Kategorie
Blog

Eliksir młodości – olej z dzikiej róży i jego tajemnice
Znacie olejek z dzikiej róży? To pełen witamin, przeciwutleniaczy i kwasów tłuszczowych kosmetyk, który można zrobić samodzielnie, w związku z tym to prawdziwy eliksir młodości.

Olejek z dzikiej róży – właściwości

Wyciąg z nasion zawiera:
witaminę A,
flawonoidy,
witaminę E,
karotenoidy,
witaminę C,
kwasy tłuszczowe omega-3,
liczne makro- i mikroelementy.

Olejek ma pomarańczową barwę, która delikatnie przyciemnia skórę, ale tylko chwilowo! Nałożony preparat szybko się wchłania.
Olejek z dzikiej róży na twarz

Olejek z dzikiej róży to świetna opcja dla osób chcących nawilżyć swoją skórę! Właściwości olejku zapewniają także niwelowanie przebarwień oraz eliminowanie oznak starzenia skóry twarzy. Z pewnością nadaje się on dla osób z cerą naczynkową oraz suchej, czy trądzikowej.

Olejek z dzikiej róży – opinie kosmetologów i użytkowniczek

Specjaliści doceniają właściwości i szerokie możliwości zastosowania olejku. Polecany jest w przypadku blizn, które rozjaśnia oraz u osób, chcących przywrócić skórze elastyczność. Co ciekawe z dzikiej róży tworzy się także wyciągi do picia. Polecane są dla osób z zaburzeniami przewodu pokarmowego oraz reumatyzmem.
Olejek z dzikiej róży – jak zrobić własny eliksir młodości

Olejek z dzikiej róży może pochodzić z:
nasion,
płatków,
pestek.

W domu najłatwiej zrobić olejek z płatków róży. W tym celu należy zebrać ich odpowiednią ilość, a następnie je zetrzeć w moździerzu, zalać olejem i odstawić. Uważaj! Wszystkie płatki muszą być przykryte olejem. Po tygodniu możesz zlać olej i zacząć używać go do pielęgnacji. Przechowuj go w chłodnym i zaciemnionym miejscu.

Oto eliksir młodości! Spróbujecie?

Chcesz się odstresować, w związku z tym odwiedź mój kanał YouTube gdzie znajdziesz śmiesznymi filmikami : 7Fun
Lub po prosu sprawdzaj tu: złota7
Dodaj komentarz