Kategorie
Bez kategorii

Rozwój osobisty – jak radzić sobie z niepewnością dzisiejszego świata
Ten rok jest całkowicie nieprzewidywalny i mamy problemy z patrzeniem w przyszłość bez poczucia niepewności. Jak mogę lepiej radzić sobie z niepewnością dzisiejszego świata i zadbać o rozwój osobisty?

2020 przyniósł więcej zmian, niż wielu z nas doświadczyło w ciągu swojego życia. Musieliśmy przystosować się do życia w pandemii, pracy i nauki w domu oraz coraz większego poczucia podziałów w kwestiach politycznych i społecznych. Gra zdecydowanie się zmieniła.

Z tym że jak popatrzymy w przeszłość, gra nieustannie się zmienia, a wybór ciągłych odpowiedzi ma kluczowe znaczenie. Uważam, że sposób myślenia jest podstawą opanowania niekorzystnych zmian, a nawet przekształcenia ich w korzyści.

Spróbujmy zidentyfikowała kilka sposobów nie tylko radzenia sobie ze zmianami, ale także ich wykorzystania. Oto jak.

Zresetuj swoje myślenie

Wyzwania, przed którymi stoimy – w naszym życiu osobistym, w naszych biznesach i w naszym kraju – wymagają wyższego poziomu świadomego, zdyscyplinowanego myślenia bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Potrzebujemy innych wyników, niż widzimy, i potrzebujemy ich szybko. Nasze nastawienie jak radzić sobie z niepewnością musi być wstępnie uwarunkowane, aby zapewnić przewagę nad zmianami, które będą nadchodzić.

To uwarunkowanie wstępne polega na przyjrzeniu się każdej zmianie pod kątem możliwości, jakie stwarza, problemów, które wprowadza, i zagrożeń, które ujawnia. Ci, którzy są zręczni w tej analizie, będą mieli przewagę nad tymi, którzy nie mają planu i nie zostali przeszkoleni.

Eksperci są zgodni co do tego, że istnieją dwa typy myślenia – wzrostowy i stały. Ci, którzy mają ustalony sposób myślenia, akceptują status quo zamiast szukać alternatyw. Osoby nastawione na rozwój osobisty zwykle traktują porażkę jako szansę i są zazwyczaj bardziej otwarte na odkrywanie nowych pomysłów i możliwości. Jak możesz sobie wyobrazić, nastawienie na rozwój jest znacznie lepsze.

Zacznij zmieniać swoje poglądy, kreując nastawienie na rozwój osobisty. Będziesz mógł zamienić frustrację w ekscytującą okazję, która da ci siłę do przyjęcia następnych wyzwań. Wyzwań które pojawią się na twojej drodze.

Istnieją trzy główne elementy tej układanki: indywidualny, przywódczy i organizacyjny. Oto, jak możesz robić postępy w każdej kategorii.

Indywidualny

Ludzie mają tendencję do wpadania w jedną z trzech postaw: ci, którzy postrzegają zmianę jako negatywną, więc się jej opierają; ci, którym jest to obojętne; i ci, którzy postrzegają zmianę jako pozytywną, więc ją zachęcają.

Ci, którzy postrzegają zmianę jako negatywną, zmagają się z niepewnością oraz strachem i nie podejmują żadnych dział.

Ci, którzy są obojętni, często mają mentalność „poczekajmy to mnie”. Osoby te zwykle nie robią nicę, tracąc w ten sposób ogromne możliwości jakie mogłyby się pojawić w tej sytuacji.

Dla tych, którzy ją przyjmą, zmiana może być dobrą rzeczą, ponieważ każda zmiana tworzy świeże, ekscytujące myślenie i nowe możliwości które trzeba próbować wykorzystać. Ci ludzie mają pozytywne nastawienie i lepiej znoszą trudy dnia codziennego.

Przywództwo

Jako lider ważne jest, aby uzyskać jasność, zadając sobie pytanie: dokąd zmierzamy, i „dlaczego”, jakie jest uzasadnienie i jak najlepiej poprowadzić szarżę?

Gdy już uzyskasz jasność, ważne jest, aby podzielić się swoją wizją i z innymi. Najbardziej wpływowi liderzy robią postępy, jednocześnie zaszczepiając nadzieję i zaufanie w swoich zespołach.

Organizacyjny

Organizacja może być rodziną, klubem, lub całą firmą. Czy Twoja organizacja wspiera zmiany i nadaje priorytet pracy jako zespół? Wysoko wydajne zespoły koncentrują się na tym, aby być jak najbardziej efektywnymi. Nieustannie dokonują ponownej oceny, aby dążyć do jakości, a każdy członek zespołu jest indywidualnie motywowany przez resztę osób.

Skoncentruj się na teraźniejszości

Przeszłość spotyka się z przyszłością w punkcie kontrolnym znanym jako chwila obecna. Zbyt wielu ludzi marnuje teraźniejszość swojego życia, ponieważ są zajęci zamartwianiem się przeszłością, marzeniami lub zwątpieniem w siebie.

Aby uwolnić moc chwili obecnej, musisz mieć odwagę zmienić swój sposób myślenia. W dającej się przewidzieć przyszłości zobaczymy jedynie przyspieszenie tempa zmian. To, jak zmieniasz swój sposób myślenia i zaakceptujesz zmiany – osobiście, jako lider i w organizacji – będzie istotnym czynnikiem decydującym o tym, czy odniesiesz sukces, czy też nie.

Chcesz się odstresować, w związku z tym odwiedź mój kanał YouTube gdzie znajdziesz śmiesznymi filmikami : 7Fun

Lub po prosu sprawdzaj tu: złota7
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *