Kategorie
Aktualności Blog Ciąża i Macierzyństwo

Sprzątanie was przeraża? Poznaj metodę KonMarie
Przytłacza Cię bałagan? Czujesz, że masz nadmiar rzeczy? Musisz poznać metodę na szybie sprzątanie KonMarie opracowaną przez pomysłową japonkę!

Metoda KonMarie – co to?

Metoda KonMarie to nowe podejście do organizacji przestrzeni zaproponowane przez Marie Kondo (stąd nazwa metody). Japonka proponuje podejść do sprzątania bardziej emocjonalnie niż zazwyczaj. Zachęca do wyobrażenia sobie swojego idealne życia i odrzuceniu przedmiotów, które już nie sprawiają nam radości.

System KonMarie oparty jest na kategoriach takich jak ciuchy, książki, pamiątki czy rzeczy użyteczne (jak narzędzia). Kolejność segregacji przedmiotów jest z góry określona i przygotowana tak, by z bardziej sentymentalnymi przedmiotami zmierzyć się dopiero pod koniec całej procedury.

Metoda KonMarie to nie tylko sprzątanie, ale sposób na nową organizację życia oraz uzyskanie bardziej minimalistycznej przestrzeni, która sprawia radość!

KonMarie – książka a sprzątanie

Marie Kondo zasłynęła z bestsellerowej książki “Magia Sprzątania”, którą opublikowano w 2014 roku. Japonka jest konsultantką do spraw sprzątania, która opracowała metodę segregowania przedmiotów kategoriami zamiast zajmować poszczególnymi pomieszczeniami. Jej metoda ma za zadanie m.in. uzmysławiać nam jak wiele rzeczy posiadamy.

KonMarie – co netflix radzi na sprzątanie

Osoby, które nie znały książek Marie Kondo, ale mają konto na platformie Netflix, poznały ją dzięki nowemu programowi. Konsultantka odwiedza w nim amerykańskie rodziny potrzebujące pomocy, w uporządkowaniu przestrzeni.

Metoda KonMarie – spodnie

Marie Kondo proponuje także metody składania odzieży oraz przechowywania przedmiotów. Ciekawe jest pionowe układanie spodni, bluzek oraz piżam zamiast kładzenia jednej na drugiej. Takie podejście ma wpływać na tkaniny, które niszczą się, gdy dany ciuch przygnieciony jest przez kilka innych. Daje także większą przejrzystość, a ciuchy zajmują mniej miejsca.

Gotowi? Sprzątanie domu może okazać się świetną zabawą!

Zapraszam również na film:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *