Kategorie
Aktualności Blog

Zaburzenia lękowe 10 rzeczy, o które należy przestać się martwić
Według wielu statystyk zaburzenia lękowe spowodowane zmartwieniem dotykają ponad 300 milionów ludzi na całym świecie, a w samej Polsce ponad 48% populacji przyznaje, że odczuwa stres z powodu codziennych zmartwień spowodowanych miejskim stylem życia.

Z powodu zmniejszonej wydajności pracy gospodarka światowa traci rocznie ponad 1 bilion dolarów. Możemy długo mówić w liczbach o tym, co dzieje się na świecie, z powodu naszych codziennych zmartwień, ale prawda jest taka, że ​​te statystyki, oprócz strat dla gospodarki, pokazują również utratę jakości i szczęśliwego życia.

Lęk jest często zupełnie nieuzasadniony i jedyne, co może ze sobą nieść, to bezsenność, problemy zdrowotne i depresja. Chociaż trudno jest kontrolować swoje uczucia, umiejętność oddzielenia ważnego od nieważnego jest niezwykle przydatna.
Więc następnym razem, gdy wiatr zmartwienia zawieje w twojej głowie, pamiętaj o tych 10 rzeczach, o które nie ma sensu się martwić.

1. Opinia ludzi

Ludzie są zbyt zajęci myśleniem o sobie, swoich problemach i pragnieniach, uwierz mi, że nie mają zbyt wiele czasu na myślenie o twoich ubraniach, wyborze partnera lub ukrytych pragnieniach napisania piosenki. Więc następnym razem, gdy zrezygnujesz z czegoś z powodu myśli „Co pomyślą inni?”, zastanów się, jak bardzo sama tak naprawdę nie dbasz o nich. Uczucie jest wzajemne.
2. Wstyd a zaburzenia lękowe

Dobra. Nikt nie dorastał w idealnej rodzinie, nikt nie był idealnym dzieckiem i nikt nie robi wszystkiego dobrze za pierwszym razem. Wszyscy narażaliśmy się w pewnych sytuacjach, nie zawsze odpowiednio reagowaliśmy w rozmowach i często uciekaliśmy od obowiązków.

3. Awaria

Jeśli zaakceptujemy, że życie nigdy nie podpisało z nami umowy o naszych najśmielszych marzeniach i ich spełnieniu, o wiele łatwiej będzie nam zaakceptować, że porażka jest częścią drogi do naszego szczęścia. A jak wszyscy wiemy, jeśli nie pada deszcz, nie zobaczymy tęczy.

4. Problemy innych

Próba wzięcia odpowiedzialności za działania i decyzje najbliższych może przysporzyć Ci jedynie niepotrzebnych bólów głowy. Z pewnością nikt z nas nie czerpie przyjemności z widoku cierpiących bliskich, ale uczą się, popełniając błędy. Niech ludzie wokół Ciebie się uczą, tak jak Ty.
5. Oczekiwania a zaburzenia lękowe

Nie ma nic złego w tym, że nie wiesz, co chcesz robić w wieku 20 lat! Nie ma nic złego w tym, że nie wyjdziesz za mąż w wieku 30 lat! I na pewno nie ma nic złego (nawet zalecanego), aby żyć w sposób, który uszczęśliwia, niezależnie od oczekiwań rodziny, przyjaciół i społeczeństwa.

6. Samotność

W dobie technologii, kiedy możliwości komunikacji są nieograniczone, prawdopodobieństwo samotności jest minimalne. Rozróżnij samotność od samotności. Ktoś kiedyś powiedział „miłość jest prawdopodobnie najlepszą formą dialogu wymyśloną przez człowieka, aby rozmawiać z samym sobą”, więc nie bój się miłości.
7. Problemy światowe

Świat przeszedł zbyt wiele wstrząsów, abyśmy mogli śmiało powiedzieć, że dzisiaj się skończy! Bądź więc odpowiedzialny wobec siebie i otaczających cię osób i przyjmuj każdą próbę na Ziemi jako test swojej woli, wtedy na pewno wyjdziesz silniejszy i bardziej doświadczony.

8. Nieznane a zaburzenia lękowe

Jeśli nie wskoczysz do morza, nigdy nie dowiesz się, jakie ono jest, prawda? Nie bój się próbować nowych rzeczy, aby po latach nie ubolewać, że czegoś nie zrobiliście albo nie spróbowaliście jak była okazja.

9. Przyszłość

Seneka powiedział, że „ten, kto martwi się o przyszłość, jest nieszczęśliwy”. Wiedz, że los nigdy nie stawia nam większych prób niż te, które jesteśmy gotowi znieść! Uwierz, że najlepsze dopiero nadejdzie i nieuchronnie ci się to przydarzy.

10. Myśli w twojej głowie

W dzisiejszych czasach dużo się mówi o pozytywnym myśleniu. Tak bardzo, że często przerażają nas złe myśli, które pojawiają się w naszym umyśle w nieoczekiwanym momencie. Strach, podobnie jak miłość i duma, jest normalną ludzką emocją. Nie jest to przyjemne, ale czasami jest konieczne. Kontrolowanie swoich lęków jest czasami niemożliwe, więc pozwól im odejść. Są pułapki, w których po prostu musisz przestać się opierać, aby się wydostać.

Zapraszam również na mój kanał YouTube z bajkami i grami dla dzieci : JustBaby Nursery Rhymes

Zapraszam również na moje śmieszne filmiki, które zrobią Ci dzień: śmieszne filmiki
Dodaj komentarz