Kategorie
Aktualności Blog

Dubaj – 10 rzeczy, których nigdy nie powinieneś tam robić
W ostatnich latach Dubaj stał się jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc przez miłośników egzotyki na wakacje. Nazywają Dubaj „perłą świata arabskiego”. Tam wszystko jest „naj” – największe, najnowocześniejsze, najwyższe, najdroższe. Dubaj oferuje inny świat – bardziej luksusowy niż myślisz, bardziej kontrastowy niż myślisz i znacznie bardziej imponujący niż się spodziewałeś. I pomimo całego pozornego luksusu Dubaj słynie jako prawdziwy raj dla miłośników zakupów. Tam ceny są często niższe niż w innych częściach świata. Jeśli zdecydowałeś się zaliczyć Dubaj do miejsc, które chcesz odwiedzić, możesz być absolutnie pewien, że przed Tobą otworzy się miasto marzeń, lot fantazji, stworzony z technologiami przyszłości.

Uważaj jednak! Chociaż w emiracie jest wiele opcji rozrywki, nie myśl o Dubaju jako o Las Vegas na Bliskim Wschodzie. Jeśli nie podążasz za lokalnymi zwyczajami – od odpowiedniego ubioru po uścisk dłoni lewą ręką, z pewnością możesz obrazić swoich gospodarzy. I nawet trafić do więzienia.

1. Picie alkoholu

W miejscach publicznych w Dubaju jest surowo zabronione. Są tylko licencjonowane miejsca, w których można pić alkohol, ale trzeba mieć na nie specjalne pozwolenie. Ustawowy wiek do spożywania alkoholu to 21 lat.
2. Dubaj a lewa ręka

W Dubaju używanie lewej ręki jest uważane za bardzo obraźliwe. Według miejscowych, w razie potrzeby lewa ręka używana jest do wycierania. Jeśli więc wysuniesz lewą rękę na powitanie, to będzie dla nich poważna zniewaga. Uważa się również za bardzo niegrzeczne jedzenie, otwieranie drzwi lewą ręką. Jeśli jesteś leworęczny, lepiej omijaj Dubaj, bo inaczej spotkasz się z dezaprobatą mieszkańców.

3. Pocałunek

W Dubaju całowanie w miejscach publicznych jest całkowicie zabronione. Jeśli zostaniesz przyłapany na całowaniu na ulicy lub na plaży, mogą cię aresztować i odesłać z powrotem do własnego kraju. Pamiętaj to nie film dziewczyny z dubaju
4. Czy wolno się przytulać

Przytulanie się również nie jest dobrze odbierane przez mieszkańców, ale nie jest nielegalne.

5. Dubaj a ubiór

Dubaj, na tle innych krajów arabskich, jest liberalny jeśli chodzi o ubiór. Na plaży można się opalać w kostiumie kąpielowym tym bardziej że pogoda dubaj temu sprzyja . Kobiety w Dubaju ubierają się w czarne szaty i zakrywają głowy, dla obcokrajowców nie jest to prawo, ale z szacunku dla miejscowych unikaj krótkiej spódniczki lub głębokiego dekoltu. Biały to kolor dla mężczyzn, a czarny dla kobiet.

6. Społeczeństwo w Dubaju

Lokalna kultura i społeczeństwo w Dubaju są bardzo dobrze zachowane i ogólnie odizolowane. Dlatego podczas pobytu w emiracie należy traktować miejscowe kobiety z szacunkiem. Molestowanie seksualne i brak szacunku dla kobiet są surowo karane. Dłuższy kontakt wzrokowy jest również uważany za obraźliwy.
7. Ramadan

Unikaj odwiedzania Dubaju w czasie Ramadanu. Muzułmanie nie jedzą ani nie piją niczego między 5:00 rano a 17:00 po południu podczas wakacji. Oznacza to, że nawet turyści nie mogą jeść, pić ani palić w miejscach publicznych. Osoby dopuszczające się naruszenia podlegają grzywnie i często surowszym sankcjom.

8. Narkotyki

Wszystkie narkotyki są zakazane w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, więc nawet niewielka ilość tych substancji może grozić więzieniem. Sankcje związane z narkotykami są bardzo surowe. Nie wyklucza się kary dożywotniego pozbawienia wolności, a czasami kary śmierci.
9. Leki

Jeśli chodzi o leki – nawet jeśli są przepisane, sprawdź, czy możesz je zabrać ze sobą do Dubaju. W emiracie niektóre leki mogą być nielegalne.

10. Zdjęcia

Nie możesz robić zdjęć mieszkańcom Dubaju bez uprzedniego uzyskania ich zgody. W przeciwnym razie ryzykujesz grzywnę.

Jak to się mówi „co kraj to obyczaj”. Wakacje w egzotycznym kraju to nowe doświadczenia, warto jednak zapoznać się z kulturą miejsca destynacji aby nie popełnić gafy 🙂

Zapraszam na mój kanał z ciekawostkami na YouTube : Złota7

Oraz na kanał z bajkami i śpiewankami dla dzieci: JustBaby Nursery Rhymes
Dodaj komentarz