Kategorie
Filmy

Dziwne wynalazki zestawienie 7 z nich! Warto to zobaczyć!
Dziwne wynalazki czasem okazują się przełomem, czasem nic nie wartym rupieciem, a czasem są po prostu dziwne! W tym odcinku opowiem wam o najdziwniejszych wynalazkach jakie udało mi się odnaleźć! 7 najdziwniejszych wynalazków na świecie

Jeśli nie masz czasu przeczytać całego artykułu, zapraszam na video-relacje w pigułce.

7. Krowa Trojańska

Pamiętacie Konia Trojańskiego? Jego zadaniem było sprytne przedostanie się po za mury Troi, która okazała się nie do zdobycia. Otóż na podobny pomysł wpadli myśliwi, którzy postanowili nieco się zakamuflować. Wymyślili oni Krowę Trojańską! W ten sposób mieli zamiar zakamuflować się przed zwierzyną, by ta ich nie rozpoznała, a Ci mogli spokojnie dorwać wymarzonego zwierza. Jaki był tego skutek? Nie wiadomo. Pytanie czy przypadkiem ktoś nie próbował wydoić takiej krowy.

6. Składany most

Ten wynalazek ma poniekąd pewne zastosowanie. Z podobnych rozwiązań korzysta między innymi wojsko stawiając szybko mosty w celu przedostania swoich oddziałów. Tutaj jednak skupiamy się na genezie tego pomysłu, który pojawił się na przełomie XIX i XX wieku. Pierwsze typy składanych mostów wykorzystywane były do odbudowy zniszczonych mostów kolejowych w czasie trwania wojny francusko – pruskiej. Dzięki temu transportować można było wojsko na trudnym terenie. Wynalazek był lekki i prosty w obsłudze, przez co żeby umiejscowić go nad rzeką nie trzeba było poświęcać dużej ilości czasu. Chodź obecnie takiego się nie stosuje, to był to dziwny ale i ciekawy wynalazek. Według brytyjskiego dowódcy Bernarda Montgomerego wynalazek ten przyczynił się do sukcesów aliantów w II wojnie światowej.

5. Radio na nadgarstek

W czasach kiedy to radio czy stacjonarny telefon były szczytem techniki, przenośnie słuchanie muzyki wydawało się niemożliwe. Kto wtedy pomyślałby o walkmanie? Nie mówiąc już tym bardziej o smartfonie, gdzie nie dość, że słuchamy muzyki, to jeszcze oglądamy filmy i wysyłamy wiadomości. Radio na nadgarstek można zatem nazwać prekursorem dzisiejszych rozwiązań. Ciekawe ile ważyło i jak się je nosiło. W każdym bądź razie cofnijmy się o 100 lat i wyobraźmy sobie minę kolegów, którzy widzą nas idących z przenośnym odtwarzaczem muzyki. To byłby prawdziwy szok!

4. Klatka dla dziecka, to dopiero dziwne wynalazki

Mieszkasz w bloku? Twoje dziecko nie ma zbyt dużego dostępu do świeżego powietrza? Chciałbyś bądź chciałabyś, żeby spędził nieco czasu na zewnątrz? Nie ma problemu! Z pomocą przychodzi zawieszona klatka dla dziecka. Wystarczy, że umieścisz ją po za oknem i gotowe! Pamiętaj tylko, żeby dobrze ją przymocować. Inaczej Twoja klatka i dziecko runą na dół. Takie rozwiązanie reklamowane było około 100 lat temu! Ideą takiej klatki było ofiarowanie czasu rodzicom na wykonywanie codziennych obowiązków podczas, gdy ich dzieci korzystały ze świeżego powietrza całkiem bezpieczne! A Wy co o tym myślicie? Pozwolilibyście swojemu dziecku bawić się w przypiętej klatce za oknem?

3. Dziwne wynalazki tłumacz ludzko-psi

Chcielibyście wiedzieć co ma do powiedzenia wasza pociecha? Dzięki specjalnemu urządzeniu nie będzie już to problemem! Do dyspozycji mamy bowiem specjalnego tłumacza, który przetłumaczy psią mowę na ludzką. Podpina się nadajnik wraz z mikrofonem na szyję psa, a to wszystko podłącza do wyświetlacza, który trzymamy w ręku. Nadajnik analizuje szczekanie psa lub skowyt, a następnie wysyła nam przetworzoną informacje. Wynalazek przekazuje emocje takie jak „wesoły, smutny, warujący, zdenerwowany, pełen pęcherz oraz pewny siebie”. Emocje te kojarzą się raczej z grą The Sims niż z mową psa. Ciekawe jednak czy to działa. Co myślicie?

Jakie są kolejne dziwne wynalazki

2. Szczotka dla łysiejących mężczyzn t

XX Wiek obfitował w masę najróżniejszych i najdziwniejszych wynalazków! Technika rozwijała się w każdą możliwą stronę. Była pomocna także dla Panów z nieco mniejszą ilością włosów na głowie. Wtedy właśnie powstała specjalna szczotka, która idealnie dopasowana była do głowy, a następnie pomagała w polerowaniu łysiny i zaczesywaniu pozostałych włosów po bokach. Historia tego wynalazku była jednak bardzo krótka. Ludziom się nie spodobał i nie sprzedano go nawet w żadnym sklepie. A szkoda!

1. Symulator kota

Marzysz o posiadaniu własnego kota? Brakuje Ci jednak czasu nad jego opieką. Spokojnie, od teraz możesz zakupić swój prywatny symulator kota! Urządzenie, które powstało w 1963 roku symulowało miauczenie kota. Zasilane było dwu-watowym silnikiem, przez co mogło zamiauczeć nawet 10 razy na minutę! Mało tego, przy każdym miauknięciu oczy na urządzeniu imitującym głowę kota świeciły się! Szkoda tylko, że twórcy nie pomyśleli o futerku i puszystym ogonie. Tylko po to, by poczuć zwierzaka. Mogliby nawet dorzucać darmową kuwetę do zestawu! Niestety pomysł nie przyjął się, a Japoński wynalazek szybko został usunięty ze sklepów.

A Wy? Jakie znacie inne dziwne wynalazki?

Piszcie w komentarzach!

I odliczajcie razem ze mną! 7 faktów, ciekawostek, głupot lub niezwykłych informacji, które raz cię rozbawią, innym razem zadziwią. Ale na pewno nie będą nudne ! Siedem !

Chcesz się odstresować odwiedź mój kanał YouTube gdzie znajdziesz śmiesznymi filmikami : 7Fun

Lub po prosu sprawdzaj tu: złota7
Dodaj komentarz