Kategorie
Aktualności Blog

Mike Tyson 10 interesujących faktów na jego temat
Mike Tyson jest najmłodszym mistrzem boksu wagi ciężkiej i pierwszym, który został jednocześnie mistrzem wszystkich trzech federacji bokserskich. Pierwszą porażkę jako zawodowy zawodnik poniósł dopiero w 38. walce. Uczestniczył w najbardziej epickim i najdziwniejszym momencie w historii boksu, dwukrotnie gryząc przeciwnika w ucho, za co został zdyskwalifikowany i na półtora roku cofnięto mu licencję zawodowego boksera. Jego kariera sportowa zakończyła się w 2005 roku po 58 walkach, z 50 zwycięstwami, w tym 45 przez nokaut.

Oto więcej ciekawostek na temat wielkiego boksera.

1. Rodzice

Jego matką jest Lorna Mae Tyson. Według metryki jego ojcem jest Purcell Tyson. Purcell jest Jamajczykiem, który poślubia Lornę po ich spotkaniu w Nowym Jorku. Jednak ich małżeństwo nie trwało długo. Lorna twierdzi, że ich biologicznym ojcem jest Jimmy Kirkpatrick – alkoholik, alfons i hazardzista.

2. Narodziny

Michael Gerard Tyson urodził się 30 czerwca 1966 na Brooklynie w Nowym Jorku. Ma starszego brata Rodneya i siostrę Denise. Denise zmarła na udar w 1991 roku, a jego matka zmarła na raka, gdy chłopiec miał zaledwie 16 lat.
3. Dzieciństwo

Kiedy miał 8 lat, został zgwałcony przez nieznanego mężczyznę, który spotkał go na ulicy. Mike był pulchnym dzieciakiem z okularami i wadą mowy, który był łatwym celem dla łobuzów z sąsiedztwa. Jeden z nich zabrał mu obiad, pobił go i wrzucił okulary do baku pobliskiego samochodu. Po dorastaniu i rozwijaniu umiejętności bokserskich Tyson rozliczył się z niektórymi dziećmi, które go zastraszały.

4. Gołąb – Mike Tyson

Kiedy miał 10 lat, po kolejnym włamaniu z plikiem pieniędzy w kieszeni, wydaje 100 dolarów, aby kupić klatkę pełną gołębi, przenosząc część z nich na dach. Jednak inni chłopcy próbują mu je ukraść. To także punkt zwrotny w jego życiu. Jeden z porywaczy odrywa głowę ukochanemu gołębiowi. Tyson jest wściekły i jednym uderzeniem rzuca go na ziemię. Jego reputacja szybko rozprzestrzeniła się po okolicy, a mając zaledwie 11 lat, pucołowaty chłopiec jest już kochającym gołębie ulicznym bandytą. W wieku 12 lat ma już 38 zatrzymań i trafia do szkoły edukacyjnej. Tam zafascynował się boksem i poznał największego boksera wszech czasów – Muhammada Ali.
5. Biały Ojciec

Tyson ma siłe i talent, ale marnuje je na ulicy. Do czasu pojawienia się Constantino „Cassa” D’Amato – byłego boksera, który przekwalifikował się na trenera, fizjoterapeutę i psychologa dla początkujących bokserów. Widząc go rzucającego ciosy, Cass jest przekonany, że stoi przed nim przyszły mistrz świata. Trener bierze dziecko pod swoje skrzydła, uczy go boksu i pokazuje mu, czym jest rodzina. Mike wprowadził się nawet do jego domu po śmierci matki. D’Amato udowadnia, że ​​ma rację co do zdolności Tysona, ale nigdy nie widzi jego sukcesu na własne oczy. Zmarł nagle kilka miesięcy przed tym, jak Mike został najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej w historii.

