trzech myć w tygodniu, co jest wystarczające dla większości typów włosów.

Szczotka do włosów a krótkie fryzury

Szampon i odżywka do włosów zadziałają najlepiej, gdy włosy przed myciem zostaną wyszczotkowane. Poświęcenie czasu na ich rozczesanie zaowocuje ich mniejszą łamliwością, a dodatkowo stymuluje skórę głowy.
Woda

Mycie włosów wymaga odpowiedniej wody! Ważna jest jej jakość oraz temperatura. Specjaliści zachęcają, by używać wody filtrowanej o letniej temperaturze. Pod koniec mycia warto zafundować głowie zimny prysznic, który zamknie łuski włosa. Zanim nałożysz kosmetyki do włosów muszą być one odpowiednio zwilżone wodą. Najlepiej, gdy moczą się przez minimum minutę, ponieważ pozwala to na otwarcie się łusek włosa.

Biotebal szampon czy szamponetka

Nakładanie szamponu powinno koncentrować się na skórze głowy, a odżywki raczej na końcówkach włosów. W przypadku obu produktów nie warto przesadzać z ich ilością i zastosować mniej więcej łyżeczkę.
Masaż

Mycie włosów powinno być uzupełnione o masaż głowy. Nakładając szampon, warto zatem wykonywać delikatne ruchy masujące zwracając uwagę, by nacisk nie był zbyt duży. Masaż zapewni nie tylko relaks, ale także pobudzi włosy do wzrostu.

Dobór to klucz do sukcesu

Dobór szamponu dla wielu kobiet i mężczyzn bywa wyzwaniem, warto też wiedzieć jaka jest najlepsza odżywka do włosów. O pomoc warto poprosić fryzjerkę, która podpowie, co będzie odpowiednie dla danej struktury włosa.

Mycie włosów z odżywką polega na nałożeniu jej po wcześniejszym umyciu włosów. Odżywka powinna pozostać na włosach około 5-7 minut, a następnie zostać spłukana. Podczas mycia włosów nie wolno zapominać o dokładnym spłukaniu szamponu oraz odżywki. Warto poświęcić na tę czynność nawet kilka minut.
A więc nieważne jaki masz kolory włosów, ciemny blond czy też popielatu blond, Nieważne czy preferujesz krótkie włosy czy też fryzury męskie. Może właśnie wybierasz fryzury na wesele lub nowy wzór spinki do włosów, najważniejsze jest jak myjesz włosy! Prawidłowe mycie włosów nie wcale trudne. Wymaga tylko znajomości tych kilku wskazówek. Odpowiednie mycie to też sposób na wypadanie włosów.

Krótkie fryzury
Dodaj komentarz