Kategorie
Aktualności Blog Filmy

Nasa i 7 najmądrzejszych ludzi na świecie
Co robiliście w wieku 6 lat? Umieliście pisać lub czytać? Ci ludzie pracowali w tym wieku już w NASA… Chcecie wiedzieć więcej, poznajcie fakty z ich życia? Każdy z nich to prawdziwy geniusz. Zapraszam do kolejnego odcinka złotej7!

7 najmądrzejszych ludzi na świecie i ich powiązania z NASA

Jeśli nie masz czasu przeczytać całego artykułu,
zapraszam na video-relacje w pigułce.

SPODOBAŁO SIĘ ?!?

7. Mislav Predavec

Chorwacki profesor Matematyki otwiera ten ranking. Według wielu statystyk zajmuje 7 z 10 miejsc najbardziej inteligentnych ludzi na świecie. Założył stowarzyszenie GeneriIQ- elitarną organizacji, która zrzesza najbardziej inteligentnych ludzi z całego globu. To również właściciel i dyrektor firmy handlowej. Jego IQ wynosi 192 punkty. Ma żonę, dwójkę dzieci i tradycyjne, lubiane przez wielu pasje. Między innymi piłkę nożną i jazdę na rolkach. Włada biegle 4 językami: angielskim, niemieckim, włoskim i słoweńskim. Jest miłośnikiem muzyki Pink Floyd i Depeche Mode. Możemy być z niego dumni, bo to nasza Słowiańska krew!

6. Rick Rosner

Na miejscu szóstym ląduje Rick Rosner, facet, którego IQ wynosi także 192 punkty. Rick być może uplasuje się kiedyś nieco wyżej, a to wszystko dlatego, że stale się rozwija. Obecnie ma 60 lat więc ma jeszcze chwilę czasu. Niegdyś pracował jako bramkarz w barze. Pilnował prawa i porządku w knajpie. Przez to jest bardzo szorstki i ma na prawdę twardy sposób bycia. Po przygodzie w roli ochroniarza, która trwała kilka lat został amerykańskim producentem telewizyjnym. Rozpoznawalność przyniósł mu telewizyjny show pod tytułem CHiP. Został partnerem DirectTV, gdzie rozwinął przenośną telewizję satelitarną. Urodziły się w 1960 roku, ukończył University of Colorado Boulder.

5. Christopher Langan

Urodzony w marcu 1952 roku amerykański samouk osiąga IQ między 195 a 200 punktów. W mediach przedstawiany jest jako „najmądrzejszy człowiek w Ameryce”, chociaż i niejednokrotnie przedstawiano go jako najmądrzejszego człowieka na świecie. W wieku sześciu miesięcy zaczął już mówić! A w wieku 3 lat sam nauczył się czytać. W górę łapki Ci, którzy umieli czytać przed 5 rokiem życia! Jest odkrywcą teorii „relacji między umysłem a rzeczywistością”. Zajmuje się pracami na ranczu, między innymi hodowlą koni, które bardzo kocha. Nie posiada żadnych dzieci z własnego wyboru. Jego teoria potwierdza istnienie Boga i życie pozagrobowe, ale mimo tego Christoper nie należy do żadnego wyznania religijnego. Uważa, że dogmat religijny miałby negatywny wpływ na jego logistyczne podejście do życia.

4. Dr. Evangelos Katsioulis

Obywatel Grecji, Dr. Evans znany jest ze swoich wysokich wyników w testach IQ. Jego średnia punktacja to 198! Sam Evansgelos pracuje jako lekarz psychiatra. W związku z tym posiada liczne dyplomy, między innymi z filozofii, technologii, badań medycznych i psychofarmakologii. Założył organizacje jednoczącą najwybitniejsze jednostki na ziemi. Pionier charytatywnej organizacji zajmującej się wyszukiwaniem i wspieraniem ludzi szczególnie uzdolnionych w Grecji. Katsioulis to również dobry artysta malarz i pływak.

3. Kim Ung-Yong a NASA

Wychodzimy po za poziom 200 punktów, w związku z tym Kim zdobywa ich aż 210 na testach! Już od dziecka uznawany był za wybitnie mądrego. W Wieku 6 miesięcy mówił po koreańsku i nie tylko. W wieku 3 lat czytał po koreańsku, japońsku, niemiecku i angielsku. To prawdziwy mały geniusz. Potrafił rozwiązać skomplikowane analizy matematyczne i to na żywo, nawet w telewizji! Japończyk został także zaproszony w wieku 7 lat do NASA. Studiował fizykę w wieku 3-6 lat. Stopień naukowy doktora uzyskał w wieku 16 lat! Ja w tym wieku to miałem problemy ze wzorem skróconego mnożenia.. W każdym bądź razie Kim został także wpisany do księgi rekordów Guinessa w kategorii „Najwyższe IQ”.

2. Christopher Hirata

IQ na poziomie 225 punktów, w związku z tym urodził się jako geniusz. W wieku 13 lat zabłysnął na świecie zdobywając złoty medal na międzynarodowej olimpiadzie z fizyki. W wieku 16 lat pracował z NASA przy projekcie podboju Marsa. Następnie, gdy miał już lat 22 został doktorem filozofii na uniwersytecie Princeton. Aktualnie wykłada astrofizykę na uniwersytecie technologii w Calofornii.

1. Terence Tao to najmądrzejszy człowiek świata

Urodzony w Australii chińsko-amerykański matematyk posiada IQ na poziomie 230 punktów. Facet w wieku 8 lat, uzyskał 760 punktów na wstępnych egzaminach na studia! Gdy miał ich 20 to zrobił doktora w Princeton University. Cztery lata później był już najmłodszym profesorem na Uniwersytecie Kalifornijskim. Jest laureatem uskrzydlających nagród. Clay Research Award (2003 r.), Bôcher Memorial Prize (2002 r.) i Salem Prize (2000 r.) to tylko kilka z nich. To chodząca Wikipedia.

A czy wy znacie jakiś innych geniuszy, którzy współpracowali z nasa ?

Piszcie w komentarzach !

Odwiedzajcie mój kanał YouTube

Zaglądajcie na Facebook (organizuję konkursy 😀 )

I odliczajcie razem ze mną! 7 faktów, ciekawostek, głupot lub niezwykłych informacji, które raz cię rozbawią, innym razem zadziwią. Ale na pewno nie będą nudne ! Siedem !
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *