Kategorie
Aktualności Blog

Chirurgia plastyczna 10 interesujących faktów na jej temat
O ile przed laty chirurgia plastyczna była synonimem fantastyki naukowej, a jej ceny osiągały kosmiczne rozmiary, to dziś jest praktycznie na porządku dziennym. Jest coraz więcej pań (i panów), które przechodzą poprawki. Specjaliści w tej dziedzinie z dnia na dzień są coraz lepsi, tak że prawie nic nie zdradza ich interwencji w odmienione ciało. A jeśli pierwotnym zamysłem chirurgii plastycznej była operacyjna zmiana wyglądu i funkcjonalności ludzkiego ciała w przypadku oparzeń, blizn po urazach itp., to dziś praca chirurgów plastycznych jest napędzana raczej próżnością niż koniecznością.

Oto 10 interesujących faktów na temat chirurgii plastycznej.

  1. Najczęstszą operacją plastyczną jest wszczepianie implantów silikonowych w biust.
  2. Spośród 27 000 ankietowanych na całym świecie 91% kobiet i tylko 9% mężczyzn przyznaje się do operacji plastycznej.
  3. Krajem, w którym operuje się najwięcej kobiet, są Chiny, a następnie Włochy, Meksyk, Brazylia i Stany Zjednoczone.
  4. Większość zabiegów plastycznych na mieszkańca przeprowadza się w Korei Południowej. Co 77-ty mieszkaniec przynajmniej raz przeszedł operację mającą na celu poprawę wyglądu.
  5. W Japonii są modne pośród młodzieży operacje plastyczne inne niż wszystkie, a mianowicie zmiana linii papilarnych. Cały zabieg trwa 15 minut i jest wykonywany za pomocą specjalnych elektrycznych skalpeli.
  6. Pierwsza korekta nosa została dokonana w 600 roku p.n.e. w plemieniu indiańskim.
  7. Najpopularniejszym zabiegiem estetycznym jest zastosowanie botoksu. Wśród jej fanów jest szereg hollywoodzkich celebrytów, ale niestety efekt utrzymuje się tylko około 6 miesięcy.
  8. Brytyjska modelka Alicia Duvall, urodzona w 1979 roku. Jest uznawana za rekordzistkę w dziedzinie chirurgii plastycznej i zabiegów kosmetycznych, których łączna liczba wynosi 330.
  9. Średnio 20% mieszkańców Seulu w wieku od 19 do 49 lat przechodzi różne operacje plastyczne rocznie.
  10. W Bułgarii z każdym rokiem obserwuje się również wzrost interwencji plastycznych. Najczęściej bułgarskie kobiety poprawiają biusty.

Dawniej operacja plastyczna była wykonywana w tajemnicy, natomiast dziś poprawianie urody jest rzeczą bardzo powszechną. Kliniki ciągle poszerzają oferty dla chętnych klientów.

Chirurgia plastyczna

Dajcie znać w komentarzach czy też sobie coś poprawiliście a może dopiero zamierzacie?
Zapraszam również na mój kanał YouTube z bajkami i grami dla dzieci : JustBaby Nursery Rhymes

Zapraszam również na moje śmieszne filmiki, które zrobią Ci dzień: #12Dodaj komentarz