Kategorie
Blog

Lista kontrolna zimowego piękna, sucha skóra twarzy, jak z nią walczyć.
Wraz z końcem lata nadchodzi jesienne opadanie liści. Ale liście nie są jedyną rzeczą, które są mniej nawodnione niż tego potrzebują. Mroźna pogoda, brak wilgoci w powietrzu, a także wiatr i centralne ogrzewanie mogą siać spustoszenie na naszej twarzy. Tuż za rogiem czai się wróg – sucha skóra!

Oto najlepsze wskazówki i sztuczkami, na walkę z suchą skórą w tym sezonie.

Sucha skóra a wilgotność

Utrzymanie wilgotnego środowiska to jedna z najłatwiejszych rzeczy, jakie możesz zrobić zimą. Nawilżacze z chłodną mgiełką pomogą przywrócić wilgoć do powietrza, dzięki czemu zewnętrzna warstwa skóry (naskórek) nie wysycha. Niski poziom nawilżenia może szkodzić zdrowiu twojej skóry! Więc zdecydowanie miej nawilżacz w sypialni podczas snu.

Nałóż krem przeciwsłoneczny

Wiem, jesień i zima zwykle nie są czasem związanym z opalenizną i oparzeniami oraz nadwrażliwością na światło, ale ochrona przed słońcem jest całoroczna!

W piękny dzień chmury mogą przepuszczać do 80 do 90 procent promieni słonecznych. Natomiast śnieg może odbijać nawet 80% promieni z powrotem na twoją twarz! Więc zima to nie czas na poluzowanie.

Unikaj gorących pryszniców

Gorące prysznice mogą wydawać się niesamowite, jednak naprawdę wysuszają naskórek. Jeśli jednak nie jesteś wstanie z nich zrezygnować pamiętaj o nawilżeniu ciała balsamem lub olejkiem natychmiast po kąpieli, aby zatrzymać wilgoć.

Sucha skóra – złuszczaj!

Jeśli nie złuszczasz, martwy naskórek działa jak bariera, powodując, że balsamy po prostu siedzą na powierzchni. Dobrze jest złuszczać skórę 2 do 3 razy w tygodniu.

Sucha skóra – kremy

Twoja twarz jest narażona na skutki zimowych warunków. Aby zachować silną naturalną barierę skóry, ważne jest, by używać kremu do twarzy z ceramidami, cholesterolem i kwasami tłuszczowymi.

Te składniki pomagają naśladować naturalną barierę skóry, dzięki czemu Twoja skóra może lepiej zatrzymywać wodę i chronić Cię przed żywiołami.

W zależności od tego, gdzie mieszkasz, niektóre z tych sztuczek mogą być opcjonalne (ale nie krem ​​przeciwsłoneczny, który jest zawsze obowiązkowy). Ale jeśli zauważysz, że Twoja skóra zmienia się wraz z porami roku, rozsądnie jest zmienić rutynę razem z nią.

Skoro wraz ze zmianą pór roku zmieniasz garderobę warto też zadbać o cerę i zmieniać kosmetyki!

Chcesz się odstresować, w związku z tym odwiedź mój kanał YouTube gdzie znajdziesz śmiesznymi filmikami : 7Fun

Lub po prosu sprawdzaj tu: złota7
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *