Kategorie
Aktualności Blog

Rasa psa jaką wybrać, czym się kierować, dziecko, alergia, blok
Wybór rasy psa nie jest łatwy. Jak wybrać odpowiednią rasę psa? Sprawdzam, jaka jest najlepsza rasa dla rodziny, jaka rasa będzie idealna do bloku i jakiego psa kupić dla alergika!

Rasa psa dla dzieci

Najlepsza rasa psa dla rodziny nie istnieje, choć są rasy, które dogadują się z dziećmi lepiej niż inne! Do najpopularniejszych ras dla rodziny należą:

golden retrivery,
labradory,

mopsy,
buldogi,

pudel.

Bez względu na wybraną rasę w przypadku psów rodzinnych ważne jest szkolenie psów oraz edukacja najmłodszych. Nawet, gdy pies wydaje się najcierpliwszy na świecie, może ugryźć w obronie własnej przy zbyt mocnym uścisku lub nagłym ruchu. Zabawa najmłodszych z psami zawsze powinna odbywać się pod nadzorem dorosłych.
Rasa psa do bloku

W bloku sprawdzi się zarówno mała, jak i duża rasa psa, jeśli tylko opiekun jest w stanie zapewnić psu odpowiednią ilość ruchu. Ponieważ jednak duży pies jest w stanie zając cały przedpokój kawalerki, wiele osób decyduje się na rasy miniaturowe lub maksymalnie psy ras średnich. Wydaje się to rozsądny wybór, ale warto zwrócić uwagę na charakter oraz potrzeby psa. Beagle to pies stworzony do polowań w sforze, dlatego zwykle źle czuje się na niewielkiej przestrzeni bez towarzystwa. Popularne rasy psów do bloku to:

york,
maltańczyk,

west highland white terier,

buldog francuski,

mops,

buldog angielski.

Rasa psa dla alergika

Wybór rasy psa dla alergika powinien być związany m.in. z jego sierścią. Prawdopodobnie nie jest to jednak główny czynnik uczulający, gdyż alergeny pochodzą także z psiego naskórka. Dla alergika nie ma psa idealnego. Nawet rasy bezwłose nie są w pełni bezpieczne! Warto jednak zwrócić uwagę na maltańczyka oraz psy rasy labradoodle. Rasa powstała ze skrzyżowania labradora i pudla, by powstał przyjazny pies bez podszerstka. Labradoodle to zatem dobre psy dla rodzin z małym alergikiem!

Przed zakupem psa warto zapoznać się z charakterystykami rasy, by dobrać czworonoga o odpowiednim usposobieniu, wyglądzie oraz zapotrzebowaniu na ruch, czy pielęgnację.
Dodaj komentarz