6. Taktyka – Mike Tyson

Tyson odnajduje swój niepowtarzalny styl – na ringu pojawia się bez muzyki, bez szaty, w prostych białych szortach i z tenisówkami na bosych stopach. Nietypowa jest też jego taktyka – „peekaboo” – polegająca głównie na bardzo szybkiej pracy nóg i precyzyjnej obronie z konsekwentnym zakrywaniem twarzy. Jego ulubioną kombinacją jest prawy hak, który najpierw uderza w ciało przeciwnika, a następnie w podbródek. Nie jest zbyt wysoki, ale ma wyjątkową wybuchowość, doskonałą szybkość i celne strzały.

7. Pseudonimy

Magazyn Sports Illustrated umieścił go na okładce styczniowego wydania, nadając mu przydomek „Dynamit Kid”. Ten tytuł został szybko wyparty, gdy w wieku 19 lat Mike został mistrzem świata, a jego walki trwały nie dłużej niż trzy lub cztery rundy. Dynamit eksploduje i rodzi „Najgorszy człowiek na planecie” i „Żelazny Mike”. Wraz z nowymi pseudonimami pojawia się nowy styl boksera – na ring wchodzi w czarnych szortach, czarnych butach i grymasie na twarzy. Ta rola przynosi mu zwycięstwa, jeszcze przed wejściem na ring.
8. Więzienie – Mike Tyson

W 1991 roku, gdy miał 25 lat, został oskarżony o gwałt przez byłą Miss Ameryki – 18-letnią Desiree Washington. Pomimo jego twierdzeń, że chętnie poszła z nim do jego pokoju hotelowego i uprawiali seks za zgodą, został skazany na 6 lat więzienia. Jest pędzi tam 4. Podczas pobytu w więzieniu czytał dzieła literackie Mao Zedonga i przyjął islam oraz imię Malik Abdul Aziz. Wbrew oczekiwaniom nie walczy ani razu podczas odbywania kary.

9. Kobiety

Jego wielka sława przyciąga również uwagę kobiet. Jego pierwsze małżeństwo było z aktorką Robin Givens w 1988 roku, ale zakończyło się już po roku. Drugie małżeństwo w 1997 roku było z pediatrą Moniką Turner. Urodziła mu dwójkę dzieci, a ich małżeństwo zakończyło się sześć lat później. Tyson ma również inne dzieci ze związków pozamałżeńskich. Jest w związku z Lakią Spicer. W 2008 roku urodziła córkę. W 2009 roku jedna z jego córek zginęła w dziwnym wypadku. 4-letnia dziewczynka zaplątuje się w sznur na maszynie fitness i dusi się. Kilka miesięcy po wypadku Mike i Lakia pobrali się w hotelu Hilton w Las Vegas. W 2011 roku urodziła syna Maroko.
10. Tatuaże – Mike Tyson

Postanowił wytatuować twarz u szczytu swojej kariery i na tydzień przed walką z Cliffordem Etiennem. Tatuaż przedstawia wojskowy symbol plemienia Maorysów. Tego dnia Mike nie pojawia się na treningach, a trener idzie sprawdzić jego dom. Kiedy widzi jego twarz, trener mówi Tysonowi, że nie będzie walczył, ponieważ tatuując się, pogorszył swoje zdrowie. Trener długo rozmawiał z bokserem i dowiedział się, że tatuaż wykonał celowo, ponieważ uznał, że nie jest przygotowany do walki i postanowił jej w ten niecodzienny sposób uniknąć. Walka zostaje przełożona na kolejny tydzień, a kiedy wchodzą na ring, Mike nokautuje przeciwnika w pierwszej rundzie. Bokser nosi również na swoim ciele wizerunki Mao Zedonga, Che Guevary, Arthura Ashe.

Zapraszam również na mój kanał YouTube z bajkami i grami dla dzieci : JustBaby Nursery Rhymes

Zapraszam również na moje śmieszne filmiki, które zrobią Ci dzień: śmieszne filmiki
Dodaj komentarz