Kategorie
Aktualności Blog Filmy

Mafia – 7 największych i najniebezpieczniejszych na świata
Mafia. Często brutalna i bezlitosna. Swoje grupy i rodziny posiada w każdym zakątku świata. Gdzie jest jednak największa? Która mafia jest najpotężniejsza?

Tych i innych ciekawostek dowiecie się w kolejnym odcinku złotej7!

Jeśli nie masz czasu przeczytać całego artykułu,

zapraszam na video-relacje w pigułce.

SPODOBAŁO SIĘ ?!?

7. N’drangheta

Kalabryjska N’drangheta to jedna z najpotężniejszych organizacji przestępczych Włoch, w związku z tym przyćmiewając słynną mafię sycylijską. N’drangheta ma swoje oddziały także w  Kanadzie, Australii i Ameryce Południowej. Jak na prawdziwą włoską mafię przystało, jej członkowie są w mniejszym lub większym stopniu ze sobą spokrewnieni, dlatego często aranżując małżeństwa między sobą tworząc prawdziwą włoską, klasyczną rodzinę. Wnioskując aż 80% kokainy wprowadzanej do obrotu w Europie przechodzi przez ręce N’dranghety. Obroty mafii kalabryjskie w skali roku sięgają ponad 40 mld euro, co daje aż 3% włoskiego PKB.

6. Mara Salvatrucha

Mara Salvatrucha to najbardziej okrutna i brutalna mafia na naszej liście,w związku z tym posiada 1300 gangów działających w Los Angeles. To jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się grup przestępczych, dlatego zajmują się między innymi handlem narkotykami, prostytucją i haraczami. To z pewnością spowodowało, że Mara Salvatrucha ma dużą ilością wrogów. Najważniejszym celem organizacji jest zostanie najpotężniejszym gangiem obu Ameryk, a nawet całego świata. Idąc po trupach do celu, są na to szanse. Zwłaszcza, że Salwadorczycy są znani z ogromnej okrutności. Godne uwagi charakterystyczne dla członków gangu są liczne tatuaże, szczególnie na głowie. Tatuaże na plecach szufladkują członka gangu, bo ukazują czynność, w jakiej się specjalizuje.

5. Sołncewska Brać

Sołncewska Brać jest obecnie bezsprzecznie uznawana, za największą organizację przestępczą całej Eurazji. Powstała w 1980 r. i działa do dnia dzisiejszego. W jej szeregach byli utytułowani sportowcy, funkcjonariusze KGB i politycy, w związku z tym działanie grupy jest oparte na schemacie siatki szpiegowskiej. Członków Sołncewskiej Braci można znaleźć aż w 50 krajach świata, prawdopodobnie także w Polsce. Do obiegu w naszym kraju co roku wprowadza kilka miliardów dolarów.

4. Camorra

Fani serialu Gomorra doskonale wiedzą o kogo chodzi. To ta włoska organizacja, której początki szacuje się na rok 1820. Co ze względu na datę daje jej w tym roku stulecie. Utworzona została w Neapolu we Włoszech. Camorra nie ma hierarchicznej struktury, co odróżnia ją od sycylijskiej cosa nostry, gdzie na samym szczycie znajduje się Cupoli – komisja mafii . Wielu członków Camorry wyemigrowało do Stanów Zjednoczonych, więc wpływy organizacji z pewnością sięgają również i tam.

3. La Eme

La Eme, co oznacza mafię Meksykańską,. To jeden z największych gangów więziennych w Stanach Zjednoczonych. Swoje początki mają w więzieniach kalifornijskich, w związku z tym grupa tworzona jest głównie ze skazańców meksykańskiego pochodzenia z Los Angeles. Mafia prowadzi swoją działalność także poza murami więzienia – ma udział w handlu narkotykami, zabójstwach na zlecenie i zwykłych napadach. La Eme to grupa rasistowska i anty-murzyńska, ściśle związana z rasistowską organizacją Aryan Brotherhood.

2. Triady

Przenosimy się do chin i pod lupę bierzemy Triadę, czyli organizacje podziemne. Powstały w XVII wieku. Ich celem było obalenie dynastii QUING. Po czym zmienili profil działania na organizacje przestępczą, początkowo przede wszystkim zajmując się przemytem opium. Znakiem charakterystycznym członków Triady jest tatuaż smoka, symbolizujący mądrość i siłę. Szacuje się, że w Chinach może funkcjonować nawet 5000 grup Triady. Największą i najbardziej poważaną w świecie przestępczym grupą jest Shin-hai, zrzeszająca ponad 10 tys. osób.

1. Yakuza

Yakuza to prawdopodobnie najsłynniejsza organizacja przestępcza na całym świecie. Dodatkowo wciąż uznawana za najpotężniejszą. Jej początki sięgają XVII wieku jeszcze za czasów samurajów, którzy to niegdyś terroryzowali okoliczne wioski. Grupa postanowiła połączyć siły i odeprzeć atak nieprzyjaciela, co w związku z tym dało początek najpotężniejszej mafii w historii.  Nazwa Yakuza wywodzi się z tradycyjnej japońskiej gry karcianej zwanej hanafuda.  W 1960 r. w Japonii funkcjonowało 5119 grup przestępczych, co niewątpliwie stanowi najwyższy wskaźnik w historii przestępczości w tym kraju. Dzisiaj w Japonii działają trzy duże grupy mafii – Sumiyoshi-rengo, Inagawa-kai i Yamaguchi-gumi oraz blisko 20 podgrup. Podobnie do triad, członkowie Yakuzy mają charakterystyczne tatuaże na całym ciele, najczęściej przedstawiające zwierzęta.


A czy wy znacie jakieś organizacje przestępcze o których nie wspomniałem ? Czy mafia jest wszechobecna ?

Piszcie w komentarzach !

Odwiedzajcie mój kanał YouTube

Zaglądajcie na Facebook (organizuję konkursy 😀 )

I odliczajcie razem ze mną! 7 faktów, ciekawostek, głupot lub niezwykłych informacji, które raz cię rozbawią, innym razem zadziwią. Ale na pewno nie będą nudne ! Siedem !
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *