Kategorie
Aktualności Blog

9 ciekawostek o filmie Top Gun Maverick
W 1986 roku narodziła się legenda – dzięki swojej ultra innowacyjnej wizji, efektom specjalnym, prawdziwym powietrznym akrobacjom, atrakcyjnej historii i obsadzie, „Top Gun” na nowo zdefiniował gatunek kino akcji. Ugruntował Tom Cruise’a jako światową supergwiazdę i przeszedł do historii jako jeden z wielkich symboli kina, którego wpływ na popkulturę trwa do dziś. Teraz wszyscy fani doczekali się tego magnetycznego świata powietrznych walk, ponaddźwiękowych prędkości i wysokich dawek adrenaliny dzięki „Top Gun Maverick”. Maverick to jednej z najbardziej oczekiwanych kontynuacji w historii Hollywood.

Jeszcze bardziej ekscytujący, jeszcze bardziej intensywny i jeszcze bardziej emocjonalny „Top Gun: Maverick” opiera się na zapierających dech w piersiach, autentycznie zagranych i nakręconych z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć technologii filmowej, powietrznych wyczynach kaskaderskich. W centrum ponownie znajduje się Maverick, grany przez ponadczasowego Tom Cruise’a, który oczywiście pilotuje samolot i odgrywa nawet najniebezpieczniejsze sceny batalistyczne.

Po ponad trzydziestu latach bycia jednym z najlepszych pilotów Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, Maverick’owi wydaje się, że znalazł swoje miejsce. Przez ten czas udaje mu się osiągnąć ekstremalne warunki jako nieustraszony pilot testowy i uniknąć awansów, które utrzymałyby go na ziemi. Otrzymuje jednak ofertę zostania instruktorem specjalnego oddziału pilotów Top Gun szkolących się do bezprecedensowej misji. Maverick poznaje porucznika Bradleya „Rooster” (Koguta) Bradshawa (Miles Teller), syna jego zmarłego partnera i najlepszego przyjaciela Nicka Bradshawa – Goos’a.
W obliczu niepewnej przyszłości i nawiedzany przez swoją przeszłość, Maverick mierzy się ze swoimi najgłębszymi lękami. W misji, która wymaga największego poświęcenia ze strony tych, którzy mają zostać wybrani.

Oto 9 interesujących faktów na temat aktorów, fabuły i tajnych szczegółów związanych z filmem Top Gun

1. Po premierze pierwszego „Top Gun” sprzedaż kultowych okularów Pete „Maverick” Mitchell skoczyła o 40%. A chcących zaciągnąć się do US Navy – o 500%!
2. Reżyser Tony Scott został zwolniony trzy razy podczas kręcenia pierwszego Top Gun.

3. Pod naciskiem Toma Cruisea w Top Gun: Maverick nie ma zrzutów zielonego ekranu ani efektów CGI. Nawet zbliżenia w kokpitach zostały wykonane podczas prawdziwych lotów.

4. Aktorzy, wcielający się w młodych pilotów, muszą nie tylko strzelać i pilotować w kokpicie podczas lotu, ale także poprawiać makijaż i dźwięk. Reżyser filmu musiał czekać godzinami, zanim aktorzy wrócili z ujęciami, aby móc je przejrzeć i ocenić, czy są dobrze nakręcone. Gdyby było coś, co trzeba było sfilmować ponownie, aktorzy wracali do nieba.
5. Północnoamerykański myśliwiec P-51 Mustang użyty w filmie należy do Toma Cruise’a, który w prawdziwym życiu kończy kursy pilotażowe.

6. Tom Cruise osobiście stworzył trzymiesięczny program szkoleniowy, który muszą przejść młodzi aktorzy, aby pilotować F-18 podczas kręcenia filmu.
7. Myce Teller, aktor, który gra syna Goos’a, jeszcze się nie urodził, kiedy miał premierę pierwszy „Top Gun”. Teller urodził się w 1988 roku, a premiera pierwszego filmu miała miejsce w 1986 roku.

8. Top Gun: Scenarzyści Maverick, Christopher Macquarie i Tom Cruise, zdecydowanie stają się odnoszącym sukcesy kreatywnym tandemem. Oprócz przebojowej kontynuacji kultowego „Top Gun”, oboje współpracowali przy kilku innych produkcjach. To między innymi „Operacji Valkyrie”, „Jack Reacher”, dwóch poprzednich filmach z serii „Mission Impossible” oraz nadchodzących dwóch częściach „Mission Impossible”. Przewidywanych na lata 2023 i 2024.

9. Tom Cruise i Val Kilmer są jedynymi aktorami, którzy wrócili jako ich bohaterowie z Top Gun (1986). Początkowo udział Val Kilmera był niepewny ze względu na jego walkę z rakiem gardła. Z czasem aktor osobiście potwierdził, że ponownie zagra kultowego Toma „Iceman” Kazańskiego.

TOP GUN

Film „Maverick” przypadł do gustu widzom oraz krytykom w związku z tym odniósł ogromny sukces. Także jeśli jeszcze nie widziałeś filmu – zapraszamy do kina.

Zapraszam również na mój kanał YouTube z bajkami i grami dla dzieci : JustBaby Nursery Rhymes

Zapraszam również na moje śmieszne filmiki, które zrobią Ci dzień: #12
Dodaj komentarz