Kategorie
Blog Ciąża i Macierzyństwo

Nie zaniedbuj swojego dziecka – 10 błędów, których rodzice żałują
Pierwsze lata życia dziecka są magiczne i należy się nimi cieszyć, aby nie żałować zmarnowanych chwil. Wszyscy rodzice starają się dawać swoim dzieciom to, co najlepsze i zapewnić im doskonałe życie. Wielu z nich pracuje ciężej, aby kupić im wszystko, czego chcą. Inni są zbyt surowi, ponieważ chcą, aby ich dzieci były zdyscyplinowane i zorientowane na cel. Inni natomiast dają im wybór i pozostawiają w podejmowaniu własnych decyzji.

Każdy rodzic ma własne sposób wychowania, ale łączy ich jedno – każdy chciałby naprawić popełnione w przeszłości błędy .

Oto 10 błędów, których żałuje każdy rodzic, zapamiętaj, aby ich nie powtarzać.

Brak komunikacji z dzieckiem

Małe dzieci potrzebują stałego kontaktu z dorosłymi. Ale ich rodzice też potrzebują takiej komunikacji. Tak, Twój wolny czas drastycznie się skraca i czasami każdy potrzebuje czasu dla siebie. Ale jeśli zbyt często pozwalasz swojemu dziecku bawić się samotnie, w pewnym momencie możesz zauważyć, że nie potrzebuje już opieki i komunikacji z Tobą. Nie ma sposobu, aby cofnąć czas, więc staraj się być blisko swojego dziecka nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Ciesz się czasem spędzanym razem.
Zbyt mało przytuleń

Naukowcy udowodnili, że uściski mają ogromne znaczenie dla naszego zdrowia psychicznego i fizycznego. Czasami rodzice nie przytulają swoich dzieci z różnych powodów, z których większość to nieporozumienia lub nieaktualne stwierdzenia. Z biegiem czasu dziecko rośnie i nie pozwoli ci się przytulić. Więc wykorzystaj te chwile, póki możesz.

Niewystarczająca ilość fotografii

Oczywiście zdjęcia i filmy wcale nie są wymagane. Nie wpłynie to na stan psychiczny, moralność ani zdrowie fizyczne dziecka. Ale jest bardzo prawdopodobne, że w przyszłości będziesz chciał przypomnieć sobie niektóre z tych cennych chwil i podzielić się nimi z dorosłym dzieckiem. Na pewno będziesz chciał ponownie zobaczyć pierwsze kroki swojego dziecka. I bez względu na to, jak zaawansowani jesteśmy technologicznie, albumy ze zdjęciami pozostają najbardziej niezawodnym magazynem takich wspomnień.
Brak zapisów ważnych wydarzeń

To tylko dobre wspomnienia. Można bez nich żyć. Ale o ile lepiej byłoby, gdybyś je miała.

Niewystarczająca ilość rozegranych gier

Gry nie uczynią z Twojego dziecka wielkiego artysty lub muzyka. Ale jest taka szansa, jeśli zmobilizujesz go do różnych rzeczy poprzez zabawę, bo widzisz, czym się interesuje i w czym jest dobry. Wszystkie zajęcia rozwijają inteligencję, wyobraźnię i słownictwo dziecka. Dodatkowo wzmacnia więź między wami. Rodzice często żałują, że nie dostrzegli talentów swoich dzieci.

Zbyt surowo wobec dziecka

Istnieje bardzo błędne przekonanie – im wyższe oczekiwania rodziców, tym większe sukcesy odniesie dziecko. Ale w ten sposób możesz łatwo osiągnąć odwrotny efekt: problemy behawioralne lub problemy z rozwojem Twojego dziecka. A przez to może łatwo zerwać z nim kontakt. Kary za słabe oceny są również niezwykle szkodliwe – mogą jedynie zmniejszyć ogólny sukces w szkole. Karz i zachęcaj swoje dzieci tylko za to, co naprawdę ma znaczenie.
Ignorowanie opinii swojego dziecka

„Jesteś za młody, żeby podejmować decyzje.” „Dorośli wiedzą lepiej”, te zwroty są boleśnie znane każdemu dziecku. Ale to nie jest ważna rzecz, ale zniewaga, jaką wyrządzasz małemu człowiekowi. Dzieci, których opinie są często ignorowane, mogą stać się ludźmi niepewnymi. Pozwól swojemu dziecku wybrać i wyrazić opinię. Następnie omów je i wyjaśnij, gdzie się mylą. To znacznie lepsza opcja niż ignorowanie ich.

Niewystarczająco uszczęśliwione dziecko

Cudowne dzieciństwo i wspomnienia z nim związane to najcenniejsze rzeczy i nikt nie może nam ich odebrać. Jeśli dziecko dorasta w zdrowej atmosferze i ma wiele nowych doświadczeń, pomoże mu to w aktywnym rozwoju. Szczęśliwe dzieci łatwiej przystosowują się do dorosłego życia i łatwiej komunikują się z innymi. Pomyśl o tym, jak możesz uczynić życie swojego dziecka bardziej interesującym. Upewnij się, że ma jak najwięcej szczęśliwych chwil.
Nie postępuj zgodnie z radą kogoś innego

Są ludzie, którzy hurtowo udzielają porad, nawet nieodpowiednich. Większość młodych rodziców „przyswaja” tę radę. Tacy „fachowcy” zawsze wiedzą, jak ubrać, karmić i wychowywać dziecko. Prawda jest taka, że ​​rodzic najlepiej wie, co jest dobre dla jego dziecka, a co nie. A kiedy obcy mówi Ci lub Twojemu dziecku o swoim zachowaniu, zawsze powinieneś stać za swoim dzieckiem. Kiedy potrzebuje wsparcia, musi wiedzieć, że może na Ciebie liczyć.

Brak obecności w najważniejszych momentach z życia dziecka

Niektóre rzeczy mogą wydawać się nieważne, ale mogą być naprawdę ważne dla Twojego dziecka. W takich chwilach każdy powinien mieć bliskich. Nawet jeśli masz dobry powód, aby przegapić urodziny, staraj się tego nie robić. W przyszłości, kiedy zdasz sobie sprawę, co przegapiłeś, będziesz tego żałować. Poświęć trochę czasu na wspólne wybranie ozdób choinkowych, pójdź na szkolne przedstawienie lub odwiedź dziadków. Wszystkie te rzeczy są ważne i kiedy dziecko dorośnie, nie będzie już takie samo.

Wszyscy popełniamy błędy, niestety także w wychowaniu dzieci. Pamiętajmy aby nie popełniać ich za dużo, ponieważ mogą boleśnie odbić się na życiu dziecka. Dzieciństwo dziecka jest tylko jedno i nie można cofnąć czasu. Także najlepiej uczyć się na cudzych błędach a nie na własnych.

Chcesz się odstresować, w związku z tym odwiedź mój kanał YouTube gdzie znajdziesz śmiesznymi filmikami : 7Fun

Lub po prosu sprawdzaj tu: złota7
2 odpowiedzi na “Nie zaniedbuj swojego dziecka – 10 błędów, których rodzice żałują”

Dokładnie tak, każdy sam zna najlepiej swoje dziecko, naszym celem jest omówienie danego tematu i zaprezentowanie jak najwięcej aspektów danego zagadnienia. Natomiast decyzja co/jak/gdzie należy już do rodziców to, oni odpowiadają za swoje pociechy, za ich radości, smutki, i przyszłość

Dodaj komentarz