Kategorie
Aktualności Blog

Weganizm – czy wiecie co jedzą weganie?
Weganizm staje się coraz popularniejszym rodzajem diety, ale weganie wciąż spotykają się z dużą dozą nieufności i pytań o zawartość swoich talerzy, czy stan zdrowia. Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez mięsa, serów, jajek i wszystkich produktów, które zawierają w składzie mleko. Wykluczenie tych produktów kojarzy im się z pustą lodówką i wiecznie odczuwanym głodem. Czy można się najeść sałatką? Co oprócz sałaty i marchewki leży na talerzu weganina?

Dieta wegańska jest bardzo bogata! Przepisy inspirowane są różnymi kuchniami świata i dostarczają człowiekowi praktycznie wszystkich potrzebnych składników odżywczych.

” Kotlety ” – popularny dodatek do ziemniaków i surówki nie musi być mięsny! W związku z tym weganie tworzą swoje kotlety z kaszy jaglanej, buraków, kalafiora, ciecierzycy lub batatów.

„Kiełbasy” – zapraszając weganina na grilla, wcale nie trzeba się martwić, ponieważ producenci wegańskiej żywności opracowali już zamienniki kiełbasy, które tworzone są z boczniaków lub soi.

Napoje roślinne – weganie zastępują mleko napojami roślinnymi. Pozyskiwane są one z soi, ryżu, owsa, słonecznika, migdałów oraz kokosa. Można je zrobić samodzielnie lub z pewnością są już dostępne w sklepach.

Tofu – jeden z podstawowych produktów kuchni wegańskiej. Na bazie tofu stworzyć można dania inspirowane jajecznicą, czy sernikiem. Tofu może być także składnikiem kanapki lub dodatkiem do zupy.

„Pasztety” – wegańskie pasztety tworzy się z fasoli, soi, soczewicy oraz różnych warzyw.

„Smalec” – wegańskie przepisy pozwalają na stworzenie past do kanapek przypominających smalec, w związku z tym mogą być one stworzone na bazie fasoli z dodatkiem jabłka lub suszone śliwki albo na bazie oleju kokosowego.

Popularne jest organizowanie wyzwań i akcji propagujących weganizm. W związku z tym 7 lub 30 dni na nowej diecie może otworzyć nas na zupełnie nowy kulinarny świat.

Badania profilaktyczne
W odpowiedzi na “Weganizm – czy wiecie co jedzą weganie?”

Póki co chyba nie znam jeszcze weganina, ale zauważyłam że jedzenie dla nich jest dużo droższe niż dla nas. Może kolejny wpis na blogu będzie z jakimiś przepisami na dania dla nich?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *