Kategorie
Aktualności Blog

Psy dla alergików – przedstawiamy 10 ras psów odpowiednich dla alergików




Według badań u trzech na dziesięć osób, psy wywołują ostre reakcje alergiczne. Według weterynarzy, oprócz psiej sierści, innymi przyczynami alergii są psi łupież i psia ślina. Jednak alergie nie powinny powstrzymywać Cię przed posiadaniem psa. Przeciwnie! Trzeba tylko starannie wybrać rasę. I dwie rady od nas: zastanów się dokładnie, czy będziesz w stanie dobrze opiekować się swoim pupilem i najpierw sprawdź schroniska dla bezpańskich psów. Są też w nich porzucone psy rasowe. A co może być lepszego niż dawanie miłości i domu zwierzęciu, które zostało porzucone. W dzisiejszym artykule poznamy psy dla alergików, czyli jakie rasy psów dla alergików są odpowiednie.

1. Bedlington Terrier

Te psy są dobrymi psami stróżującymi. Wyglądają bardzo podobnie do małych jagniąt i są pokryte kędzierzawym, grubym futrem podobnym do wełny. Ale z drugiej strony ten płaszcz wymaga wielu skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych.

2. Irlandzki spaniel wodny

Ta rasa jest jedną z nielicznych na świecie. Wyglądają jak pudle, niezwykle przyjazne dzieciom i lojalne. Ich futro jest dwuwarstwowe, grube i bardzo kędzierzawe, co zapobiega wydostawaniu się z niego brudu i łupieżu. Prawie w ogóle nie linieje.




3. Basenji – psy dla alergików

Te ciekawe psy znane są od czasów starożytnych. Bardzo czysty i dobroduszny. Ich futro jest krótkie, gładkie i miękkie jak jedwab. Ponadto nie wydziela żadnego zapachu i nie wypada.

4. Bichon Frise lub francuska bolonka

Przyjazne psy kochające dzieci. Ich futro jest gęste, kręcone i białe. Wymaga specjalnej pielęgnacji, ale nie wydziela zapachu. Ponadto nie zmieniają sierści.




5. Chart afgański

Piękno i futro tego psa nie mogą pozostawić Cię obojętnym. Nie nadają się dla rodzin z małymi dziećmi, ponieważ kochają spokój. Ich futro ma takie samo pH jak ludzkie włosy, co sprawia, że są odpowiednie dla alergików. Ale ten „płaszcz” wymaga szczególnej i stałej pielęgnacji.

6. Maltańczyk – psy dla alergików

Te pieski mają długą i ciekawą historię. Ich futro jest białe, proste i nie powinno być poskracane. Są hipoalergiczne, dlatego są odpowiednie dla alergików.

7. Pinczer małpi

W tłumaczeniu z niemieckiego ich nazwa oznacza „małpie szczypce”. Są małe, zabawne i łatwo przywiązują się do swoich właścicieli. Ich futro jest krótkie, z wyjątkiem głowy, rośnie powoli i nie wypada.




8. Pudel

Znakiem rozpoznawczym tych psów jest ich futro – bardzo kędzierzawe i grube. Wymaga specjalistycznego wsparcia. Rzadko cierpią na łupież i nie wydzielają silnego zapachu. Są zabawne, mają dobre intencje i są odpowiednie dla rodzin z dziećmi.

9. Samoyed – psy dla alergików

Są dobre, towarzyskie i zabawne. Ich futro jest białe, grube i długie, ale nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Nie należy go zbyt często kąpać, ponieważ futro pełni funkcję samooczyszczania poprzez specjalne tłuszcze uwalniane z ciała psa. Nie wydziela zapachu i jest hipoalergiczny, ale na wiosnę obficie zmienia sierść.




10. Shih Tzu

Mała, piękna i z niesamowitym futerkiem. Mimo niewielkich rozmiarów są dość krnąbrne. Ich długie włosy łatwo usuwają się podczas czesania ale nie gubi ich zbyt wiele.

Teraz już wiecie jaki pies dla alergika jest najlepszy. Ja już mam swojego faworyta 🙂 a Wy? Może macie jakiś swój typ jakie zwierzę dla alergika jest najodpowiedniejsze.

Zapraszam również na moje śmieszne filmiki, które zrobią Ci dzień: śmieszne filmiki

Zapraszam również na mój kanał YouTube z bajkami i grami dla dzieci : JustBaby Nursery Rhymes




Dodaj komentarz