Kategorie
Aktualności Blog

Finlandia i Muminki ? – wiedzieliście o Muzeum Muminków
Mimo że wielu z nas ogranicza ostatnio podróże, nic nie stoi jednak na przeszkodzie…planowaniu! Już teraz opracuj plan wyprawy śladami Muminków. Wypad do Finlandii przyniesie Ci sporo radości, jeśli uwielbiasz Tove Jansson. Sprawdziłem, co oferuje Muzeum Muminków i gdzie jest specjalna wioska poświęcona bohaterom książek. Muminki czekają!!

Muzeum Muminków w Finlandii

Muzeum Muminków znajduje się w Tampere w Finlandii. Jest to jedno z największych miast w krajach skandynawskich, znane z czystych jezior, jeszcze bardziej cudownej przyrody i saun.
Pierwsza stała wystawa Muzeum Muminków poświęcona jest naturalnie całej historii Muminków, począwszy od Wielkiej Powodzi i latającego teatru aż po zagadkę latarni morskiej i zniknięcie Muminków pewnego listopadowego dnia.

Oprócz tego na zwiedzających czeka wystawa “Muminki i morze”, która przedstawia kochający przyrodę styl życia bohaterów bajki za pomocą oryginalnych ilustracji Jansson.
Muzeum Muminków cennik

W tej chwili bilety kosztują:
dorośli 13 €
dzieci 6 € (3-17 lat)
poniżej 3 lat bezpłatnie
bilet rodzinny 32 € (2 osoby dorosłe i 2-4 dzieci)

Można kupić je m.in. na stronie http://www.lippu.fi . Pamiętajcie jednak, że wszystkie bilety zakupione z wyprzedzeniem należy wymienić na papierowe bilety wstępu w kasie biletowej przed wejściem.
Wioska Muminków, a Muzeum Muminków

Muumimaailma Oy to atrakcja turystyczna, która powstała w 1993 roku w Naantali. Wszystkie dostępne godne uwagi zabawy i budynki związane są z opowieściami dotyczącymi Muminków stworzonych przez fińsko-szwedzką autorkę.

Na stronie internetowej znajduje się informacja, że park powstał z inicjatywy producenta kreskówek, Dennisa Livsona i ma na celu tworzenie cudownych doświadczeń i rodzinnych wspomnień u dzieci i dorosłych. Wioska uczy, życzliwości, świadomości ekologicznej, bezpieczeństwa i przygody, a także wartości promujących rodzicielstwo.
Muumimaailma Oy działa geograficznie w trzech miejscach: na wyspie Kailo, wyspie Väski oraz w centrum miasta Naantali, gdzie położony jest parking Muminków. Koszt wstępu to obecnie ok 31 euro za dzień!

Zabierzecie tam dzieci?
Zapraszam również na mój kanał z bajkami i śpiewankami dla dzieci: JustBaby Nursery Rhymes
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *