Kategorie
Aktualności Blog Filmy

Cytaty o miłości – 7 powodów dlaczego ludzie boją się zakochać
Cytaty o miłości. Większość z nas pomimo tego iż pragnie bliskości z drugą osobą boi się miłości, związanej z nią odpowiedzialnością, oddaniem się drugiej osobie. Często sami sobie utrudniamy życie tworzeniem niepotrzebnych barier w relacjach z innymi. Wiedzieliście że istnieje coś takiego jak Filo-fobia – czyli strach przed miłością i byciem z kimś w związku ?

Dzisiaj opiszę wam 7 powodów dlaczego ludzie boją się zakochać!

Jeśli nie masz czasu przeczytać całego artykułu,

zapraszam na video-relacje w pigułce.

SPODOBAŁO SIĘ ?!?

7. Boisz się utraty własnej osobowości.

Związek z drugą osobą to sporo kompromisów, zmian przyzwyczajeń i nawyków. To nie zawsze oglądanie meczów Ligi Mistrzów w każdą środę czy manicure z koleżankami w czwartkowe po południe. To również organizacja wspólnego czasu, wspólnych zainteresowań i decyzji o spędzeniu czasu, planach na przyszłość czy wypadu na weekend. To mniejsza ilość czasu na granie w gry i plotkowanie z psiapsiółkami do późnych godzin nocnych. To również inne podejście do poglądów, religii  czy samej miłości. Do codziennego stylu ubierania się.
Z tych wielu, a także innych powodów wiele osób boi się zakochać. Wydaje im się, że to wiąże się ze zmianą tego, jakim się jest na co dzień. Zawsze kiedy wchodzisz z kimś w określone relacje wiąże się to z pewnymi ustępstwami , jednak kompromis nie oznacza wyzbycie się sowich potrzeb, upodobań. Warto rozmawiać i dopracowywać każdy związek, człowiek to mimo wszystko zwierzątko stadne, i łatwiej jest brnąc przez życie wspólnie. Oczywiście nie za wszelką ceną !

 

 

 

6. Opinia drugiej osoby

Większość osób w mniejszym bądź większym stopniu podatna jest na opinię innych ludzi. Ta sama sytuacja występuje w związku. Dużo osób boi się, że ich partner czy partnerka zostaną źle odebrani i źle przyjęci przez grono najbliższych znajomych i rodzinę.
Za krótkie nogi, farbowane włosy, za długa broda, krzykliwy styl to tylko kilka przykładów z długiej listy, na której znajdują się liczne obawy jak ta druga osoba zostanie odebrana. Warto jedna iść za głosem własnego serca, w końcu są gusta i guściki, a jak wszyscy wiemy o nich się nie dyskutuje. To że waszym znajomym czy rodzinie nie spodoba się przedstawiona osoba, nic jeszcze nie znaczy ! Poproście aby dali jej więcej czasu i spróbowali poznać ją tak samo jak wy. Ważne żeby patrzeć przez pryzmat swoich odczuć i uczuć w końcu to wy tworzycie związek i ważne aby wam byłe ze sobą dobrze!
 

 

5. Boisz się rozstania.

Widzisz jak psują się relacje innych par, jak często się kłócą i oglądasz statystki rozwodów z ostatnich miesięcy. To wszystko Cię przeraża. Boisz się zakochać i w związku z tym obawiasz się, że i Twoje relacje z drugą osobą z biegiem czasu się pogorszą przez  co może dojść do bolesnego rozstania czy nawet rozwodu. Potem czeka Cię rozprawa w sądzie, podział majątku na który tak ciężko pracowaliście. Stracone lata, które okazały się nie udaną inwestycją. Ale , ale nie patrzmy tak na wszystko poprzez czarne chmury! Fakt życie to nie je – bajka , ale jeśli umiecie się porozumieć, przedyskutować wasze problemy czy obawy wspólnie to już jesteście na dobre drodze żaby je wszystkie rozwiązać.

