Kategorie
Aktualności Blog

Ochrona środowiska – oto 10 łatwych sposobów jak o nią zadbać
Spaliny w atmosferze oraz sektor przemysłowy, które stale zanieczyszczają wodę i glebę, należą do głównych czynników zagrażających środowisku i naszemu zdrowiu. Na całym świecie istnieje wiele kampanii na rzecz ochrony przyrody, które prowadzą do pozytywnych globalnych zmian. Jednak każdy z nas może bez większego wysiłku pomóc chronić środowisko i przyczynić się do pozytywnych zmian. Ochrona środowiska.

Dziś przedstawiamy 10 prostych sposobów, jak możemy pomóc naszej drogiej planecie i uczynić ją lepszym miejscem do życia.

Ochrona środowiska – Posadzić drzewo.

Wszyscy słyszeliśmy o przekonaniu, że człowiek jest zobowiązany do zasadzenia przynajmniej jednego drzewa w ciągu swojego życia. Ale zastanówmy się, ilu z nas i ludzi wokół nas naprawdę to zrobiło. Drzewa to płuca planety. Niestety wzrost gruntów rolnych i industrializacja zwiększają tempo wylesiania.
Wspieranie lokalnej produkcji.

Transport spożywanej przez nas żywności prowadzi do skażenia przyrody. Jednym ze sposobów na utrzymanie czystości środowiska jest kupowanie sezonowych owoców i warzyw oraz tych, które są produkowane bliżej naszego domu. Jeszcze lepszym sposobem ochrony przyrody jest uprawa własnych produktów. Niektóre przyprawy i warzywa można uprawiać w doniczkach, więc nie możemy się usprawiedliwić brakiem ogrodu.

Ochrona środowiska – Oszczędzaj wodę.

Czasami bierzemy wodę za coś oczywistego i nie myślimy o tym, jaka jest nam droga. Jeśli zakręcimy kran podczas mycia zębów, możemy zaoszczędzić 15-20 litrów wody dziennie. Poza tym wzięcie prysznica zamiast kąpieli pozwala nam zaoszczędzić dwa razy więcej wody.
Przemyśl swój sposób transportu.

Jednym z głównych czynników powodujących zanieczyszczenie środowiska są szkodliwe emisje z samochodów. Przy dobrej pogodzie możemy wybrać rower lub komunikację miejską, aby dojechać do pracy. Inną opcją, jeśli nadal wolimy samochód, jest wspólna podróż ze znajomym lub kolegą.

Ochrona środowiska – Pomyśl o elektryczności.

Gdybyśmy wszyscy zaczęli używać energooszczędnych żarówek, byłoby to równoznaczne z usunięciem z jezdni miliona samochodów. Możemy je zastosować przynajmniej w łazience, przedpokoju i garderobie. Ponadto, jeśli w nocy wyłączymy komputer i inne urządzenia, zaoszczędzimy energię, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Prać ekonomicznie.

Innym prostym sposobem jest oszczędne pranie. Np. uruchamianie pralki tylko wtedy, gdy możemy wykorzystać jej pełną pojemność i korzystać z bardziej ekonomicznych programów. Inną prostą sztuczką jest użycie proszku do prania odpowiedniego do niższych temperatur.
Unikaj plastiku.

Większość plastikowych butelek nie jest poddawana recyklingowi, a pozostawanie ich pod ziemią i rozkładanie zajmuje im tysiące lat. Zamiast kupować wodę w plastikowych butelkach, możemy użyć filtra, aby oczyścić wodę, a tym samym pomóc naturze.

Ograniczenie produktów szkodliwych dla środowiska.

Utrzymanie czystości planety zaczyna się od naszego własnego domu. Byłoby dobrze, gdybyśmy ograniczyli stosowanie szkodliwych chemikaliów w naszym codziennym życiu. Możemy również uniknąć jednorazowych przyborów kuchennych i korzystać z toreb na zakupy wykonanych z tkaniny lub innego materiału wielokrotnego użytku.
Przekazanie starych urządzeń elektrycznych na złom.

Pozostawianie starych urządzeń obok kosza na śmieci jest niezwykle szkodliwe dla środowiska i naszego zdrowia. Zamiast tego dobrze jest wysłać je do recyklingu. Recykling niepotrzebnych i przestarzałych urządzeń ma ogromne znaczenie dla ochrony naszej planety.

Ochrona środowiska – Ogranicz podróże lotnicze.

Za każdym razem, gdy wolimy podróżować samolotem, przyczyniamy się do szkodliwych emisji dwutlenku węgla, które zmieniają klimat. W miarę możliwości dobrze jest ograniczyć ten rodzaj transportu. W ten sposób bez większego wysiłku pomożemy chronić środowisko.

Zapraszam również na mój kanał z bajkami i śpiewankami dla dzieci: JustBaby Nursery Rhymes
Dodaj komentarz