Kategorie
Aktualności Blog

Petsitter – kto to taki? Czy każdy może nim zostać?
Lubisz zwierzęta? Sporo wiesz o psach I ich szkoleniu? Masz doświadczenie w opiece nad zwierzętami znajomych? Mam dla Ciebie idealny zawód. Petsitter!

Kto to Petsitter?

Petsitter to inaczej opiekun dla zwierząt. Osoby wykonujące zawód petsittera świadczą swoje usługi w różnym zakresie. Mogą wyprowadzać psa w godzinach, w których opiekun jest w pracy lub zająć się nim podczas wyjazdu opiekuna zarówno we własnym domu, jak i w domu właściciela. Oprócz psów petsitterzy opiekują się również kotami, gryzoniami lub ptakami.

Jak zostać petsitterem?

Dobry petsiiter ma kurs poświadczony dyplomem lub jest osobom czynnie związaną z pracą ze zwierzętami. Wybierając opiekuna dla swojego psa lub kota opiekunowie często proszą o referencje, ukończone kursy oraz informacje o doświadczeniu. Wielu petsitterów oferuje również zabawy ze zwierzętami, podstawowe szkolenie oraz np. opcje zabrania zwierzęcia do weterynarza. Chcąc osiągnąć sukces należy rozwijać swoją wiedzę. W związku z tym petsitter mający ukończony kurs pierwszej pomocy lub masażu psów I kotów może liczyć na większe zainteresowanie.

Klientów poszukiwać można na lokalnych grupach ogłoszeniowych, gumtree lub specjalnych portalach dla petsitterów. Ulotki zostawione w gabinetach weterynaryjnych lub u groomerów mogą być bardzo pomocne.

Petsitter – cennik

Zastanawiacie się, ile zarabia petsitter? Cennik usług jest bardzo zróżnicowany. W dużym mieście spacer z psem kosztuje około 30-70 złotych, a dzień opieki podczas wyjazdu kosztuje zwykle od 100 do nawet 180zł w zależności od potrzeb psa oraz jego ewentualnych specjalnych czynności ze strony petsittera np. podawaniem leków. Ceny zmieniają się wraz z czasem współpracy, dokładnym zakresem obowiązków oraz lokalizacjom. W Polsce zawód pet sittera dopiero się rozwija, ale w Stanach Zjednoczonych jest naprawdę popularny,. Dobry opiekun może liczyć nawet na ponad 20 dolarów za godzinny spacer. W związku z tym biorąc na jedno wyjście 3 lub 4 fantastyczne zwierzęta może zarobić 60-80 dolarów.

Dobrze przemyślany i poprowadzony biznes związany z opieką nad zwierzętami może być strzałem w dziesiątkę nie tylko dla chcących dorobić studentów weterynarii.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *