Kategorie
Blog

Wrzuć na luz, jak żyć z pełną swobodą? Baw się dobrze!
Za chwilę zacznie się magia. Zacznie się od Ciebie w ciągu 3 sekund. Proszę bardzo, trzy, dwa, jeden, boooom.. Baw się dobrze! Dobra zabawa to to do czego wszyscy powinniśmy dążyć. Zasada jest prosta baw się dobrze, będziesz szczęśliwy!

Prosta nauka:

W mózgu znajdują się cztery główne substancje chemiczne, które wpływają na nasze szczęście: dopamina, oksytocyna, serotonina, endorfiny.

Umysł czuje wszystko w formie stresu, dobrego i złego stresu

Jeśli czujemy się negatywnie w stosunku do robienia rzeczy, spotykania się z kimś lub przebywania w czyimś towarzystwie, prezentowania siebie lub oglądania czegoś – jesteś negatywny – negatywnie nastawiony. Nasz umysł reaguje na to niepokojem i strachem, niepożądanym stresem

Jeśli jednak mózg jest przekonany, że doświadczenie jest przyjemne, ciało migdałowate uwalnia niewielką kroplę dopaminy, która mówi całemu systemowi, że warto żyć. Informacje są przepuszczane przez bramy, aby kierować je do kory przedczołowej.

Tak więc nasze życie powinno opierać się na dobrej zabawie by zmniejszyć zły stres.

Baw się dobrze

Całe nasze życie szukamy szczęścia i dążymy do szczęścia, zabawa to mały klucz. Zabawa we wszystkim, co robimy, jest możliwa tylko wtedy, gdy przekonamy się, że doświadczenie jest przyjemne.

Postaraj się wykonywać jak najwięcej swoich życiowych czynności poprzez zabawę. Ja np. jeździłem do pracy samochodem. I zawsze rano i popołudniu strasznie denerwowały mnie te przeogromne korki w centrum miasta. Postanowiłem że raz dla zabawy pojadę rowerem ( a uwierzcie nie lubiłem jeździć rowerem). Ale co tam raz kozie śmierć, słuchawki z odpowiednia muzyka i jazda. I wiecie co się okazało? pomimo tego że do pracy dotarłem lekko spocony i zmęczony, to byłem zadziwiająco szczęśliwy, najzwyczajniej w świecie dobrze się bawiłem! Zamiast stać z nudnym korku, cały czas coś się działo, tu jechałem ścieżką dla rowerów, tu musiałem zjechać na chodnik ominąć tą czy tamta osobę. Jadąc rowerem mogłem sobie pozwolić na skrót którym nie przejechał bym samochodem. Baw się dobrze nawet podczas podróży do pracy!

Baw się dobrze

Ważne jest by znaleźć coś do zabawy, podczas rutynowych czynności. Ucz się z zabawą. Pracuj z zabawą. Szukaj nowych możliwości z zabawą. Odkrywaj nowy świat z zabawą. Cokolwiek robisz, po prostu baw się dobrze. Życie jest zbyt krótkie, by obciążać niepotrzebnie głowę złym stresem.

Dobrej zabawy!

Chcesz się odstresować, w związku z tym odwiedź mój kanał YouTube gdzie znajdziesz śmiesznymi filmikami : 7Fun

Lub po prosu sprawdzaj tu: złota7

close

Zapisz się do Newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych materiałach, które dla Ciebie publikujemy!
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *