Kategorie
Aktualności Blog

Odpoczynek – Jak odpocząć psychicznie? Idź do lasu!
Dokucza Ci stres? Ciągle pracujesz przy laptopie? Masz dość odbierania telefonów i wysyłania maili? Wyłącz elektronikę i idź do lasu, jedź na wieś lub po prostu odpoczywaj na łonie natury w parku! Relaks i odpoczynek to ważny aspekt naszego życia. Sprawdź jak odpocząć psychicznie.

Odpoczynek nad jeziorem

Weekendowy wypad nad jezioro to wspaniały pomysł na odpoczynek! Przyroda sprawia nasz mózg wypoczywa i w związku z tym na nowo może się koncentrować. Badania naukowe wskazują jednak, że koncentracja poprawia się jedynie, kiedy w czasie wypoczynku zrezygnujemy z urządzeń takich jak laptopy oraz telefony.

Nad jeziorem skorzystać możemy z rowerków wodnych, kajaków lub innych sportów wodnych. Aktywność fizyczna połączona z pięknymi okolicznościami przyrody sprawi, że wrócimy wyciszeni, ale pełni pozytywnej energii.

Odpoczynek w lesie

Regularne spacery w lesie trwające około 30 minut zmniejszają ryzyko depresji oraz chorób serca. Widoki oraz zapachy dodają energii, a oczy odpoczywają od intensywnych kolorów oraz świateł monitorów. Las to miejsce, gdzie warto poszukać grzybów lub wybrać się na konną przejażdżkę. Takie aktywności sprawiają, że zaczynamy patrzeć na okolicę z zupełnie innej perspektywy.

Na wsi

Wypoczynek na wsi pomaga wrócić do spokojniejszego rytmu dnia. Warto wybrać miejsca typu agroturystyka, w których właściciele dają możliwość korzystania z warzyw z ogrodu i w związku z tym brania czynnego udziału w życiu gospodarstwa. Praca fizyczna oraz kontakt ze zwierzętami odprężają i zdecydowanie poprawiają nastrój!

Podsumowując, wypoczynek na łonie natury pobudza nasze zmysły oraz zdolności poznawcze. Po chwili w lesie lub na łąkach zaczynamy skupiać się na szczegółach, czy zapachach, w związku z tym przyroda stanowi kumulacje pozytywnych bodźców, dlatego w planie naszego dnia codziennie powinno znaleźć się choćby 30 minut w pobliskim parku. Poprawny relaks I odpoczynek to takie last minute dla naszego zdrowia psychicznego.

Zrelaksuj się – sprawdzone sposoby na domowe SPA

https://justbaby.pl/

close

Zapisz się do Newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych materiałach, które dla Ciebie publikujemy!
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *