Kategorie
Blog Ciąża i Macierzyństwo

Zdalne nauczanie – 7 sposobów, by pomóc dzieciom dostosować się do nauki online
Wygląda na to, że nadszedł ten moment, w którym wszyscy będziemy spędzać więcej czasu w domach. Tak więc, gdy nasza nowa normalność staje się normą (cokolwiek to oznacza), a szkoły nadal są zamykane, wielu z nas stało się nauczycielami. Co nie jest łatwym zadaniem dla nikogo – rodziców… dzieci… czy nauczycieli. Sprawdź sposoby na udane zdalne nauczanie.

To ciężki czas. Zagmatwany czas. Smutny czas.

Dlatego chcieliśmy przedstawić kilka rozwiązań jak pomóc dzieciom. Zagadnienia te pokazują, jak możesz pomóc swoim dzieciom radzić sobie w tym szalonym czasie, oraz jak mogą maksymalnie wykorzystać edukację online i zachować zdrowie.
7 wskazówek, jak pomóc dzieciom dostosować się do nauczania zdalnego

Utwórz harmonogram. Trzymaj się rutyny lub twórz nowe. Obudź się rano o zwykłej porze, ubierz się, zjedz śniadanie.

Przygotuj miejsce do nauki / na szkołę. Znajdź w domu miejsce, w którym uczeń może skupić się na zadaniach szkolnych: biurko, cichy kącik.
Traktuj szkołę online jak prawdziwą szkołę. Praca domowa ma znaczenie.

Okazuj szacunek nauczycielom. Otrzymali zadanie przeniesienia się do nauczania na odległość – im też jest ciężko.

Poćwicz. Kiedy szkoła online dobiegnie końca, zachęcaj dzieci do zabawy na świeżym powietrzu, jeśli to możliwe.
Pozostań w kontakcie. Dzieci powinny utrzymywać kontakt ze znajomymi i rodziną przez telefon, Skype, utrzymywanie kontaktów międzyludzkich jest bardzo ważne.

Podziel się swoimi uczuciami. Zachęcaj dzieci, aby otworzyły się na temat swoich uczuć i zapytały innych, jak się czują.
Pamiętajmy że musimy zrobić, co w naszej mocy by pomóc naszym dzieciom- a czasami może to oznaczać rezygnację z zaplanowanej lekcji, zdalne nauczanie daje możliwość pójścia na spacer przyrodniczy lub poświęcenie dodatkowego czasu na zwykłą rozmowę, ponieważ, to nie są normalne czasy dla żadnego z nas. W razie wątpliwości daj swoim dzieciom i sobie, odrobinę luzu i wyrozumiałości.

Chcesz się odstresować, w związku z tym odwiedź mój kanał YouTube gdzie znajdziesz śmiesznymi filmikami : 7Fun

Lub po prosu sprawdzaj tu: złota7
Dodaj komentarz