Kategorie
Aktualności Blog

Wrocław na weekend – atrakcje we Wrocławiu
Weekendowe wypady za miasto są super, ale czasami warto wybrać się także do miasta. Jakie atrakcje czekają na Was we Wrocławiu? Poznajcie Wrocław.

Wrocław i okolice atrakcje

  1. Tor Wyścigów Konnych Partynice – w sezonie wyścigowym warto wybrać się na wrocławski tor wyścigowy. Może zaryzykujecie i obstawicie wynik gonitwy?
  2. Pokaz fontann pod Halą Stulecia – kompleks Hali Stulecia jest wart uwagi nawet bez fontann, ale dodają mu one uroku.
  3. Ogród Japoński – latem warto wybrać się na spacer po leżącym na terenie parku Szczytnickiego Ogrodzie Japońskim.
  4. Zamek Topacz i Muzeum Motoryzacji – zamek Topacz to piękny kompleks, gdzie dodatkowo podziwiać można zabytkowe auta.
  5. Zamek na wodzie Wojnowice to gotycko-renesansowy zabytek, gdzie oprócz zwiedzania czeka Was pyszny obiad w zamkowej restauracji.

Atrakcje we Wrocławiu dla dzieci

  1. Zoo we Wrocławiu wyróżnia się Afrykarium, czyli ogromnym obiektem, w którym podziwiać można m.in. manaty, hipopotamy, rekiny oraz ogromną ilość różnych gatunków ryb.
  2. Hydropolis to muzeum wody. Miejsce pełne niespodzanek i wiedzy!
  3. Karuzela w Parku Staromiejskim – w centrum Wrocławia skorzystacie z pięknej, stylizowanej na starą karuzeli. Opłata jest symboliczna i wynosi około 2 zł. W słoneczne dni kupicie tam także watę cukrową lub popcorn.
  4. Teatr Lalek – podczas wyjazdu zaplanujcie spektakl w Teatrze Lalek. Repertuar jest bogaty i dopasowany dla maluchów od 1,5 roku do ponad 10 lat.

Wrocław co i gdzie zjeść najsmaczniej?

W mieście znajdziecie wiele dobrych restauracji. Zarówno na romantyczną kolację, jak i obiad z dzieckiem możecie wybrać się do Restauracji Art działającej przy Art Hotelu. To eleganckie miejsce z pyszną kuchnią i udogodnieniami dla najmłodszych w postaci kolorowanek i własnego pudełeczka kredek serwowanych do stolika. Na lody polecam Krasnoluda lub Polish Lody, a wegańskie ciastka dostaniecie w Alternatywy 4. Lubicie pizze? Spróbujcie tej w Niezłym Dymie!

Mam nadzieję, że weekend we Wrocławiu będzie udany!
Zapraszam również na mój kanał z bajkami i śpiewankami dla dzieci: JustBaby Nursery Rhymes
Dodaj komentarz