 

 

4. Boisz się błędów z przeszłości, nie patrz na cytaty o miłości.

Masz za sobą nieudany związek? Jesteś zraniona lub zraniony to i zapewne boisz się cierpieć po raz drugi. Być może Twoje zachowanie doprowadziło do rozstania i obawiasz się, że to się powtórzy. Błędy z przeszłości to duży lęk przed zbudowaniem kolejnego związku. Jednak ważne jest aby z błędów przeszłości wyciągnąć lekcję, starać się ich unikać jeśli tylko spostrzeżesz je u siebie, czy też nieodwlekanie rozmowy z partnerem gdy coś wam się nie podoba w jego zachowaniu.

 

 

 

3. Zobowiązania

Nie możesz wyobrazić sobie przebywania z jedną osobą przez resztę swojego życia. Możesz się zastanawiać, jak Twoje życie może wyglądać gdy już do jego końca będzie trzeba dzielić wszystko wokół, podejmować wspólne decyzje i znajdować kompromisy? To nie lada sztuka dla wielu osób i z tego powodu między innymi pojawia się tak duża obawa. Do tego te stałe zobowiązania, ogromna ilość dodatkowych obowiązków i brak możliwości flirtu z innymi. No bo przecież żona czy dziewczyna na stałe nie może być także kochanką, przecież u innych par te uczucia wygasają. Pamiętajcie jednak że związek skalda się z dwóch osób i niestety zawsze jedno będzie w jakimś stopniu zależne od drugiego, ale fakt jeśli czujecie sie stłamszeni lepiej coś skończyć niż ciągnąć na siłę.
 

 

 

2. Brak prywatności

Wspólne mieszkanie z drugą osobą to dzielenie wspólnego łóżka, toalety, kuchni i kanapy przed telewizorem. To znajomi którzy was odwiedzają nie tylko z Twojej strony, ale także z tej drugiej. Największą obawę może potęgować tutaj lęk przed stałą kontrolą drugiej osoby. To jedna z głównych obaw, które się pojawiają. Nieustanne zapytania gdzie wychodzisz, z kim rozmawiasz czy wymóg ograniczenia kontaktów z koleżankami i kolegami. Takie zachowanie na pewno może się przyczynić do rozpadu zwiazku, dlatego dobrze jest ustalić sobie jakieś zasady, np raz w tygodniu, miesiącu każde z was niech spotka się tylko ze swoimi znajomymi, jakiś wypad do kina, kawka na mieście. Partnerstwo jest ważne, lecz nie dajmy się zwariować, musi być jakaś zdrowa odskocznia ! A jeśli Twój partner tego nie rozumie… no cóż, trzeba rozmawiać!

 

 

 

1. Zdrada, tu już cytaty o miłości nie pomogą.

To chyba największy lęk jaki może pojawić się w budowie nowej relacji. Ogromne zauroczenie, ogromne uczucie to również ogromne lęki nie tylko przed stratą ale także i przed zdradą, przed obojętnością drugiej osoby. Sama taka myśl czasem powoduje uczucie ukucia w sercu, co paraliżuje i przyczynia się do pojawienia się rezygnacji z uczucia, lęku przed zakochaniem się gdyż pojawia się ogromny strach przed złamanym sercem. Ważne jest aby nie podawać się tej myśli, tym bardzie w wielu przypadkach nieuzasadnionej. Oczywiście gdy mamy ewidentne przykłady takiego zachowania, nie możemy tego lekceważyć, jednak umysły a raczej serce czasem potrafi ponaciągać fakty. Nie dajmy się zwariować ! Zaufanie to ważny aspekt związku.
 

 

 

A czy wam zdarzyło się kiedyś odpuścić jakąś miłość?
Co było tego powodem? Znacie jakieś Cytaty o miłości?

Piszcie w komentarzach !

Odwiedzajcie mój kanał YouTube

Zaglądajcie na Facebook (organizuję konkursy 😀 )

I odliczajcie razem ze mną! 7 faktów, ciekawostek, głupot lub niezwykłych informacji, które raz cię rozbawią, innym razem zadziwią. Ale na pewno nie będą nudne ! Siedem !

 

 
4 odpowiedzi na “Cytaty o miłości – 7 powodów dlaczego ludzie boją się zakochać”

Dodaj komentarz