Kategorie
Ciąża i Macierzyństwo

Zabawy dla dzieci – Czym zając malucha? Przepis na domową ciastolinę!
Praca zdalna, wakacje czy też świąteczne przerwy wymuszają na nas, abyśmy zostali w domu. Zamknięci w czterech ścianach, musimy zorganizować dzieciom odpowiednio czas. Co zatem zrobić, aby siedząc w domu nie zwariować i wypełnić dzieciom i sobie odpowiednio czas? Oto moje pomysły na zabawy dla dzieci

Zabawy dla dzieci? Wspólne gotowanie

A konkretniej pyszności ze świeżych owoców, których latem nie brakuje. Nawet kilkulatki poradzą sobie z krojeniem – koniecznie pod nadzorem i najlepiej specjalnym dziecięcym nożykiem – malin czy obieraniem bananów. Wybierzcie się razem na bazarek, pozwól dziecku wybrać składniki i przyrządźcie wspólnie w domu kolorową i soczystą sałatkę. Albo galaretki z kawałkami owoców. Ze starszymi możesz spróbować upiec ciasteczka. Tylko pamiętaj: chodzi o to, by jak najwięcej robiły same. Ty tylko pomagaj, a później ciesz się pysznym deserem – należy ci się!

Fort z kloców i poduszek – pomysł na kreatywną zabawę z dzieckiem w domu

To idealna opcja na deszczowy dzień. Najprostszym sposobem na zbudowanie takiej fortecy w domu jest wykorzystanie stołu. Na blacie rozkładamy koce tak, by sięgały ziemi, a końce dociążamy poduszkami. W środku można też rozwiesić kolorowe lampki choinkowe albo ogrodowe. Ale spodziewaj się, że Twoje dziecko może mieć na niego inną wizję i o ile nie zagraża jego bezpieczeństwu, zgódź się koniecznie. Będzie zadowolone i pobudzi kreatywność. 
Pomysł na zabawę z dzieckiem w domu, która da Ci chwilę spokoju – papierowa mumia

Jeśli nie masz za wiele czasu dla dziecka, a marudzi, że nie wie, co ze sobą zrobić, zaproponuj mu, by pobawiło się papierem toaletowym. Tak papierem toaletowym. Dajesz dziecku rolkę papieru i niech wymyśla, co może nim robić. Jak potrzebuję chwili dla siebie i dziecko marudzi, wówczas papier jest moim wybawieniem. Albo owija nim siebie i udaje mumię, albo owija meble dookoła, samochody, klocki itp. No i można to podciągnąć pod zabawy ruchowe,a ruch to zdrowie 😉

Zabawy dla dzieci – Domowa ciastolina – przepis na kreatywną zabawę

Ciastolinę uwielbiają zarówno maluchy, jak i dorośli. Zabawa nią jest dobrym sposobem na kreatywne i rodzinne spędzanie czasu, a największą frajdę sprawia przygotowanie plastycznej masy wspólnie z dzieckiem. Domowa ciastolina pozwala ćwiczyć umiejętności manualne, a poza tym pozwala popuścić wodze fantazji.
Przepis na domową ciastolinę !
Składniki:

2 szklanki mąki pszennej
1 szklanka soli
2 szklanki letniej wody
2 łyżki oleju (lub oliwki dla dzieci)
1 łyżka Kwasku Cytrynowego
odrobina aromatu do ciast lub gliceryny (dla przyjemnego aromatu)

W średniej wielkości garnku mieszamy wszystkie składniki. Następnie masę podgrzewamy na małym ogniu, cały czas mieszając. Gdy masa zgęstnieje i nie będzie kleić się do palców (uwaga, gorące!) przekładamy ją na stolnicę i przez chwilę wyrabiamy. Ciastolinę dzielimy na kilka części, do każdej z nich dodajemy inny naturalny barwnik lub przyprawę i wyrabiamy aż do uzyskania jednolitego koloru.

Aby barwniki się utrwaliły i nie brudziły, warto każdy kolor ciastoliny poddać krótkiej obróbce termicznej (podgrzewać ok. 15 sek. w mikrofalówce, krótko wyrobić i znów podgrzewać ok. 15 sek. w mikrofalówce).
Ciastolinę można zabarwić tym, co mamy dostępne w kuchni. Aby uzyskać żółty kolor możemy dodać do niej kurkumy. Czerwony kolor uzyskamy dodając słodką paprykę, a brązowy, dodając kakao.
Gotową ciastolinę należy przechowywać w zamkniętych pojemnikach, by nie wysychała. No więc zaczynamy zajęcia plastyczne!
Zabawa farbami i inne zajęcia dla dzieci

Zabawa farbami może zając dziecko na długo. Farbami można bawić się na kilka sposobów, a zajecia plastyczne dla dzieci to doskonały sposób na rozwój dziecka.

malowanie rękoma – dziecko maluje rączkę wybranym kolorem i odbija
ją na kartce; możecie zrobić również różne obrazki od koguta aż po
pieska, wykorzystując do tego odbitą rączkę dziecka
pieczątki z ziemniaka – które dziecko nie lubi stawiać pieczątek.
Wytnij dziecku różne kształty i pozwól kreatywnie ozdabiać kartkę
papieru. Z takiej zabawy mogą powstać zaskakujące prace. Możecie
stworzyć własną historyjkę obrazkową

malowanie na oknie – przyklej do szyby folię streczową i daj dziecku
do ręki pędzel lub po prostu pozwól malować rączkami,a nawet nóżkami– radość dziecka
gwarantowana

ozdabianie rolek po papierowych ręcznikach lub papierze toaletowym
pomalowane rolki możecie posklejać razem i zrobić z nich, np. garaż dla
samochodzików

malowanie koszulek – daj dziecku białą, bawełnianą koszulkę i niech ma frajdę z bezkarnego malowania po ubraniu 
w sklepach do kupienia są styropianowe figurki, które dziecko samodzielnie może pomalować.

Miłej zabawy!

Chcesz się odstresować, w związku z tym odwiedź mój kanał YouTube gdzie znajdziesz śmiesznymi filmikami : 7Fun

Lub po prosu sprawdzaj tu: złota7
Dodaj komentarz