Kategorie
Aktualności Blog

Uśmiech i 11 interesujących faktów na temat śmiechu
Czy wiesz, że śmiech jest zaraźliwy? Tak to prawda. Badania wykazały, że dana osoba ma trudności z zachowaniem poważnej mimiki swojej twarzy, widząc uśmiech na buzie innych osób. Ponadto smiech pomaga nam poprawić krążenie krwi, obniża poziom stresu w organizmie oraz stymuluje układ odpornościowy. Jest tak wiele powodów do śmiechu każdego dnia. Uśmiech sprawia, że ​​jesteśmy szczęśliwsi i na pewno jesteśmy lepszymi towarzyszami dla innych. Generalnie śmiech to zdrowie.

Dlatego dzisiaj zebraliśmy 11 interesujących faktów na temat śmiechu. Z pewnością sprawią, że będziesz się częściej uśmiechać.

 1. Do jednego uśmiechu potrzeba tylko 17 mięśni twarzy, a żeby zmarszczyć brwi musimy użyć 43.
 2. Pierwsze uśmiechy niemowląt zaczynają się około czwartego tygodnia, a śmiech pojawia się w wieku 3 miesięcy.
 3. Najbardziej uśmiechnięci ludzie mieszkają w Brazylii i na Kubie, a najbardziej poważni w krajach skandynawskich.
 4. Ciekawostką jest to, że dzieci śmieją się średnio 400 razy dziennie, a dorośli tylko 17.
 5. Około 15 minut śmiechu dziennie może spalić tyle kalorii, ile ma jedna czekolada.
 6. Powietrze z płuc podczas śmiechu wystrzeliwane jest z prędkością 100 km/h.
 7. Osoby, które lubią się śmiać, nie cierpią na nerwice i rzadziej mają problemy z układem krążenia.
 8. Kiedy się śmiejemy, tłumimy uczucie bólu. Dzieje się tak dlatego, że w naszym organizmie wzrasta poziom hormonu szczęścia – endorfiny.
 9. Istnieje 19 różnych rodzajów uśmiechów. Do takiego wniosku doszli naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco. Wśród rodzajów uśmiechów znajdują się uśmiech „kochający”, „zawstydzony” i „prawdziwy”.
 10. Uśmiech pomaga w zdobyciu pracy lub awansu. Uśmiech jest decydującym elementem jak postrzegają nas inni, dlatego uśmiechnięta osoba wydaje się być bardziej atrakcyjna, pewna siebie, towarzyska i ma większe szanse na zdobycie tego czego chce.
 11. Język może być barierą, kiedy podróżujemy po świecie, ale uśmiech jest uniwersalnym symbolem szczęścia, gdziekolwiek jesteśmy.

Nie zawsze są powody do uśmiechu ale zdrowiej jest się uśmiechać niż smucić, także uszy do góry i z uśmiechem na twarzy stawmy czoła nowemu dniu 🙂

Chcesz się odstresować, w związku z tym odwiedź mój kanał YouTube gdzie znajdziesz śmiesznymi filmikami : 7Fun
Lub po prosu sprawdzaj tu: złota7
Dodaj komentarz