Kategorie
Aktualności Blog

Siła nawyku – 10 destrukcyjnych nawyków, które mają nieszczęśliwi ludzie. Jak je zmienić?
Mówi się, że szczęście to stan umysłu i do pewnego stopnia to prawda. Ale uważam, że to, czy jesteśmy szczęśliwi, czy nieszczęśliwi, zależy bardziej od tego jak oddziałuje nasza siła nawyku . Nieszczęśliwi ludzie mają w swoim życiu destrukcyjne nawyki.

To smutny fakt, ale zaledwie 33% społeczeństwa uważa się za szczęśliwych. Dlaczego tak mało? Przecież żyjemy w świecie wypełnionym po brzegi możliwościami, gdzie każdy może wybrać życie, jakiego pragnie.

Ale czy na pewno?
Zamiast tego pięknego świata widzimy nieszczęście na każdym rogu. Od niecierpliwej osoby stojącej za tobą w sklepie spożywczym, po kasjerkę w banku, która wygląda, jakby wolałaby być w tej chwili gdziekolwiek indziej, po twoich sąsiadów po drugiej stronie ulicy, którzy nigdy nie podnoszą wzroku i nie mówią „Cześć”.

Jedyna różnica między osobą, którą widzisz szczęśliwie idącą ulicą, pozornie bez troski o świat, a osobą obok niej pogrążoną w nędzy, to wybory, których dokonują każdego dnia.
I oczywiście każdy powtórzony wybór staje się nawykiem. Nawyki dyktują wszystko, od naszych doświadczeń po wyniki i wszystko pomiędzy.

Poniżej znajduje się 10 destrukcyjnych nawyków, które mają nieszczęśliwi ludzie:

Żyjesz, by zadowolić innych – siła nawyku

To bardzo niszczycielski nawyk, ponieważ decydujesz się na życie, w którym starasz się uszczęśliwić wszystkich, a z kolei nie udaje Ci się uszczęśliwić siebie. Jedną z najlepszych rzeczy, które możesz dla siebie zrobić, to po prostu zadbać najpierw o siebie.
Masz przytłaczający strach przed krytyką.

Strach przed krytyką odbiera człowiekowi inicjatywę, niszczy jego wyobraźnię, ogranicza jego indywidualność, odbiera mu samodzielność i szkodzi mu na setki innych sposobów. Większość ludzi spędza dni martwiąc się o tym, co myślą o nich inni, i zrobi wszystko, aby dobrze wyglądać lub zachować twarz. Ironiczne jest to, że ci sami ludzie są tak pochłonięci zamartwianiem się tym, co TY o nich myślisz, że tak naprawdę nie myślą o Tobie

Angażujesz się w negatywną rozmowę o sobie.

Wszystkie działania wynikają z tego, co mówimy sobie na co dzień. Nieszczęśliwi ludzie mają zwyczaj powtarzania sobie rzeczy typu „Nie wiem jak”, „To zbyt trudne” i „Nie mogę tego zrobić”. Kluczem do zmiany jest przeformułowanie ich na pozytywne myśli. Wymaga praktyki i wiele razy złapiesz się na negatywnym nastawieniu, ale jeśli chcesz być szczęśliwszą osobą, musisz zacząć wprowadzać te zmiany.
Jesteś szklaną w połowie pustą – siła nawyku

Bycie pesymistą jest wynikiem negatywnych nawyków wypracowanych przez wiele lat. Ten nawyk jest bardzo trudny do oduczenia, ponieważ jest tak głęboko zakorzeniony w twoim umyśle, że jest drugą naturą. W każdej sytuacji Twoja pierwsza myśl lub reakcja jest negatywna. Zostanie optymistą będzie wymagało od ciebie rozwinięcia nowych umiejętności umysłowych i przekwalifikowania całego procesu myślowego, aby dostrzec okazję zamiast walczyć. Można to robić stopniowo, świadomie przyglądając się swojemu nastawieniu i wybierając możliwości zamiast trudności.

Pozwalasz przeszłości dyktować Twoją przyszłość.

