Kategorie
Aktualności Blog

Pies 10 powodów i zalet jego posiadania
Jeśli masz dylemat, czy kupić psa, pomożemy Ci w podjęciu decyzji. Wprowadzimy Cię w pozytywy, ale najpierw musisz zastanowić się, czy jesteś gotowy na taką odpowiedzialność jaką niesie za sobą posiadanie czworonożnego przyjaciela? Oprócz karmienia i pojenia go, powinieneś mieć wystarczająco dużo czasu, aby chodzić z nim co najmniej dwa razy dziennie na spacery. Pies musi wykorzystać zgromadzoną energię i zaspokoić swoje potrzeby fizjologiczne. Z biegiem czasu zaakceptujesz swojego zwierzaka jako członka rodziny, a opieka nad nim stanie się naturalną częścią Twojego codziennego życia.

1. Rasy psów

Istnieje tak wiele różnych ras psów, że możesz znaleźć idealną dla siebie. Jeśli mieszkasz w mieszkaniu, lepiej wybrać małego pieska, aby nie cierpiał na małej przestrzeni. Są też takie rasy psów, które są bardziej leniwi i nie mają problemu ze snem przez prawie cały dzień. Czy masz podwórko? Nawet lepiej! Pies będzie mógł biegać i bawić się. I na pewno będzie szczęśliwy. Jeśli rasa nie jest dla Ciebie tak ważna, możesz zrobić dobry uczynek i zostać właścicielem psa ze schroniska. Pokochasz go tak samo, jakbyś kupił go w hodowli.

2. Zawsze cieszą się, że Cię widzą Pies

Nie ma nic przyjemniejszego niż powrót z pracy do domu i ktoś, kto przez cały dzień czeka na Ciebie pod drzwiami. Pies zaczyna podskakiwać, jakby nie widział Cię od tygodni. Ten moment może naprawić nawet najgorszy dzień.
3. Lojalność

Lojalność to cecha charakterystyczna dla psów. Niektórzy powiedzieliby, że psy są lojalne tylko dlatego, że są zależne od nas w kwestii jedzenia i schronienia. Ale kiedy widzisz, jak psy reagują, gdy ludzie i ich psi przyjaciele wracają po długiej nieobecności lub kiedy w ogóle nie wracają, wiesz, że chodzi o coś więcej niż jedzenie. Obejrzyj film „Mój przyjaciel Hachiko”, który jest oparty na prawdziwej historii, ale uważaj, prawdopodobnie uronisz łzę.

4. Zdrowie a Pies

Psy mogą nawet ochronić Cię przed złym stanem zdrowia. Dzieci urodzone w rodzinach z psem mają mniejsze ryzyko rozwoju astmy i alergii.
5. Stajemy się bardziej odpowiedzialni

Opieka nad pupilem przypomina opiekę nad prawdziwym dzieckiem. Możesz być śpiący w niektóre poranki, ale wiesz, że musisz wstać z łóżka i zająć się swoim psem. Czasami denerwuje Cię, robiąc coś złego, ale nie możesz długo gniewać się na swojego pupila.

6. Towarzyskość

Zobaczysz, jak spacerując z psem będziesz stale poznawać nowych ludzi. Twój pupil znajdzie innych czworonożnych przyjaciół do zabawy, a Ty porozmawiasz z ich właścicielami. W ten sposób można też spotkać miłość swojego życia…

7. Małe rzeczy

Kiedy zobaczysz, że Twój pies ekscytuje się najdrobniejszymi rzeczami, z czasem i Ty zaczniesz bardziej doceniać otaczający Cię świat. Jesteśmy zajęci myśleniem o naszych problemach, wszystko wydaje się czarne i nie widzimy, jak cudowne jest życie. Nasi pupile są szczęśliwi, gdy po raz kolejny znaleźli patyk i z dumą przynieśli go do nas. Jak ten widok mógł Cię nie uszczęśliwić?
8. Przyjaźń a Pies

Naprawdę są najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Są zawsze przy Tobie, bez względu na to, co robisz i nigdy nie poczujesz się samotny. Każda aktywność będzie znacznie przyjemniejsza w towarzystwie Twojego psa. Są również niezwykle zabawne i będą Cię bawić przez wiele godzin.

9. Miłość

Przeżyłeś złe rozstanie i czujesz, że nikt Cię nie kocha? Pomyśl jeszcze raz. Dla psa istniejesz tylko Ty, a on kocha Cię bezwarunkowo. Najlepsze jest to, że poczujesz tę miłość każdego dnia i odwzajemnisz ją z powrotem.
10. Chwile

Twoje najlepsze chwile będą z psem i rodziną lub przyjaciółmi. Nagrywaj filmy o przybyciu psa do domu, kiedy jest szczeniakiem, kiedy wykonuje wyuczone polecenia, nawet gdy robi kupę, bo z czasem będą to Twoje najmilsze wspomnienia. Pies jest obecny w naszym życiu przez kilka lat, ale dla niego jesteśmy całym jego życiem.

Zapraszam również na mój kanał YouTube z bajkami i grami dla dzieci : JustBaby Nursery Rhymes

Zapraszam również na moje śmieszne filmiki, które zrobią Ci dzień: śmieszne filmiki
Dodaj komentarz