Kategorie
Aktualności Blog

Wakacje w kamperze, czy mogą być udane? Sprawdźmy to!
Pewnego dnia w luźnej rozmowie pada pomysł: “ Wynajmijmy kamper ”? Sprawdzamy, czy wakacje w kamperze mogą być udane i jak wygląda organizacja wyjazdu.

Zalety wakacji pl w kamperze

Kampery umożliwiają swobodne przemieszczanie się bez konieczności szukania kolejnych hoteli. Pozwalają na spontaniczne decyzje, gdyż nie wiążą nas rezerwacje ani doby hotelowe. Finalnie wakacje w kamperze to ciekawa przygoda, którą po prostu warto przeżyć!

Wady wakacji w kamperze

Wyjazd kamperem nie jest dla każdego! Podczas takiej podróży trzeba zapomnieć o łóżku w rozmiarze “king size” oraz śniadaniu czekającym w hotelowej restauracji. Nie ma zabiegów SPA na wyciągnięcie ręki ani usługi “room service”.
Wadą jest także cena! Wynajęcie kampera nie jest tańszą alternatywą dla hoteli. Niestety wszystkie opisane zalety wiążą się z kosztami. Wynajem kampera wraz z opłatą serwisową, koszty paliwa oraz postoju sprawiają, że taki wyjazd wiąże się z takim samym wydatkiem jak pobyt w hotelu.

Wynajem kampera – zasady i koszty

Wypożyczenie kampera wiąże się z konkretnymi zasadami oraz kosztami. Chcąc jednak wybrać się na pierwsze wakacje tego typu lepiej zainwestować jednorazowo w wynajem niż od razu kupować własnego kampera.
Koszt wynajmu to średnio 500 zł za dobę! W sezonie niskim spada ona jednak o około 1/3, dlatego warto rozważyć wyjazd jesienią lub wiosną. Unikniemy tłumu turystów i zaoszczędzimy na kosztach wynajmu kampera.

Firmy udostępniające kampery zastrzegają sobie, że wynajmujący musi mieć prawo jazdy kategorii B oraz minimum 26 lat. Konieczne jest wpłacenie kaucji oraz podpisanie umowy najmu. W umowie zawarta jest m.in. lista krajów, do których nie można wjeżdżać – najczęściej są to miejsca objęte działaniami wojennymi.

Kampery używane tanio, czy jednak nie?

Zakup kampera powinny rozważyć osoby, które połknęły już kamperowego bakcyla. Nowe samochody kosztują od 30 tysięcy euro do nawet 90 tysięcy euro. Używane to natomiast wydatek o wiele niższego rzędu. Nie zawsze jednak warto kusić się na “okazje”! Rozważając zakup kampera, należy wiedzieć, że niski przebieg nie jest równoznaczny z dobrym stanem, gdyż tego typu pojazdy nie lubią długiego postoju. Przed podpisaniem umowy warto dokładnie sprawdzić działanie wszystkich sprzętów oraz co najważniejsze szczelności zabudowy. Tani kamper z popsutą lodówką lub pompom wody nie będzie już tani, gdy będziemy musieli kupić nowe wyposażenie, nie każda oferta z cyklu kamper sprzedam jest dla nas okazją. Wpisując jednak takie frazy w przeglądarka jak np. olx kampery lub camper otomoto czy też kamper sprzedam, porównacie wszystkie dostępne oferty.
Dajcie znać, czy wybierzecie się w tym roku na wakacje w kamperze!
Dodaj komentarz