Jeśli zdarzy ci się mieć przeszłość pełną negatywnych i złych doświadczeń, prawdopodobnie twoja osobowość to odzwierciedla. Nie możesz zmienić swojej przeszłości, a przywiązanie się do niej tylko pociągnie cię w dół. Skup się na dniu dzisiejszym, na tym co możesz dzisiaj osiągnąć?

Jesteś kanapowcem – siła nawyku

Faktem jest, że ludzie, którzy regularnie ćwiczą, są szczęśliwsi niż ci, którzy tego nie robią. Siedzenie przy biurku przez cały dzień i podążanie za nim na kanapę nie sprzyja radości. Wstań, poruszaj się, wyjdź na zewnątrz, wejdź po schodach, idź na spacer, wyjdź na siłownię, wykonaj przejażdżkę na rowerze. Endorfiny uwalniane podczas aktywności odgrywają dużą rolę w Twoim nastroju, więc jeśli jesteś kanapowcem, bądź aktywny!

Jesteś za-martwiaczem.

Martwienie się to wybór jak wszystko inne. Większość z was zna uczucie zmartwień i wielu z was dorastało z zmartwieniami w domu. Martwienie się jest stratą czasu, a jednocześnie powoduje tyle nieszczęścia. Zmartwienie to nic innego jak strach, a strach to nic innego, jak szukanie wymówek, by czegoś nie osiągnąć. Nie trać kolejnej minuty swojego życia na zamartwianie się rzeczami, nad którymi nie masz kontroli. Na przykład martwienie się o katastrofę samolotu to nieuzasadniony strach. Statystyki pokazują, że prawdopodobieństwo takiego zdarzenia jest mniejsze niż trafienie przez piorun. W obu przypadkach poświęcasz swoją zdolność do relaksu i radości na rzecz czegoś obcego i poza twoją kontrolą.

Nie możesz wybaczyć i zapomnieć – siła nawyku

Żywienie złych uczuć wobec kogoś lub czegoś jest jak noszenie 20 kilogramów ciężaru w kieszeni. Wszyscy mieliśmy złe doświadczenia, które pozostawiły w ustach kwaśny posmak. Przebaczenie jest rozwiązaniem i jest niezwykle potężną koncepcją. Być może zostałaś skrzywdzona lub podjąłeś straszną decyzję w swoim życiu. Wyciągnij z tego naukę i idź dalej.

Jesteś perfekcjonistą.

Wszyscy znamy kogoś, kto uważa się za perfekcjonistę. Może to nawet ty! Próba dążenia do perfekcji we wszystkim, co robisz, może wydawać się dobrą rzeczą, ale posunięta za daleko może być wysoce szkodliwa dla twojego zdrowia emocjonalnego. Perfekcjonizm może prowadzić do wielu problemów ze zdrowiem psychicznym, takich jak depresja, lęk, zaburzenia odżywiania i chroniczne nieszczęście. Pamiętaj, że wszystko może być zrobione lepiej przez Ciebie lub kogoś innego, ale jest OK, jeśli tak nie jest. Twoim celem nie powinna być doskonałość, ale raczej poprawa i rozwój osobisty.

Ty określasz siebie swoją pracą – siła nawyku

Faktem jest, że ponad 70% z nas nie lubi swojej pracy. W społeczeństwie, w którym zwykle patrzymy na siebie na podstawie tego, jak zarabiamy na życie, a nie tego, kim w rzeczywistości jesteśmy, jest to podstawowy problem i prowadzi do niemożności oddzielenia się od naszych zawodów.

Szczęście to wybór, ale najpierw musimy wyrobić dobre nawyki i pozbyć się tych złych. To wymaga praktyki i czasu, zwłaszcza jeśli jesteś cynikiem przez całe życie. Jeśli uznasz, że jesteś winny któregokolwiek z poprzednich nawyków, dokładnie przyjrzyj się jakości swojego życia.

Możesz po prostu chcieć coś zmienić i wybrać szczęście.

Chcesz się odstresować, w związku z tym odwiedź mój kanał YouTube gdzie znajdziesz śmiesznymi filmikami : 7Fun

Lub po prosu sprawdzaj tu: złota7
Dodaj komentarz