Kategorie
Aktualności Blog

Fetysz – 10 najdziwniejszych fetyszy seksualnych
Słowo fetysz zostało użyte po raz pierwszy w XVIII wieku. Służył do oznaczania przedmiotów używanych w rytuałach religijnych. Później pojęcie fetyszyzmu seksualnego weszło do psychologii. W tym przypadku fetysz jest przedmiotem, częścią ciała, zapachem, który staje się źródłem podniecenia seksualnego.

Ogólnie rzecz biorąc, wszystko może stać się fetyszem dla osoby. Istnieje przekonanie, że fetyszyści to ludzie z dewiacjami seksualnymi. Prawda jest taka, że prawie wszyscy ludzie mają swoje fetysze i upodobania seksualne, ale nie zawsze zwracają uwagę na to, kiedy, jak i z czego są podnieceni, czyli tzw. możemy mówić o znanych i nieznanych fetyszach.

Seks grupowy, buty, przyjemność oddawania moczu, noszenie ubrań płci przeciwnej, podniecenie dotykania stóp i podeszew, dominacja i posłuszeństwo, gry fabularne, ekshibicjonizm, w którym przyjemność seksualna wiąże się z pokazywaniem genitaliów przed obcymi to najbardziej znane fetysze seksualne w dzisiejszych czasach.
Istnieją jednak fetysze mniej znane, ale dość niezwykłe. Dziś zaprezentujemy 10 z nich.

10. Somnofilia

Czy sen jest dla Ciebie niezwykle ważny, abyś następnego dnia był wypoczęty? Prawdopodobnie również dla twojego partnera, ale jeśli cierpi na somnofilię, twój sen wywołałby u niego silne podniecenie seksualne. Fetysz, znany również jako syndrom „śpiącej królewny”. W nim przyjemność seksualna może być zapewniona przez sam proces budzenia partnera z jakimś rodzajem aktywności seksualnej, być może z przemocą. Słowo to pochodzi od łacińskiego „somnus” (sen) i greckiego „philia” (miłość).
9. Menofilia

Jest to fetysz seksualny, wyrażający się w potrzebie, aby partnerka była w okresie menstruacyjnym, aby osiągnąć podniecenie seksualne lub orgazm. Psychologowie tłumaczą ten fetysz możliwymi pewnymi wydarzeniami w okresie dojrzewania, które pozostawiły trwały ślad w umyśle.

8. Wzdęcia

Emisje gazowe są dla każdego zupełnie normalne, ale zwykle unikamy robienia tego w miejscach publicznych i staramy się to zatuszować. Możemy nawet czuć się bardzo niespokojni i nieswojo, jeśli robimy to w obecności naszego partnera, zwłaszcza jeśli jesteśmy na początku naszego związku. Cóż, tak nie jest w przypadku tego fetyszu. Przy wzdęciach występuje silne podniecenie seksualne do wydzielania gazów żołądkowych od partnera seksualnego lub innych osób. Może to być spowodowane normalnym procesem fizjologicznym, przyjmowaniem niektórych pokarmów i napojów, chorobami i innymi. Seksualny fetysz wzdęć często tłumaczy się różnymi zaburzeniami psychicznymi.

7. Formikofilia

Boisz się pająków i brzydzisz się muchami? Formikofile tak nie myślą. Doświadczają silnego podniecenia seksualnego podczas pełzania owadów. Formicophilia to forma zoofilii, która reprezentuje popędy, preferencje lub fantazje seksualne dotyczące różnych owadów. Zabieg polega na umieszczeniu owadów w pobliżu lub na genitaliach, a także na innych częściach ciała, a pożądanym efektem może być pieczenie, swędzenie lub stres psychiczny u innej osoby.
6. Nazofilia

Nie lubisz swojego nosa? Czy uważasz, że jest za duży lub za mały? Jeśli spotkasz osobę z fetyszem nasofilii, twoja opinia nie będzie miała znaczenia, z pewnością spodoba mu się twój nos. Nasophilia to pożądanie seksualne i fantazja związana z nosem. Wyraża się w dotykaniu, ssaniu lub całowaniu cudzych nosów, a także związanych z nimi fantazjach seksualnych. Stan ten może być spowodowany zaburzeniami genetycznymi, problemami seksualnymi, schizofrenią, chorobą afektywną dwubiegunową, urazem psychicznym i innymi.

5. Pediofilia

Zazwyczaj przeznaczenie lalek to zabawka dla dzieci i kolekcjonerów. I zwykle służą do niewinnych zabaw. Jednak gry pediofilskie z lalkami nie są tak niewinne. Doświadczają silnego podniecenia seksualnego podczas oglądania lub dotykania lalek. W przeciwieństwie do pediofobii, w której panuje irracjonalny lęk przed lalkami, pediofile osiągają pełną przyjemność seksualną z kontaktu z nimi.
4. Dakryfilia

Każdy miał trudne chwile i nawet najbardziej zahartowanym mężczyznom zdarza się uronić kilka łez w bardzo emocjonalnym momencie. Jednak trudno sobie wyobrazić, że w takiej sytuacji można kogoś przyciągnąć seksualnie z powodu smutnego płaczu i gorących łez. W stanie zwanym dakryfilią to łzy partnera wywołują silne fantazje seksualne i podniecenie. Przyczyn pojawienia się tego fetyszu może być wiele – traumatyczne wydarzenie z przeszłości, choroba ośrodkowego układu nerwowego, zaburzenia seksualne i inne.

3. Trichofilia

Czy dbasz o swoje włosy, odżywiasz je, stylizujesz regularnie? Jesteś marzeniem trichofila. W tego typu fetyszu podniecenie seksualne pojawia się na myśl o dotknięciu włosów, ciała lub włosów łonowych. Ten typ fetyszysty spędza patologicznie dużo czasu na fantazjach i myślach związanych z włosami i owłosieniem ciała.

2. Fetyszyzm do pępka

Fetysz, w którym dana osoba odczuwa silny pociąg seksualny do własnego lub cudzego pępka. Ci fetyszyści czerpią wielką przyjemność z dotykania lub całowania okolicy pępka. Szczerze mówiąc, ten fetysz wygląda mniej dziwnie, jeśli wyobrazimy sobie, że pępek jest na pięknym, szczupłym brzuchu. Wiemy więc, że pępek jest dla wielu strefą bardzo erogenną, więc dlaczego nie dać sobie nawzajem przyjemności z odrobiną pieszczot w tym obszarze.

1. Akrotomofilia

Akrotomofilia słusznie znajduje się na szczycie listy najdziwniejszych fetyszy. Jest to obsesyjne pragnienie i fantazja na stosunek płciowy z osobą, która przeszła jedną lub więcej amputacji kończyn. Podniecenie seksualne w tym fetyszu jest spowodowane zaburzeniem psychicznym amelotazą, co wyraża się w seksualnej projekcji zwykłego ludzkiego współczucia dla osób niepełnosprawnych.

Zapraszam również na moje śmieszne filmiki, które zrobią Ci dzień: #12

Zapraszam również na mój kanał YouTube z bajkami i grami dla dzieci : JustBaby Nursery Rhymes
Dodaj komentarz