Kategorie
Aktualności Blog Ciąża i Macierzyństwo

Prezenty zero waste – co podarować bliskim i światu?
Każdego roku dajemy sobie mnóstwo prezentów. Na liście okazji są urodziny, imieniny, Boże Narodzenie, a także narodziny dziecka, rocznice ślubów, Dzień Ojca, Dzień Matki, czy walentynki. Co dzieje się z rzeczami, które sobie dajemy? Niejednokrotnie dołączają one do rosnącej góry odpadów zanieczyszczających naszą planetę! Jak działać bardziej ekologicznie? Mam dla Was listę pomysłów na prezenty zero waste!

Prezenty zero waste dla dorosłych

Pomysłów na wspaniałe prezenty zero waste dla dorosłych jest mnóstwo! 5 przykładów to:

1. Bilet do opery lub teatru – dobre przedstawienie to wspaniałe przeżycie, a w dodatku okazja do wyjścia z domu i eleganckiego ubioru! To może być idealny prezent dla mamy.
2. Voucher do SPA lub kosmetyczki – nie jedna kobieta ucieszy się z takiego prezentu o wiele bardziej niż nietrafionej bluzki lub kosza czekoladek. Takie wyjście to okazja do relaksu i zadbania o swoje ciało, w związku z tym to idealny prezent dla dziewczyny.

3. Zaproszenie do restauracji – smakosze docenią okazję do wyjścia i poznania nowych smaków, w związku z tym to również świetny prezent na dzień chłopaka, i pomysł na romantyczny wieczór.
4. Voucher na kurs – nauki nigdy dość, szczególnie tej przyjemnej np. związanej z pasją danej osoby. Taki kurs to idealny prezenty na swięta

5. Voucher hotelowy – okazja do samotnego wyjazdu, wypadu we dwoje lub całą rodziną? Kto by tego nie docenił? Taka niespodzianka dla ukochanej osoby to na pewno wyjątkowy prezent.

Prezenty zero waste dla dzieci

1. Bilety do kina – wspólne wyjście do kina to doskonały pomysł na prezent, szczególnie jeśli dziecko czeka na jakiś film od czasu zapowiedzi.
2. Voucher na salę zabaw lub do parku trampolin – dzieci uwielbiają zabawę!

3. Organizacja balu lub pikniku – wspólnie spędzony czas i dobrze zorganizowane przyjęcie to prezent sam w sobie! A taka niespodzianka to doskonałe prezenty dla 3 latki.
4. Wspólny wyjazd – dzień za miastem pełen małych przyjemności ucieszy dziecko bardziej niż kolejny plastikowy samochodzik.

5. Nasiona – wiele dzieci uwielbia prace ogrodnicze i obserwowanie jak rosną ich roślinki. Warto spróbować!

Prezenty zero waste DIY

A gdyby tak stworzyć coś samodzielnie?

1. Uszyj coś – osoby potrafiące szyć na maszynie mogą wyczarować poduszki, torby na zakupy lub kosmetyczki, dodatkowo w związku z tym użycie materiałów znalezionych w second handach dodatkowo wpisuje się w idee zero waste!

2. Namaluj coś -osoby o talentach plastycznych zdecydowanie mają duże pole do popisu. Stworzenie rodzinnego portretu albo ładnej metryczki dla nowo narodzonego dziecka to coś niesamowitego ,a w związku z tym takie własnoręczne prezenty np. na święta to doskonały pomysł.

3. Zbuduj coś – pomysłowi rodzice lub dziadkowie mogą stworzyć dla dzieci mnóstwo ciekawych rzeczy z nieużywanych już przedmiotów. Tipi z karniszy, kuchnia ze starej szafki albo domek dla lalek z regału.

Pakowanie prezentów zero waste

Zero waste to nie tylko prezenty! Jak ładnie zapakować prezent, żeby wciąż pozostać w duchu zero waste? Poszperać w “śmieciach”! Na opakowania idealnie nadają się słoiki, stare mapy z atlasów albo gazety. Odpowiednio wykorzystane prezentują się znakomicie!

Chcesz się odstresować odwiedź mój kanał YouTube gdzie znajdziesz śmiesznymi filmikami : 7Fun

Lub po prosu sprawdzaj tu: złota7
Dodaj komentarz