Kategorie
Aktualności Blog Ciąża i Macierzyństwo

Zabawa dla dzieci – Jak zrobić księżycowy piasek z 3 składnikami.
Jest miękki, kruchy i chrupie jak maleńka torebka fasoli, gdy ją mocno ściśniesz. Możesz z go uformować lub rozbić na drobne kawałki. Księżycowy piasek to zupełnie inne doświadczenie sensoryczne. Dzieci go uwielbiają i można go zrobić razem w mniej niż 10 minut. Dziesięć minut… i to jeśli pomogą. Doskonała zabawa dla dzieci.

Więc czym jest księżycowy piasek?

Można go formować jak mokry piasek, a jednocześnie jest kruchy jak suchy piasek. Chrupie jak worek fasoli, gdy go ściskasz, i można go uformować i rozbić na drobne kawałki. Dzieci to uwielbiają, i rodzice też, ponieważ zabawa sensoryczna pomaga budować połączenia nerwowe w mózgu, sprzyja rozwojowi zdolności motorycznych i może być pomocna w uspokojeniu niespokojnego lub sfrustrowanego dziecka.

Chociaż wiele domowych przepisów na piasek księżycowy wymaga do barwienia olejku dla niemowląt i farby temperowej, to można je zastąpić używać oleju kokosowego i naturalnych źródeł barwników. Nie tylko sprawia, że księżycowy piasek jest całkowicie spożywczy i nietoksyczny, to użycie przezroczystego kokosa sprawia, że produkt końcowy jest łatwy do zabarwienia przy użyciu naturalnego barwnika spożywczego.

Zabawa dla dzieci, przepis na Księżycowy Piasek

Prawdopodobnie masz pod ręką niezbędne składniki. Oto jak zrobić księżycowy piasek.

Czas przygotowania: 5 minut

Co będzie potrzebne:

  • średnia / duża miska
  • miarki
  • widelec
  • patelnia
  • sitko siatkowe
  • Słoik z zakrętką

Składniki:

  • 4 szklanki mąki kukurydzianej lub amarantowej
  • 1 szklanka oleju kokosowego (inny olej taki jak rzepakowy, oliwka lub awokado też się sprawdzi, ale może nieznacznie zmienić kolor księżycowego piasku z białego na jasnożółty).
  • barwniki spożywcze lub sproszkowane owoce i warzywa, takie jak proszek z buraków lub spirulina
  • opcjonalnie olejki eteryczne / zapachowe – kilka kropel

Sposób wykonania:

1.Wysp mąkę do miski.
2.Jeśli używasz barwnika spożywczego, dodaj go do oleju kokosowego, ok. 1 łyżeczka. Barwnik nie miesza się w pełni z olejem, ale ubijanie widelcem pomaga równomiernie rozprowadzić kolor, a gdy połączysz olej z mąką, barwnik będzie się mieszał.
3.Dodaj olej kokosowy do mąki i wymieszaj wszystko razem widelcem a następnie dłońmi.
4.Kiedy księżycowy piasek jest w pełni wymieszany, kolor może okazać się zbyt jasny. Należy dodać wtedy więcej barwnika. Można również dodać kilka kropel olejku zapachowego. No i… Gotowe!!!

Przechowywanie

Nasz księżycowy piasek został umieszczony w szklanym słoju do czasu, aż będzie ponownie potrzebny.

Wskazówki dotyczące zabawy z piaskiem księżycowym

Chociaż nie jest ziarnisty jak piasek na plaży, może narobić bałaganu. Rozwiń trochę papieru na stole, a potem wyłóż na niego piasek. Dzieciom się spodoba, a sprzątanie będzie łatwe. Inną opcją jest umieszczenie go na płytkiej tacy lub bawienie się nim na tarasie w ogródko.

Zapraszam na mój kanał z ciekawostkami na YouTube : Złota7

Oraz na kanał z bajkami i śpiewankami dla dzieci: JustBaby Nursery Rhymes
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *