Kategorie
Aktualności Blog

Najzimniejsze miejsce na ziemi – oto 10 najzimniejszych miast
Każdy ma swoje preferencje. Jedni lubią plaże latem, które przynoszą delikatną bryzę i ciepłe fale, a inni – niskie temperatury, stoki narciarskie, bałwany i lód. Dzisiejsza dziesiątka będzie poświęcona temu drugiemu! Zabierzemy Cię w miejsca, w których jest naprawdę zimno. Załóż ciepłą kurtkę, załóż czapkę na głowę i przygotuj się na mrożącą krew w żyłach podróż. Oto najzimniejsze miejsce na ziemi.

10 najzimniejszych miast na Ziemi.

Grand Forks, Dakota Północna

Miasto liczy 53 000 mieszkańców. Jednak większość ludzi zdecydowała się opuścić to miejsce, być może ze względu na klimat. W Grand Forks nie ma gór ani wzgórz, które regulowałyby temperaturę. Zimą, w najbardziej słoneczne dni temperatury sięgają -3,1 stopnia Celsjusza. Rekord miasta pod względem najniższej zmierzonej temperatury to -44 stopnie w dniu 30 stycznia 2004 roku.

Fraser, Kolorado

Populacja tego miasta liczy zaledwie 1300 osób, a ostatnio nastąpił niewielki wzrost w związku z rozwojem nieruchomości. Ale oczywiście nowicjusze w mieście muszą być przygotowani na przetrwanie tam niskich temperatur, które zimą sięgają znacznie poniżej zera. Najzimniejszym miesiącem we Fraser jest styczeń, kiedy średnia temperatura wynosi około -5,4 stopni Celsjusza. Najniższa zmierzona temperatura wyniosła -53 stopnie Celsjusza 10 stycznia 1962 r.
International Falls, Minnesota

Miasto położone jest na granicy Kanady i Stanów Zjednoczonych. Mieszka w nim 6424 osoby. International Falls zdobył tytuł „Ice of the Nation” ze względu na jedne z najniższych temperatur w Stanach Zjednoczonych. W styczniu temperatury w nocy oscylują wokół -6,6 stopni Celsjusza, a w ciągu dnia dochodzą do 15 stopni. W najzimniejszy dzień w historii miasta zmierzona temperatura wyniosła -55 stopni Celsjusza.

Fort Vermilion, Kanada

Miasto zamieszkuje 750 mieszkańców, którzy pozostają w nim mimo niskich temperatur. Fort Vermilion został założony w 1788 roku jako punkt handlu skórami. Lata są krótkie, zimy dość długie, z temperaturami nieprzekraczającymi -9,4 stopni Celsjusza. Miasto jest drugą najniższą zmierzoną temperaturą w Kanadzie. 11 stycznia 1911 roku zmierzono -77 stopni Celsjusza.
Ułan Bator, Mongolia

To stolica Mongolii. Populacja wynosi około 1,3 miliona ludzi. Miesiące letnie są tam ciepłe, piękne i przynoszą dobrobyt gospodarce, ale też za krótkie. Ułan Bator to także najzimniejsza stolica świata. Najwyższa temperatura zimą dochodzi do 3,9 stopnia Celsjusza, a najniższa do -40 stopni.

Barrow na Alasce

Jest to miasto, które zyskało uznanie jako najbardziej wysunięte na północ i najzimniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych. Znajduje się 1300 mil na południe od bieguna północnego. Miasto liczy 5000 mieszkańców. Pierwszy śnieg w Barrow spada w październiku, a temperatury wahają się od -8 stopni do -20 stopni.

Fort Good Hope, Kanada

Tutejsza populacja liczy zaledwie 500 osób, głównie Indian północnoamerykańskich, którzy utrzymują się z polowań. A tutaj styczeń to najzimniejszy miesiąc. Termometry nie pokazują więcej niż -10,8 stopni, osiągają nawet -25 stopni. Ze względu na surowy klimat północno-zachodniej Kanady rekord najniższej temperatury wynosi -68,1 stopnia.
Jakuck, Rosja

W mieście mieszka ponad 280 000 ludzi oraz są duże złoża złota i innych minerałów. Miesiące letnie to temperatury sięgają 20-40 stopni, ale w pozostałej części roku jest zimno. W styczniu w Jakucku jest od -31,2 stopni do -42,7 stopni. Rekord najniższej temperatury to -83,9 stopni Celsjusza.

Wierchojańsk, Rosja

Znów jesteśmy w Rosji, tym razem w Wierchojańsku – mieście liczącym nieco ponad 1300 mieszkańców. Tam w styczniu temperatury wahają się od -44,3 do -54,9 stopni Celsjusza. I to nie jest najgorsze – miasto spędza 7 miesięcy w roku w temperaturach poniżej zera. Termometry wielokrotnie wskazywały -90 stopni. Z powodu ataku ponad 400 wilków w 2012 roku większość ludzi opuściła swoje domy.
Oymyakon, Rosja niewątpliwie najzimniejsze miejsce na ziemi

To najzimniejsze miejsce na świecie. Znajduje się w Rosji, a mieszkańców tego małego miasteczka jest około 500. I tam przez 7 miesięcy w roku panuje zimno, a najniższe temperatury notowane są w grudniu, styczniu i lutym. Termometry wskazują średnio -58 stopni. W 1924 roku w Oymyakon zmierzono rekordowe -96 stopni, dzięki czemu miasto zyskało przydomek „Północny biegun zimna”. Co ciekawe, po wybudowaniu lotniska w czasie II wojny światowej populacja wzrosła, ale ze względu na krótkie dni trwające zaledwie około 3 godziny i 21-godzinne noce w grudniu, ludzie bardzo szybko opuścili miasto.

I to było najzimniejsze miejsce na ziemi Robi wrażenie, prawda? U nas w Polsce nie zdarzają się tak drastycznie niskie temperatury, ale z ciekawości dajcie znać w komentarzach jaka najniższa temperatura w Waszym mieście miała miejsce tej zimy. Trzymajcie się ciepło.

Chcesz się odstresować, w związku z tym odwiedź mój kanał YouTube gdzie znajdziesz śmiesznymi filmikami : 7Fun

Lub po prosu sprawdzaj tu: złota7
Dodaj komentarz