Kategorie
Blog Ciąża i Macierzyństwo

Rodzisz pierwszy raz? Nie wiesz jak się przygotować? 9 rzeczy, które należy wiedzieć przed porodem.
Szukasz wskazówek dotyczących porodu? Ten artykuł może pomóc Ci w tym, czego możesz się spodziewać podczas porodu, aby poczuć się lepiej przygotowaną. Oto dziewięć rzeczy, o których, powinnaś wiedzieć, zanim postawisz nogę na sali porodowej! Pierwszy raz.

9 niesamowitych wskazówek dotyczących porodu dla matek rodzących po raz pierwszy oraz czego się spodziewać.

Poród nie będzie podobny do niczego, czego kiedykolwiek doświadczyłaś.

Spróbuj pomyśleć o najgorszych skurczach miesiączkowych, jakie kiedykolwiek miałaś. Teraz pomnóż to o 100 razy lub więcej. Tak właśnie odczuwa się poród. Dodaj do tego nacisk na miednicę, chęć parcia, wymiotów, robienia kupy, pocenia się, łzawienia… i voilà … oto poród w pigułce. Niestety, staram się pisać te artykuły tak szczerze, jak to tylko możliwe, i staram się jak najlepiej opisać dokładnie, jak wygląda poród… ALE… po prostu nie wiesz, jakie naprawdę będą skurcze porodowe, dopóki sama przez to nie przejdziesz.
Możesz być naprawdę dobrze przygotowana, oczytana w tym temacie mieć wszystko wyjaśnione i pod kontrolą. Lecz… będzie to naprawdę szalone przeżycie, którego nie możesz sobie wyobrazić! Ale niech to cię nie przeraża! To bardziej pomoże Ci się przygotować. PAMIĘTAJ, ZROBIŁY TO MILIONY KOBIET I TY TEŻ MOŻESZ!

Większość pielęgniarek jest po Twojej stronie

Większość pielęgniarek porodowych i położnych naprawdę stara się zapewnić Ci jak najlepszy poród i spełnić Twoje życzenia w 100%. Pielęgniarki porodowe są kimś, kto w razie potrzeby może pomóc uratować życie Twoje i Twojego dziecka! Przeważnie starają się przestrzegać planów porodowych najlepiej, jak potrafią. Niestety, czasami bezpieczeństwo staje na drodze do życzenia, jakie masz w planie porodu i mają obowiązek Cię o tym poinformować. Oczywiście nie mogą zrobić nic wbrew Twojej woli, ale ich zadaniem jest zrobić wszystko, co w mocy, aby poinformować Cię o tym, co się dzieje! Pielęgniarki są po to, aby Ci pomóc!
Sprawy mogą nie potoczyć się zgodnie z planem

Czasami dzieci zwalniają tętno i sprawiają, że wszystkie pielęgniarki wariują. Czasami kobiety potrzebują cesarskiego cięcia niezależnie od tego, jak chcą rodzić. Czasami… narodziny po prostu nie będą przebiegać tak, jak sobie wyobrażałaś. Pamiętaj, pielęgniarka porodowa będzie Twoim przewodnikiem przez cały ten czas.

Czasami zdarzają się sytuacje awaryjne!

Czasami zdarzają się naprawdę prawdziwe sytuacje awaryjne czego następstwem jest wykonanie cesarskiego cięcia bez większego gadania. Ale nie można tego zrobić bez Twojej zgody. To jest całkowicie niezgodne z prawem. Ale niestety, gdy ma miejsce potrzeba nagłego cesarskiego cięcia, nie ma zbyt wiele czasu, na wyjaśnienie wszystkiego dokładnie. Jednak zawsze zostaniesz poinformowana o tym co się stało i jak doszło do zagrożenia.
Inne przykłady sytuacji awaryjnych to:

  • Krwotok poporodowy
  • Dystocja barku
  • Resuscytacja noworodka

Bezpieczeństwo przede wszystkim
Bezpieczeństwo zawsze będzie priorytetem w opiece nad Tobą i dzieckiem! A bycie bezpiecznym i szczęśliwym może absolutnie współistnieć. Chodzi o pozytywną, jasną komunikację między Tobą i wszystkimi członkami zespołu opieki zdrowotnej.

Zawstydzenie / wstyd zostaw w domu

Pielęgniarka, lekarz … wszyscy podczas porodu zobaczą Twoją pochwę, pupę i piersi. Niestety, inaczej się nie da. Ale wszystko jest w porządku! Nikt Cię nie będzie osądzać. Jeśli chodzi o włosy łonowe… niektóre kobiety czują się tak, jakby przed porodem musiały się tam woskować / ogolić… Lecz… Nie musisz tego robić, Twoje długie lub szalone włosy łonowe w niczym nie przeszkadzają (Jeśli zajdzie taka potrzeba przy cesarskim cięciu, pielęgniarka Cię podgoli). Jeśli regularnie się woskowałaś i zdecydujesz się zrobić to przed porodem, to jest w porządku. ALE Jeśli nigdy wcześniej nie byłaś tam woskowana i zachowujesz swoją pierwszą sesję woskowania tuż przed porodem… Nie rób tego! Pierwsza woskowana, ciąża, super unaczynienie na dole (co oznacza, że ​​jesteś wyjątkowo wrażliwa na dodatkowy przepływ krwi) = AUUUUĆ! Więc po prostu nie rób pierwszej sesji woskowania, gdy jesteś w 9. miesiącu ciąży…
Będziesz traktowana tak samo jak inne rodzące kobiety

Uzyskasz najlepsze możliwe leczenie, niezależnie od Twojego pochodzenia, historii zdrowia, rasy, pochodzenia etnicznego, orientacji seksualnej czy przekonań religijnych. Jest absolutnie niedopuszczalne, aby jakakolwiek kobieta była poniżana lub maltretowana podczas porodu.

Możesz przeklinać, krzyczeć…

Ból porodowy to nie żart, a czasami ból może zmienić Cię w szaloną kobietę, która chce krzyczeć na wszystkich. To zrozumiałe!! Nikt nie weźmie tego do siebie!

Zadbaj o Twojego partnera

O tym nie mówi się wystarczająco dużo! Jeśli będzie przy Tobie podczas porodu przygotuj go na to. Wyjaśnij mu co się będzie dziać, jak może Cię wspierać i pomagać. Przygotuj go mentalnie na to duże wydarzenie. Niezwykle trudno jest patrzeć, jak ukochana osoba przechodzi ogromny ból, a wspierający ludzie też potrzebują wsparcia!

Mam nadzieję, że artykuł dał Ci wgląd w to, co nadejdzie, co Cię czeka. Jest tak wiele informacji do przetworzenia, kiedy przyjdzie ten czas. Wiem, że czasami może to być bardzo zniechęcające i wręcz zagmatwane ale warto, i pamiętaj o wszystkim zapomnisz gdy przytulisz po raz pierwszy swoje nowo narodzone dziecko.

Chcesz się odstresować, w związku z tym odwiedź mój kanał YouTube gdzie znajdziesz śmiesznymi filmikami : 7Fun

Lub po prosu sprawdzaj tu: złota7
Dodaj komentarz