Kategorie
Aktualności Blog

Rośliny do łazienki, jak zrobić las w słoiku? Sprawdź idealne rośliny!
Rośliny w łazience sprawiają, że można się w niej poczuć jeszcze bardziej zrelaksowanym. Wysoka wilgotność oraz brak dostępu do światła sprawiają, że miejsce to nie wydaje się jednak dobrym rozwiązaniem dla kwiatów. Istnieją tymczasem idealne rośliny do łazienki!

Rośliny do łazienki z oknem

Kwiaty do łazienki umieścić można w wiszących koszach lub doniczkach. To świetne rozwiązanie w małych pomieszczeniach. W łazienkach z oknem najlepszym miejscem będzie jednak parapet. W łazience sprawdzą się takie kwiaty jak popularne begonie oraz azalia, eukaliptus, lawenda, jaśmin, czy różne sukulenty.

Rośliny do łazienki bez okna

Łazienka bez okna to trudny temat. Właściwie wszystkie roślinki potrzebują przynajmniej pośredniego dostępu do światła słonecznego. Istnieje jednak rozwiązanie w postaci specjalnych lamp. Rośliny do ciemnej łazienki to m.in.

lilia pokoju (Spathiphyllum) – toksyczna dla zwierząt!
filodendron,
aloes,
bluszcz angielski,
orchidea.

Kwiaty do łazienki pochłaniające wilgoć.

Poziom wilgoci pomagają regulować takie rośliny jak:

paproć
chamedora wytworna,
skrzydłokwiat,
oplątwa,
bluszcz.

Roślinki pochłaniające wilgoć nie powinny być jedynym rozwiązaniem problemu wilgoci w łazience lub domu. Chcąc wyeliminować problem, konieczne jest zadbanie o prawidłową wentylację lub stosowanie pochłaniaczy wilgoci.

Sztuczne kwiaty do łazienki

Osoby “niemające ręki do roślin” mogą wybrać sztuczne kwiaty. Jest to coraz popularniejsza opcja dekoracji łazienki. Sklepy oferują m.in. sztuczną trawę, kaktusy, storczyki oraz bambusy. Żywe kwiaty mają przewagę pod kątem swoich właściwości, ale sztuczne kwiaty ie odstają od nich wyglądem, dlatego będą świetną dekoracją.

Podsumowując, dzięki roślinom łazienka zyskuje nowe życie, a my dodatkowe poczucie relaksu. Chcąc jednak uniknąć wyzwania, jakim jest dobór kwiatów do łazienki, zdecydować się można na sztuczne rośliny.

Zrelaksuj się – sprawdzone sposoby na domowe SPA

close

Zapisz się do Newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych materiałach, które dla Ciebie publikujemy!
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *